Sayfa 769/780 İlkİlk ... 269669719759767768769770771779 ... SonSon
Arama sonucu : 6240 madde; 6,145 - 6,152 arası.

Konu: TKFEN - Tekfen Holding

1. Hacı murat tekfen in de sonunu Tekzen gibi yapmanı bekliyoruz işten anlamadığın diplomayı para aldığın belli sen şimdi enka ya nurol a makyol a cengiz e iş baş vuruşu yapsan eminim seni işe almazlar çünkü beceriksiz olduğu nu tkfen ve Tekzen ile kanıtladın https://media.tenor.com/V8jsQQLqyYkA...-head-bang.gif

2.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Dostlar;
    Tekfen inşaatın elinde nerede? Hangi inşaat ihaleleri var?

Hangi yeni potansiyel inşaat ihalelerini takip ediyorlar?

Bilgilerinizi paylaşırsanız mutlu olurum.
    Saygılar sunuyorum.
    -eski bir tekfenli-
    Tekfen inşaatta hangi inşaat ihalelerini takip ettiklerini açıklamak gibi bir paylaşım çok nadiren olur (du) , o da belki tele konferanslarda isim vererek bu ihaleyi de takip ediyor musunuz derseniz belki onaylarlar (dı). Zaten son ihalelerin neredeyse hepsinden ( 4-5 ) her ihaleden 50 'şer -100 'er milyon USD zarar ettikleri için muhtemelen kolay kolay teklif falan veremezler bundan sonra ( ayrıca bu kafayla iş almasalar da olur ). Bu olanlara binaen inşaat bölümündeki kadronun da boş yere beslememek için en azından %80 'ni ni projeler tamamlandıkça ( zararlar son buldukça ) bir zahmet kapının önüne koyarlarsa da şirketin önü açılır muhtemelen.

Ayrıca samimi olarak şunu da söyleyebilirim, son 4 yıldır 2023 hariç Tekfen İş geliştirmeye Tekfen inşaatın rahatlıkla yapabileceği (yakın coğrafyada teklif zamanı geçmiş yada halen verilebilecek - etrafınızda bakın bunlar oluyor diye) hilafsız her biri 250 milyon ile 3.0 Milyar USD değer arası değişen en az 100 tane proje ihalesi atmışımdır (excel dosyası ile sürekli güncellemeli - ). SONUÇ hiç birini almadılar, alamadılar, oralı olmadılar, sırtlarını döndüler, aradan onlara teklifsiz verilenlerden de takribi 500 mil USD zarar ettiler.

Durum bu , hala bilgi almak istiyorsanız şirketten birilerini bulmaya çalışın.

3. Uzak duran kazanır

4. Şirketimizin Borsa İstanbul'da oluşan hisse değerinin şirketin gerçek performansını yansıtmadığı düşünülmekte olup, başta halka açık pay sahiplerimiz olmak üzere tüm hissedarlarımızın menfaatlerinin korunması ve sağlıklı fiyat oluşumuna katkıda bulunmak amacıyla; Türk Ticaret Kanunu'nun 379'uncu maddesi, Sermaye Piyasası Kanunu'nun 22'inci maddesi ve Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-22.1 Geri Alınan Paylar Tebliği ile Sermaye Piyasası Kurulu'nun 14.02.2023 tarihli ilke kararı çerçevesinde Yönetim Kurulumuz 31.01.2024 tarihinde,

a) Şirketimiz Esas Sözleşmesi'nin 10'uncu maddesinde yer alan yetki kapsamında Şirket paylarının Borsa İstanbul'da 1 yıl süre ile geri alım işlemlerinin başlatılmasına,

b) Şirketimizin çıkarılmış sermayesinin %5'ini temsil eden 18.500.000 TL nominal değere sahip 18.500.000 adet paya kadar geri alım yapılmasına,

c) Geri alım için ayrılacak fonun, Şirket'in mevcut kaynaklarından karşılanmak üzere, en fazla 925.000.000 TL olarak belirlenmesine,

d) Yönetim Kurulu kararı ile yürütülecek geri alım işleminin, yapılacak ilk genel kurul toplantısı gündemine alınarak, genel kurulda pay sahiplerinin bilgisine ve onayına sunulmasına,

e) İşlemler için Şirket Yönetiminin yetkilendirilmesine,

karar verilmiştir.

5.  Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    Şirketimizin Borsa İstanbul'da oluşan hisse değerinin şirketin gerçek performansını yansıtmadığı düşünülmekte olup, başta halka açık pay sahiplerimiz olmak üzere tüm hissedarlarımızın menfaatlerinin korunması ve sağlıklı fiyat oluşumuna katkıda bulunmak amacıyla; Türk Ticaret Kanunu'nun 379'uncu maddesi, Sermaye Piyasası Kanunu'nun 22'inci maddesi ve Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-22.1 Geri Alınan Paylar Tebliği ile Sermaye Piyasası Kurulu'nun 14.02.2023 tarihli ilke kararı çerçevesinde Yönetim Kurulumuz 31.01.2024 tarihinde,

a) Şirketimiz Esas Sözleşmesi'nin 10'uncu maddesinde yer alan yetki kapsamında Şirket paylarının Borsa İstanbul'da 1 yıl süre ile geri alım işlemlerinin başlatılmasına,

b) Şirketimizin çıkarılmış sermayesinin %5'ini temsil eden 18.500.000 TL nominal değere sahip 18.500.000 adet paya kadar geri alım yapılmasına,

c) Geri alım için ayrılacak fonun, Şirket'in mevcut kaynaklarından karşılanmak üzere, en fazla 925.000.000 TL olarak belirlenmesine,

d) Yönetim Kurulu kararı ile yürütülecek geri alım işleminin, yapılacak ilk genel kurul toplantısı gündemine alınarak, genel kurulda pay sahiplerinin bilgisine ve onayına sunulmasına,

e) İşlemler için Şirket Yönetiminin yetkilendirilmesine,

karar verilmiştir.
    hayırlı olsun..

6.  Alıntı Originally Posted by Maslak1 Yazıyı Oku
    hayırlı olsun..
    Nihayet bir pozitif bir adım

Yeni CEO ‘ ya teşekkür

Sent from my iPhone using Tapatalk

7.  Alıntı Originally Posted by balikci2 Yazıyı Oku
    Nihayet bir pozitif bir adım

Yeni CEO â€ËÅ“ ya teşekkür

Sent from my iPhone using Tapatalk
    sembolik bir rakamdan çok öte bir tutardır:
    1-dolaşımdaki hisse sayısının %10u civarı,
    2-ayrılan para / beyan edilen adet; mevcut bist fiyattının epey üzerinde..
    3-max fiyat limiti koymamışlar ki 2 nodaki ortalamdan yukarda bir fiyat da şu durumda gerçekleşebilir: daha az adet alım yapıp, paranın tamamını kullanmak,
    4-mutlak değer büyüktür ki hisse başına 3 tl civarı temettüye eşdeğer bir rakamdır.. ki bence de geri alımın fiyat üzerindeki etkisi 3 tlden fersah fersah yukarıda olabilir.

KRİTİK KONU: Bu iddialı duruşu destekleyen bir iş eylemi arkadan gelecek mi?

KY dostu bir adım olduğu ise kesindir. umarım arkası gelir; hayal kırıklığı olmaz..

bir yönü ile şirket de kendi hissesine yatırım yapmış oluyor. geri alımın bir de bu yönü var..

Yeni yatırımcılar dikkatli olsun.. Firmanın son yıllardaki performansı, ihtiyatlı duruşu gerektiren bir durumdur. YTD..

Şirketin çok dalgalı olacak seçimler sonrası için aldığı bir önlem olarak görüyorum.. Neresinden bakarsak bakalım olumlu bir haber.. Çünkü tüm olumsuzlukları yaşamıştık.. Artık sadece kızdığım için ufak ufak alımla devam ediyorum.. Ama şirkete sonuna kadar inanıyorum.. Yeniden değerlemede boyunlarının borcu olsun

Sayfa 769/780 İlkİlk ... 269669719759767768769770771779 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •