Sayfa 621/780 İlkİlk ... 121521571611619620621622623631671721 ... SonSon
Arama sonucu : 6240 madde; 4,961 - 4,968 arası.

Konu: TKFEN - Tekfen Holding

1.  Alıntı Originally Posted by Maximetu Yazıyı Oku
    * Patron hisse satti
    * Is yatirim bir anda İnsaat tarafini ongorulemez buldu
    * Telegram gruplarinda organize bir grup sirkete batacak edecek demeye basladi Gordugum kadariyla sirketi bilen birileri
    * Gun iclerinde bir anda 20-30 kademe asagi yukari nabiz yoklaniyor mal , yuzde 3-5 yukseldigi gunler gun icinde sat sonra duser nasil olsa algisi da olusturuldu
    * Sirket uzun zamandir yine sessiz
    * Bilanco donemi yaklasiyor

Bu ortamda anca gunlukculeri korkuturlar onlarin malini alirlar , baya da mal kaptirirlar bu gidisle . Endeksi etkilemeyecek savas vs gibi bi durum olmadigi surece ben bazi hareketlerin bu sirket adina yaklastigina inaniyorum .
    Ortak

Telegram gruplarini paylasir msn

Bana da benzer bir dedikodu geldi

2. Tekfen holding hisse grubuna gir ortak bak , kasten bilincli olarak bir organize grup kagidi batacak edecek diye kotuluyor

3.  Alıntı Originally Posted by Maximetu Yazıyı Oku
    Tekfen holding hisse grubuna gir ortak bak , kasten bilincli olarak bir organize grup kagidi batacak edecek diye kotuluyor
    Tamamdir Ortak

Gerci Toros olmasa harbiden de batmisti

4. Olmasaydi batardi da var yani !! 20 tl ye dusecek diyor cok bilmis. 20 tl ye duserse zaten ya savas cikmistir ya da ulke batmistir su dolar kuruyla

5. Bu hisseyi halaa öveni endkds 1 düşerken 4 düşmesini ne var diğerleri de düşüyor diyenleri ( bundan sonra)artı borsada eksi 3 yaptıranları

6. Ortak
    Ben hesabima sektore ve Hakan Goral a guveniyorum . Sirkete guveniyor muyum tabiki hayir ama nedense patron satiyor , Isbank ongorulemez buluyor ve sosyal medyada bir anda gruplar turuyor ve sirkete batti etti diyor. Batiyorsa da Gercekten batsin zaten batirdi bizi eziyet izdirap daha fazla surmez .

7.  Alıntı Originally Posted by obstinate Yazıyı Oku
    Bu hisseyi halaa öveni endkds 1 düşerken 4 düşmesini ne var diğerleri de düşüyor diyenleri ( bundan sonra)artı borsada eksi 3 yaptıranları
    Acaba gelen bilanconun AYak sesleri mi?

Malum, sizdirmaz

8. batma dedikodusu adliyelik olması geraken bir dedikodur.. mutlaka izi sürülüp, fesat yayan kişi tespit edilebilir.

inşaat işinde teknik iflas olduğu doğrudur (negatif özkaynak).. bununla beraber, şirketin sahip olduğu yurt içi ve yurtdışı inşaat şirketlerinde şunlardan birinin olmaması, özkaynakların negatif olması durumunun UFRS tablolarda olduğu (muhasebe provizyonu kaynaklı) ve yasal tablolarda olmadığı konusunu akla getiriyor:
    1-sermaye artırımı,
    2-gerektiği yerde sermaye azaltımı (2/3 zarar limitini yönetmek için)
    3-tasfiye haberi
    4-herhangi bir yerde temerrüde düşme (vadesi gelen borcu ödeyememe ve alacaklının borçuluyu iflas talebi) haberi,

velev ki inşşaat işi batsın; diğer işlerin tümü müsakil tüzel kişiliklerdir ve diğer işleri ilgilendiren bir konu olmaz.. iştirak inşaat şirketlerinin A.Ş. veya kurulduğu ülkede benzeri statüde olması durumunda holdinge kamu borcundan dolayı dahi rücu edemezler (sermaye şirketlerinde ortağın koyduğu sermaye kadar sorumluluk taşıması ilkesi).

diyelim ki inşaat işi tasfiye olsun: "tertemiz gübre işi + servis sektörü işleri + kule + gayrimenkuller + risk sermayesi şirketleri vb " yine bizdedir ve bunların toplamı bist değerinin açık ara önünde olur..

eski deyimle; bist fiyatı vehme (yersiz korkuya) kurban gidiyor olmasın!?

inşaat işini tasfiye edeceklerini tahmin etmemekle birlikte etmeleri durumunda dahi şirketin belirsizlik konusu yaratan işi ortadan kalkar..

kuvvetle inandığım konu: inşaat işinde sadece ve sadece güvenilir kar marjı olan işler yapmak istiyorlar.. o nedenle ihale haberi duymadığımızı tahmin ediyorum..

bistteki fiyatı artmasa ne yaparım: temettü hissesi olarak beklemeye devam ederim... yönetimdeki yönsüzlük ve irade zayıflığının/belirsizliğinin sürdürülebilir olmadığını düşünüyorum.. mevcut fiyatta çok iyi bir temettü hissesi olur (baktığım veri doğru ise, son 10 yılın sekizinde makul temettü verimi ile temettü dağıtmış durumda)...

Sayfa 621/780 İlkİlk ... 121521571611619620621622623631671721 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •