Sayfa 475/780 İlkİlk ... 375425465473474475476477485525575 ... SonSon
Arama sonucu : 6240 madde; 3,793 - 3,800 arası.

Konu: TKFEN - Tekfen Holding

1. Sadece bir yorum.Bekleyenler için.Ben 2 dönem bekledim ve artık şirkete güvenmiyorum.Fakat hala yapılan yamuğu sindiremiyor ve bahane arıyorum.
    http://nek.istanbul.edu.tr:4444/ekos/TEZ/41169.pdf
    -Kârları farklı göstermenin bir başka yöntemi de hesapların temizlenmesidir (big bath accounting). İçinde bulunulan
    dönemi kötü göstererek, yani hesaplarda ileride problem yaratacak unsurları o döneme
    aitmiş gibi göstererek ileriki dönemlerde oluşabilecek negatif unsurları temizlemek
    amacını güder. Bu durum özellikle yeni bir yönetici iş başına geldiğinde meydana gelir.
    Yönetici böylece oluşan aksaklıkları geçmiş yönetimlere atfederek ileride düşük kâr
    etme olasılığına karşı elinde kârı yüksek gösterecek rezerv bulundurur.
    Rüzgar nerden eserse.Canım ne isterse.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir, şahsi fikrimdir.

2.  Alıntı Originally Posted by 1selm Yazıyı Oku
    Sadece bir yorum.Bekleyenler için.Ben 2 dönem bekledim ve artık şirkete güvenmiyorum.Fakat hala yapılan yamuğu sindiremiyor ve bahane arıyorum.
    http://nek.istanbul.edu.tr:4444/ekos/TEZ/41169.pdf
    -Kârları farklı göstermenin bir başka yöntemi de hesapların temizlenmesidir (big bath accounting). İçinde bulunulan
    dönemi kötü göstererek, yani hesaplarda ileride problem yaratacak unsurları o döneme
    aitmiş gibi göstererek ileriki dönemlerde oluşabilecek negatif unsurları temizlemek
    amacını güder. Bu durum özellikle yeni bir yönetici iş başına geldiğinde meydana gelir.
    Yönetici böylece oluşan aksaklıkları geçmiş yönetimlere atfederek ileride düşük kâr
    etme olasılığına karşı elinde kârı yüksek gösterecek rezerv bulundurur.
    Harvard Business Review'a göre, 5 yeni CEO'dan 2'si işteki ilk 18 ayında başarısız oluyor.

Görünen o ki, başarısızlığın ana nedeninin yetkinlik, bilgi veya deneyimle ilgisi yok, daha çok kibir ve ego ve modern zamanlardan kopuk bir liderlik tarzıyla ilgisi var. 27 Şubat 2021

3. Bilanço sonrası Cuma günü alan satanlarda anlamlı bir görüntü var mı? Diğer kısmı nedir?
    Sonuçta değil, yoldadır erdem.

4. Dün ziyaretime gelen orta ölçek bir şırketin ceo su Teknenin idarecilerinin çok çaldığını hep rüşvet ile iş yaptıklarını, şirket sahiplerinin biribirini tokatladığını örnekler vererek anlattı. Afrika daki havaalanı ihalesinin beklemede olduğunu söyledi. Fazla yazamıyorum ismi açığa çıkmasın. Kısacası bu yönetici ve patronlar olduğu sürece işimiz zor

5. Trabzonlu kardesim biz ne diyoruz 3 senedir burada caliyorlar gozumuzun icine baka baka diyoruz , sonra burada bize patron sevici dallamalar saldiriyor . Oyle boyle calmiyorlar , sektorun icindeyiz 10 senem yurtdisi taahhut isinde gecti o zararlar o santiyelerde yapilamaz baska da bi sey demiyorum . 170 milyonluk Katar stadinda 110 milyon dolar zarar olmaz olamaz , ister pandemi olsun ister baska bi sey . Cati celigi denize batsin, cephe komple degissin yine olmaz . Tekfen son 3 senede yatirimcilarindan yaklasik 400 milyon dolar caldi . Bugunku kurdan yaklasik 6 milyar para eder , 370 milyon lota bolun yaklasik lot basi 16/17 tl Sizin cebinizdeki para calinmistir. Artik hesaplayin elinizdeki lotla carpin 16/17 yi colugunuzun cocugunuzun rizkini o kadar calmistir Tekfen ailesi ve ust duzey yoneticileri

6. Cuma ve bugün şu saate kadar alım yapanlar arasında son bir hafta, 10 gündür satanlar içeriden öğrenenlerin ticaretinde yüksek şüphe altındadır. Düzgün bir spk olsaydı, ciddi sonuçları olabilirdi?
    Sonuçta değil, yoldadır erdem.

7.  Alıntı Originally Posted by bgali Yazıyı Oku
    Cuma ve bugün şu saate kadar alım yapanlar arasında son bir hafta, 10 gündür satanlar içeriden öğrenenlerin ticaretinde yüksek şüphe altındadır. Düzgün bir spk olsaydı, ciddi sonuçları olabilirdi?
    Bugün saat 11:00 de Bizans Tower önünde buluşalım

Herkes yanında silikon getirsin, sızıntıları tamir etmeye çalışırız

Hem de belki yüce hazret, ulaşılamayan adam Pandorra ‘ nın yüzünü görme onuruna erişiriz

Tiiiiiiiiiii

20 tl altı daima alıcıyım.. Çünkü artık 1 dolar sayılır..Hatta daha bile altı..Hepimizin şirkete bakışı farklı ben saygı duyarım.. Saygıda beklediğim yok..Burada yazmak boş iş.. Aramızdaki genç arkadaşlara tek tavsiyem mal alırken 2026 ya kadar satmayacakmış gibi almaları.. Yoksa hemen tüyün.. Çünkü ortalık fena karışacak.

Sayfa 475/780 İlkİlk ... 375425465473474475476477485525575 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •