Sayfa 533/781 İlkİlk ... 33433483523531532533534535543583633 ... SonSon
Arama sonucu : 6247 madde; 4,257 - 4,264 arası.

Konu: TKFEN - Tekfen Holding

1.  Alıntı Originally Posted by veysel karani Yazıyı Oku
    Sn Maximetu, zaman zaman bir şeyler yazıyor ve mailde atıyordum lakin artık sıdkım sıyrıldı %45 civarını Sabancı ve İşC ile değiştirdim kalanlar içinde olabildiğince bekleyeceğim, onu da bunca yıl beklemenin getirdiği inat nedeniyle yapacağım. Yapmak istediklerimle ilgili konularda Tekfen den gelecek olan bir şeyler var ise de artık yer tutmuyor ve umursamıyorum. Doğrusu sizi de çabalarınızdan dolayı takdir etmiyor değilim, ama bu yönetim mirasyedi ve hem kapasite hem de ahlak sorunları var, yani kıçlarını yırtsalar da budur olacak olan, bu şrfsiz ve sünepelere inancımı yitirdiğim için de daha fazla efor sarf etmemin bana stres olarak negatif dönüşü olacağına inanıyorum, Çakal dan kangal olmaz en nihayetinde. Artması eksilmesi de beni ne sevindiriyor ne de rahatsız ediyor şimdilik. Saygılar,
    En iyisini yapmissiniz Sayin Karani , ben geri donulemez yerdeyim artik alacaklarimin hepsi 3-4 katina cikti , tek tuk kagitlar kaldi bunun yerine alabilecegim onlar da artik beni kurtarmaz .

Bu bilanco iyi gelecek olsa , gecen hafta borsa ucarken gorurduk etkisini . Ne sis yansin ne kebap Bilanco gelir , 450-500 Milyon . O da beklenti alti denir bilanco sonrasi endeksle birlikte duser . Sayin Karaninin de dedigi gibi bu sirketin yoneticilerinin ve patronlarinin ahlak problemleri var . Millet sirketininin uretimine buyumesine odaklanir biz dedektif gibi hirsizliklarini arastiriyoruz, bi insan ortak oldugu sirketten igrenir mi ben oyleyim . Ticarette zarar etmek isin dogasinda var , ancak bunlar goz gore gore gozumuzun icine baka baka bizleri dolandirdi . Eger kaybedecek bir seyim olmasa ceker vururdum Hepsini Tek Tek , bu insanlar o sekilde gebermeyi hak ediyor , ibret olurdu bundan sonra calacak patronlara .

2.  Alıntı Originally Posted by Maximetu Yazıyı Oku
    En iyisini yapmissiniz Sayin Karani , ben geri donulemez yerdeyim artik alacaklarimin hepsi 3-4 katina cikti , tek tuk kagitlar kaldi bunun yerine alabilecegim onlar da artik beni kurtarmaz .

Bu bilanco iyi gelecek olsa , gecen hafta borsa ucarken gorurduk etkisini . Ne sis yansin ne kebap Bilanco gelir , 450-500 Milyon . O da beklenti alti denir bilanco sonrasi endeksle birlikte duser . Sayin Karaninin de dedigi gibi bu sirketin yoneticilerinin ve patronlarinin ahlak problemleri var . Millet sirketininin uretimine buyumesine odaklanir biz dedektif gibi hirsizliklarini arastiriyoruz, bi insan ortak oldugu sirketten igrenir mi ben oyleyim . Ticarette zarar etmek isin dogasinda var , ancak bunlar goz gore gore gozumuzun icine baka baka bizleri dolandirdi . Eger kaybedecek bir seyim olmasa ceker vururdum Hepsini Tek Tek , bu insanlar o sekilde gebermeyi hak ediyor , ibret olurdu bundan sonra calacak patronlara .
    Ortak

Konu kurumsal yönetim ilkelerine uymamak

Mevzuat aşağıda

Okuyalım bakalım var mı bizim Tekede

https://www.mevzuat.gov.tr/anasayfa/...evzuatTertip=5

Burada bağımsız yönetim kurulu üyelerine yüklenmek gerek

Ortada bir alavare- dalavare varsa onların görevi bunu ortaya çıkartmak

Siemens abla bu düzene dahil olmaktansa çaktı istifayı

Twitter da ve sosyal medyada bağımsızlara yüklenmek gerek

Bu adamlar bir kaç YÖNETİM kurulundan ekmek yedikleri için toz gelsin istemez

#bağımsızgöreve

3. Bilanco gelsin de hepsini bana birak

4.  Alıntı Originally Posted by Maximetu Yazıyı Oku
    Bilanco gelsin de hepsini bana birak
    Ben bilançonun iyice olacağını düşünüyorum

Toros yine bir şeyler yapar illa ki

İnşaatın geçmişte yazdığı zararların bir kısmını şimdi bırakırlar, sonra yıl sonunda geri yazarlar

Yani inşaat da isteseler + yazar

Yıl sonuna kadar

Bu bilanço döneminde olup bitecekler, yıl sonu ya da SOCAR rezaletinden dolayı bağımsız YK üyelerinin küçük yatırımcıya karşı sorumluluğunu bertaraf etmez

Bağımsız yk üyeleri hesap vermeli

Bağımsız yk üyelerinin görevi küçük yatırımcıyı korumak

Yatacak yerleri yok

5. Bu tekfen ile 11.bilancom olacak . Bunlarin 4 tanesi ( 2019/12 , 2020/12, 2021 /12 ve 2022/3 skandallarla dolu bilancolardi) digerleri de ne sis yansin ne kebap bilancolari hepsi beklenti altiydi, bir tek 2021/3 biraz beklenti ustu olmus ve zaten etkisini fiyatta gostermisti . Yani anlayacaginiz bende oran 1/11 su ana kadar . O yuzden bu kadar karamsar olmam normal . Bu sirketin bilanco ile ileri gitmeyecegi asikar, ne zaman ki insaattaki tazminler doner , ya da milyar dolarlik is alinir o zaman fiyata etkisi olur . Yoksa 300-400 milyon tl ceyreklik karlarla bu sirketten bir cacik olmaz bu onursuz kopekler sirketin basindayken.Bunlarda seref haysiyet olsa milletin rizkini calmazlar , durust olurlardi. Bu saatten sonra durust ahlakli olmaya karar verseler de hirsiz hirsizdir kimse guvenip bu onursuz kopeklerin sirketine uzun vadeli para baglamaz yabanci falan . Anca kendi kopekleri alir yukseltir milletin kucagina verir . Sasa ya taseronluga kadar dusen beceriksizler bunu bir basari olarak lanse eder , santiyelerindeki yegenler damatlar ahbaplar cavuslar da cavusu tokatlar sabahtan aksama kadar . Bu seref yoksunlarina karsi dozu daha da arttiriyorum artik , hele bir kotu eksi Bilanco gelsin gorun o zaman siz neler yapiyorum

İSTANBUL PORTFÖY BİRİNCİ DEĞİŞKEN FON Temmuz sonu raporunda en yüksek pozisyonlardan birisi TEKFEN olmuş.
    Buradan kaynaklı bilanço iyi gelebilir belki diye ilgimi çekti.

https://www.kap.org.tr/tr/ek-indir/4...8262fa8eb73453

7. Kazigi yiyince akli basina gelir onlar da . Bu sirket bilanco ile gitmez ! Alacaklar alinirsa , milyar dolarlik is alinirsa veya umut vaadedici yeni is plani ( seneye aciklanacagi soylendi ) geldiginde bir seyler olur . Ama bunlarin olmasi icin patronun serefli haysiyetli olmaya karar vermesi lazim . 1/11 Bilanco orani bana yeterli referans sagliyor acikcasi , beni sasirtsa da bu bilanco 2/12 olacak ki o da hala cok dusuk bir oran olacak bu sirkete guvenmem icin . Once o santiyeden alacaklari alacaksiniz onursuz kopekler, hirsiz degilseniz 400 milyon dolarin en az yuzde 70 ini getirip masaya koyacaksiniz. Oyle yuzde 20-30 getirip sov yapacaginizdan o kadar eminim ki . Hirsiz surusu sizi

8. Kucuk de olsa is almis firma , Bilanco oncesi her gun endeksin gerisinde kaliyor . Bu da bilanconun her zamanki gibi ne sis yansin ne kebap 450-500 milyon tl oldugu hissi yaratiyor. Santiyelerden bizim haberimiz olmadan gelen bir parayi KAP olmadan eklerler mi emin degilim , oyle bi durumda anca supriz bir rakam cikar ki onu da Onceden haber alirlar kagidi surerlerdi

Sayfa 533/781 İlkİlk ... 33433483523531532533534535543583633 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •