Sayfa 711/780 İlkİlk ... 211611661701709710711712713721761 ... SonSon
Arama sonucu : 6240 madde; 5,681 - 5,688 arası.

Konu: TKFEN - Tekfen Holding

ilginc bir atak Haydar Acun dan

https://www.kap.org.tr/Bildirim/1122693

Alıntı Originally Posted by legolas Yazıyı Oku
    ilginc bir atak Haydar Acun dan

https://www.kap.org.tr/Bildirim/1122693
    Geçmişte genel kurula katıldığım olmuştu.
    Haydar ACUN'u tanımıyorum,
    Şu an tekfen'de hissem de yok, genel kurula gidecek vakit bulursam sembolik de olsa hisse alıp sn Haydar ACUN'un teşebbüsüne destek olmayı düşünmekteyim.
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

3. Haydar Acun, YK üyelerine; "Ben Kemal! Geliyorum." demiştir.

Haydar beyin şirket hakkındaki vizyonunu beğeniyorum (aşırı kalabalık YK üye sayısının karar almayı sürecini hantallaştırması, şirketin üçüncü büyük bir iş segmentine girmesi vb).

Ortaklık aritmetiği, azınlık hakkının pasif korumadan aktif korumaya geçebilmesi için gereken eşik değer olan %5e ulaşması için çok uygun fırsat sunuyor (%51 vs %49). Küskün yatırımcıları da düşündüğümüzde, %5lik eşiğe ulaşması çok muhtemeldir.

Yatıcımcının gönlünü almak için YKnın önünde yeterli zaman da yoktur. Hisse geri alımı ve çok yüksek oranlı bedelsiz gibi "popülist" (*) politiklara (bunun karşıtı işler: şirketin işini geliştirmek ve yatırımcı iletişimin kalitesini iyileştirmek, iç kontrolün niteliğini artırman, işe yönetsel hakimiyetin kalitesini artırmak gibi esas işler) yönelebilir.

vekaletname içeriğini hızlıca taradım/baktım (detay incelemedim; kimse referans almasın lütfen).. belli süreli ve sürenin maksat hasıl olması için makul uzunlukta olması, içeriğinin sınırlarının belli olması ve yine maksada matuf şekilde düzenlenmesi vb .. gayet iyi.

örgütlü toplum her zaman için iyidir.. finans piyasalarında bunu görmek de sevindiricidir (homo-ekonomicus: herşeye iktisat penceresinden bakan insan).. keşke hayatın öteki alanlarında da örgütlü olsak. demokrasi, 3+1+1dir (3lü kuvveterl ayrılığı + özgür medya + örgütlü toplum)..

hayırlı olsun.. izleyelim.. umalım da sonuç alsın ki hakim ortaklar , KYnin de "ortak" olduğu şuur ve sorumluluğu ile işlerini yapsın.

(*) Not: düşündüm de; memlektin politik ahvaline ne kadar benziyor: ekonomik kriz ve seçime giderken; hükümetin, EYTden tutun da vergi affına kadar aldığı bir dizi önlem.. yani; seçim olmasa yapmayacağı işler vb vb..

Haydar Acun'un yaptığı hamleyi çok pozitif buluyorum ve elimdeki lotlar ile kendisini destekleyeceğim. %49 u halka açık bir şirketin %2 si zaten Marmara Capitalde iken kalan %3 paya ulaşması zor olmasa gerek. Yatırımcıların bu oluşuma katılma oranından, tekfen yönetiminden ne kadar memnun olup olmadıklarını anlayacağız. Genel kurula katilabilirsem Haydar beye aldığı inisiyatif için yüz yüze de teşekkür etmek isterim.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Alıntı Originally Posted by cemal31 Yazıyı Oku
    https://pbs.twimg.com/media/E18DVh0WEAImWGJ.jpg

Yalana-dolana bakan, Sessizler, seyirciler buyursun yazsınlar.
    Üstad niçin 1 yıldır yazmıyor
    benim hatrıma birkaç satır yaz birseyler
    sen hanımı boşarsın tekfeni boşayamazsın diyeceğimde
    hanımda yok.
    Bizim ATATÜRK sevgimiz, Anayasanın ilk 3 maddesi gibidir.
    Değişmez, değiştirilemez, değiştirilmesi teklif dahi edilemez.

6.  Alıntı Originally Posted by ZICO Yazıyı Oku
    Üstad niçin 1 yıldır yazmıyor
    benim hatrıma birkaç satır yaz birseyler
    sen hanımı boşarsın tekfeni boşayamazsın diyeceğimde
    hanımda yok.
    Burayı bıraktı.. twiterda cemal abi...

Cemal bey şenlik zamanı gelir ama o şenliğe daha çok var.. Bin küsur tane daha alarak beklemedeyiz.. Dev yükselişin bir KAP lık canı olduğu için yönetim sırlı yürüyor.. Yatırımcı olmanın zor olduğu bir hisse ama bana uygun.. 40 üstü ayrı dünya olduğu için salmıyor basıyorlar.

8. TOROS TARIM’IN GENEL MÜDÜRÜ AHMET EREN OLDU

Hakan Göral’ın Tekfen Holding Grup Şirketleri Başkanı olarak atanmasının ardından, 2019’dan bu yana şirketin Mali İşlerinden Sorumlu olan Ahmet Eren, Toros Tarım’da Genel Müdürlük görevine getirildi.

14 Mart 2023 12:52

Toros Tarım’ın Genel Müdürlük görevine Ahmet Eren atandı. Toros Tarım’da 2019’dan bu yana Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Ahmet Eren, Hakan Göral’ın Tekfen Holding Grup Şirketleri Başkanı olarak atanmasının ardından Toros Tarım’ın yeni Genel Müdürü oldu. Ahmet Eren, Gübre üretimi ve pazarlamasının yanı sıra terminalcilik hizmeti veren Toros Tarım’da 7 Mart 2023 tarihi itibarıyla yeni görevine başladı.

Ahmet Eren, ODTÜ İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra profesyonel iş hayatına atılarak 1987-1992 yılları arasında Ernst & Young’da Denetim Şefi olarak çalışmaya başladı. 1992 -1997 yılları arasında Koç Grubu'nda görev yapan Eren, Arçelik A.Ş.'de Finansal Kontrolör ve Koçbank'da Finans Grup Müdürü olarak çalıştı. 1997-1999 yılları arasında Arduman Mümessillik’te Genel Müdür Yardımcısı, 2000-2008 yılları arasında Uzel Holding’de Departman Direktörü ve Genel Müdür olarak görev aldı.

2009-2011 yılları arasında Toros Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışan Ahmet Eren, Karsan Otomotiv ve İnci Holding’de Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi, Opsan’da Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı görevleri üstlendi. 13 Mayıs 2019 tarihinde tekrar Toros Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaya başlayan Ahmet Eren, 7 Mart 2023 itibarıyla Şirketin Genel Müdürlüğüne atandı.

Sayfa 711/780 İlkİlk ... 211611661701709710711712713721761 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •