Sayfa 622/780 İlkİlk ... 122522572612620621622623624632672722 ... SonSon
Arama sonucu : 6240 madde; 4,969 - 4,976 arası.

Konu: TKFEN - Tekfen Holding

1. Batacak olsa hisseyi 100 yaparlar oradan satışa geçerler kerizler mi hissleri satmadan düşürecekler

2.  Alıntı Originally Posted by obstinate Yazıyı Oku
    Batacak olsa hisseyi 100 yaparlar oradan satışa geçerler kerizler mi hissleri satmadan düşürecekler
    Dogru bakis

3. telegramda 3 gündür özellikle 3-4 kişi sabahtan akşama kadar düşecek diye binlerce mesaj atıyorlar...batık hisse edebiyatı yapıyorlar.. grupta yöneticide yok.. istediklerini yazıyorlar.. buda sıg tahtamızda işe de yarıyor görünen ....

4.  Alıntı Originally Posted by byrm Yazıyı Oku
    telegramda 3 gündür özellikle 3-4 kişi sabahtan akşama kadar düşecek diye binlerce mesaj atıyorlar...batık hisse edebiyatı yapıyorlar.. grupta yöneticide yok.. istediklerini yazıyorlar.. buda sıg tahtamızda işe de yarıyor görünen ....
    "finansal fesat" çıkarmaya çalıştıklarını düşünüyorum.. yukarda yazdığım hukuksal durum bir başka anlatımı şudur: holdingin 5 şirketi olsun: a, b, c,d ve e.. e, batmış olsun.. holdingin E'deki karşılanmamış herhangi borçtan dolayı diğer 4 şirkete rücu edilemez.. ki tahminim; inşaat işinin rehabilite edilerek daha küçük ama kalrı hale getirmeye çalıştıklarıdır.. öyle büyük bir know-howı yok edecek bir zemin görmüyorum. sadece ıslahata ihtiyaç vardır, tasfiye değil..

burdan denetçiye notum: eğer E şirketi (inşaat segmenti) batık ise, bilançosunu "işletmenin sürekliliği ilkesi"ne göre çıkarmamalısınız (kuvvetlim karşı argümanlar yoksa).. dikkat.. baz, tasfiye bilançosu bazı olmalı.. ayrıca; holding çatısı içinde negatif özkaynağın konsolide edilmesi gerektiğinden de şüpheliyim.. teknik değerlendşirmeyi yeniden yapmanızı öneririm. gerekçem de yukarda açıkladığım "sınırlı sorumluluk ilkesi"dir..

5. Bu batma meselesini fazla ciddiye almadınız mı? Biraz baktım telegrama da ciddi bir sey goremedim. Hakaret kucuk gorme vs. Bilgi kırıntısı hatta yorum bile yok. Sanırım 1 aydan az var bilançoya

6.  Alıntı Originally Posted by Eneshg Yazıyı Oku
    Bu batma meselesini fazla ciddiye almadınız mı? Biraz baktım telegrama da ciddi bir sey goremedim. Hakaret kucuk gorme vs. Bilgi kırıntısı hatta yorum bile yok. Sanırım 1 aydan az var bilançoya
    aynı fikirdeyim; yazmama değmez bir konuydu.. muhtemlen inanlar da olmuş olabilir.

7. Bist 30 Teko..şişe..tav..hepsi düşüyo..bist100 dışı küçük hisseler hisse bazlı beklentiyle yeşil olanlar var..sıkıntı yok böyle hareketler normal. Yeterki endeks ve gündem yunanistan sebebiyle fazla bozmasın...

8.  Alıntı Originally Posted by Maslak1 Yazıyı Oku
    aynı fikirdeyim; yazmama değmez bir konuydu.. muhtemlen inanlar da olmuş olabilir.
    zaten şirketin batmıcağını torosu tanıyan duyan her kes biliyor.ama nötür olanlar etkilenmiş gibi.. ama adamlar batık hisse ,20 ye düşecek diye diye iki gündür enaz 1000 tane mesaj attılar..kötü piyasada zaten boş olan tahta sonuç ortada. .. 2 gündür adamlar görevinde başarılı olmuş görünüyor..

Sayfa 622/780 İlkİlk ... 122522572612620621622623624632672722 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •