Sayfa 765/781 İlkİlk ... 265665715755763764765766767775 ... SonSon
Arama sonucu : 6247 madde; 6,113 - 6,120 arası.

Konu: TKFEN - Tekfen Holding

1.  Alıntı Originally Posted by honky Yazıyı Oku
    Dap gyo gibi olacak
    Yazık oldu marka değerini bile koruyamadi
    eldeki malzemeden (toros açık ara gübre pazar lideri, gayrimenkuller terminaller/limanlar, venture capital yatırımları vb) büyük bir ticari değer üretme imkanı olduğu kesin.. ancak, bu malzemeden ticari performans üretecek irade bekliyoruz.. esasında ceoda da henüz kusur görmüyorum (böyle büyük gemilerde yön çevirmek zaman alır).. mesele, bu kadar çok sayıda ortak, acaba; şirkette bir sorun olduğu konusunda konsensusa vardılar ve ceonun belirttiği "alanım nedir?" müzakeresinde masadan onun güçlü bir şekilde kalkmış olmasına izin verdiler mi?

Alıntı Originally Posted by Maslak1 Yazıyı Oku
    eldeki malzemeden (toros açık ara gübre pazar lideri, gayrimenkuller terminaller/limanlar, venture capital yatırımları vb) büyük bir ticari değer üretme imkanı olduğu kesin.. ancak, bu malzemeden ticari performans üretecek irade bekliyoruz.. esasında ceoda da henüz kusur görmüyorum (böyle büyük gemilerde yön çevirmek zaman alır).. mesele, bu kadar çok sayıda ortak, acaba; şirkette bir sorun olduğu konusunda konsensusa vardılar ve ceonun belirttiği "alanım nedir?" müzakeresinde masadan onun güçlü bir şekilde kalkmış olmasına izin verdiler mi?
    SPK böyle şirketleri sepetlemeli
    Kottan atmalı
    Kaçı gormus 52 bilmem ne
    Al kardeşim malını buradan hadi doğru evine demeli

3. Bu gün yapılacak olan Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı hissede bir harekete neden olur mu? Olsaydı olurdu. Olursa da şöyle olur: "Vay! yeniden yapılanma ha!" Aşağı yeterince kırıldı, biraz bekleyelim de yatırımcımızın nefreti soğusun.
    Belki helallik isterler. Ben peşinen "helal etmiyorum" demiş olayım.
    YTD

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,599
     Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    39 un altında kapanışlar olursa OBO oluşur ve bu sıkıntılı durum ( zarar olayı ve beceriksiz yönetim) ile korkarım aşağı hareket sertleşir.23 yıldır bıstteyim..ilk defa bu hisseye bulaştım olana bak..

Yabancı gelince ucuz holdinglere yönelir diye almıştım..Olmayan oluyor ve yönetim KAP gönderiyor...Tuhaf bir olayı açıklıyor..

Ortada GÜVENSİZLİK var...ve ALİ-CENGİZ OYUNUNUN KRALI var...zarar resmileşinceye kadar(12 aylık bilanço) bu hissenin ensesinde kılıç olacaktır.
    Az ciddiyet, Çok geyik...

5.  Alıntı Originally Posted by Maslak1 Yazıyı Oku
    Ey Tekfen,

1-Yeni inşaat işi alma,

2-inşaat işini tasfiye et; inşaat işi, sizin için artık ticari anlamda mukayeseli avantaj olmaktan çıkmıştır. İnşaat işini artık temel iş alanı (core business) olarak da tanımlama. çünkü rekabetçi bir şekilde ihale alacak ve onu bitirecek bir mukayeseli avantajın yok. "metalin terzisi" para kazanamıyorsa, yapacağı şey terzi dükkanını kapatmaktır.

3-hemen tasfiye edemiyorsan, inşaat işini devret, şirketi külliyen devir edemiyorsan, projerleri devir et..

el kesesinden cömertlik yapmaya son ver. kendi 51 liranla istediğin hovardalığı yap, bizim 49 liraya dokunma.

hatta, hakim ortaklara uyarsa ve inşaat işi ile bir gönül bağları varsa; aralarında kuracakları bir konsorsiyuma inşaat işini devir edelim. ama önce içindeki gayrimenklulleri ayırıp, bu tarafa bıraksınlar.

4-eldeki gayrimenkullerin tümüne exper değerlemesi yaptır ve bunu KY ile paylaş ki elimizde ne var, biz de bilelim. büyük ihtimalle hakim ortaklar biliyor. KY ile asimetrik bilgi durumuna son ver. neyi beklediğimizi biz de bilelim.

5-socardan yazdığın zararı eğer ki muhasebe kuralı gereği ters çeviremiyorsan, hiç değilse, projekte iş planı üzerinden değerleme (indirgenmiş nakit akımlar) yap ve KY ile paylaş.. neyi beklediğimizi bilelim.

6-risk sermayesi şirketlerinin en son değerlemelerine göre, topluca değeri nedir? bunu bir rapor ile KY ile paylaş ki neyi beklediğimizi bilelim.

7-inşaat işinde zararları bağımsız bir şirkete incellettirin; sonuçlarına göre adli takip yaptırın.. söylemeye de gerek yok ama "biz neden zarar ediyoruz", sorusunu sormadınız mı? bu kadar zarar etmek gücünüze gitmiyor mu? tekfende çalışsam ve yönetimde tırnak kadar etkim olsa, benim şirketimin parasının çar çur edilmesi aşırı derecede gücüme giderdi. mutlaka sorumlusunu bulur, buldururdum.. aklıma körfez geçiş köprüsünden atlayan gururlu japon mühendis geliyor.. ruhu şad olsun!
    Çok haklısınız

6.  Alıntı Originally Posted by Maslak1 Yazıyı Oku
    Yakında başka iş bulur kendisine

Bir kaç tane KY çok ayıp edip ailesine küfür etmiş

Hepsinin ağzına sicmis ama küfüru de yemiş oldu

7.  Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku
    Daha öncede böyle büyük hatalar yaptılar. Covidi bahane ettiler.
    Bu sefer sebepleri neymiş?

Bir de cuma sabahı %-3 den satanların incelenmesi lazım...
    Borsanın beklenti ile yükseldiği bir günde panik halde satanlar kimdi?

Bazı şeyler bu kadar kolay olmamalı.
    Kesinlikle incelenmeli

Bilgiyi önceden alanlar, çomaklarini bizim
    Tencereye söküyorlar

8. Tekfen piyasa değeri; 484.869.057 $
    Bir projeden beklenen zarar 130.00.000 $
    Çiyoo bu sapmadan dolayı özür dilerizzz demişş!!!
    Kamu sektörüde, özel sektörde hep aynı.
    Hep çakallık, hep yolsuzluk, hep hırsızlık.

Sayfa 765/781 İlkİlk ... 265665715755763764765766767775 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •