Sayfa 512/780 İlkİlk ... 12412462502510511512513514522562612 ... SonSon
Arama sonucu : 6240 madde; 4,089 - 4,096 arası.

Konu: TKFEN - Tekfen Holding

1.  Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    #TKFEN’in kurucularından olan 97 yaşındaki onursal başkan Ali Nihat Gökyiğit bugün 22,90₺-23,16₺ aralığından 209.822 lot sattı. Böylece kendi adına ve adını taşıyan holding adına olan paylarının oranı %15,70’e düştü.

şirkette milyonlarca dolar yolsuzluk yapıldığı idda ve şüpheleri tekfen hisse.net sayfalarında defalarca dillendirilmişken

tekfenin kurucularından birinin 200 bin lot hemde bu fiyatlardan satıyor olması çok enteresan değil mi? yatırım finansman 46 tl hedef vermişken adamın 4-5 milyonliraya sıkışmış olması çak manidar ve çok komik....?devasa vurgunlardan bahsedilen bir şirkette 200 bin lot devede kulak mesabesinde bile değildir. sizcede düşündürücü değil mi ?

2. Surekli hisse satiyor zaten , nedeni tekzeni batiran damadinin borclarini odemekmis aldigim duyuma gore . Cemal Bey baska sirketleri vs var dio Ama onlar da batikmis. Haci Murat gigin Tekfeni ve yatirimcisini mahvetti , mail adresi [email protected] guzel dileklerinizi yazin , ben hergun geciriyorum hirsiza

3. Adi şerefdizler bugün şirkrtini satan yarın namusunu satar. Bunlar içimizdeki beyaz türkler

4.  Alıntı Originally Posted by Maximetu Yazıyı Oku
    O kadar Kucuk bir ise tenezzul eden , buyuk islerde ne yapar kimbilir
    Kesinlikle

Bu arada “damat” kelimesi bu sirket için yaniltici olabilir

Bahsi gecen mimarlik - mutaahhitlik şirketinin sahibi TKFEN’ den birisinin kiziyla evliymis

Kucuk yatrimcinin parasinin birazida orada iç edilmis

Araba kimin damati imiş

Bilene gazoz

5.  Alıntı Originally Posted by Cantaci71 Yazıyı Oku
    Kesinlikle

Bu arada “damat” kelimesi bu sirket için yaniltici olabilir

Bahsi gecen mimarlik - mutaahhitlik şirketinin sahibi TKFEN’ den birisinin kiziyla evliymis

Kucuk yatrimcinin parasinin birazida orada iç edilmis

Araba kimin damati imiş

Bilene gazoz
    Bu arada anladigim kadariyla cukkali isler bunlar

Oyle pek kucuk degil

6. Idari bina isi kac Milyon dolarlik is olacak , biz asil vurgunu Katar ve rusyada yedik 250’milyon Dolar . Oyle boyle kazik yemedik ki oralarda diger kucuk tirtiklamalari didiklesek ne olacak . Benim derdim rusyada ve katarda ettirilen zararlar . Kagit Bu haldeyse bu sebepledir.

7. Doğrusu şuan umutlanmak için şirket yönetiminden kaynaklanacak hiç bir sebep göremiyorum. Ayrıca gelecek paralar için bunlar çok mahir hatırlayalım fazladan yaptığımız işlere karşılık idarelere yaptığımız başvuru sonucu gelen 100 m USD ile ekstra kar atışı olacak denmişti. Yıl sonunda bırak artıya geçmeyi yılbaşı açıklanan hedeflerin gerisine düşülmüştü. Hep İstanbul da her nasılsa zarar ediyorlardı, son dairelerden kalmıştı elde kar olarak onlarda iş bitiminde yok oldu. Şimdi Libya'dan acaba bir miktar gelirde biz
    görür müyüz ? zannetmiyorum, inşaatın geçmiş zararlarından kaynaklanan kredi borçlarını kapadık derler. Diğer olası gelirlerde benzer senaryoları paylaşır diye düşünüyorum.

Ben bu Hacı Murat zor durumdaymış konusuna da pek inanmıyorum doğrusu, bana sanki bir şikayetlerden kurtulmak için uyutma sakinleştirme politikası uygulanıyormuş gibi geliyor.

Ayrıca eskiden F/K hesabı yapıp 50 lira olması lazım en az diye düşünürdüm şimdi bu hesaba göre pahalı kalıyor, bir Koç, bir Sabancı, bir İŞC buna göre çok daha ucuz. Ha inşaat büyük iş alır sürdürülebilir bir karlılık yakalar tamam, yada inşaatı komple küçültüp bilançoya zarar veremeyecek düzene sokarlar, gübre de Toros'a ellemeden yurtdışı yatırım ortaklı yada ortaksız (borçlanarak da olur) yatırıma giderlerse sürdürülebilir bir hale geçer. Tamam yükselmesi isteniyorsa yükselir ona kesinlikle olmaz demiyorum 100 lira bile yapabilirler ama temelinde o sayılar yok maalesef. Bunu da şunun için söylüyorum,
    Bu arada Avrupa ABD senetlerinde 3-5 al sat yapıyorum, mesela dünya demir çelik lideri Arcelor Mittal'in F/K sı 2 nin altında, İntel 6,5 civarı, Bayer AG son dönem bilançolarına göre yıl sonu F/K 5 olabilir , DOW inc 6 civarı, Covestro 4, bunların hepsi dünya devi şirketler ve ne yaptıklarını nasıl yapacaklarını nereye gittiklerini biliyorlar. Dolar Euro çıktı yükseliş boşa gitti derdi yok.

Burada duruyorsam şöyle söyleyeyim otobüs beklersin gelmez, inat edip minibüslere de binmezsin ya sonra bir bakarsın 1 saat geçmiş benimkisi öyle bir şey haline dönüştü, şirkete inancım kalmadı, şimdi satarım arka plandaki senaryonun sonuna gelinmiştir fırlar gider bir yerlere onu kaldıramam o yüzden satmıyorum bir kısmını fikir olarak kabul edebileceğim miktarı bıraktım burada gerisini diğer taraflara yaydım. Umarım sizlerde bende sonunda kazanırız. Ama bu bizim iyi senet seçmemizden doğru konumlanmamızdan falan kaynaklanmayacak sadece filmin bitmesini beklememizden kaynaklanacak. Ama şu da var bazen bir film izlersin ha şimdi hareketlenecek yada ilginç olacak diye beklersin sonra koca bir sıfır olduğunu anlarsın ama zamanın heba olmuştur bu da seçenekler arasında.

Yatırım tavsiyesi değildir.

8. Sayin Karani
    Cok haklisiniz ancak bu fiyatlardan yaridan fazla Dolar bazinda zarardayken bu sirketi satmaya gonlum razi olmuyor. Bu haysiyetsiz hirsiz yonetimden bir beklentim yok ama hala Cok ucuz olduguna inaniyorum. En azindan toros hakettigi degerde satilir ederse gercek degerine yaklasir sirket . Yoksa mevcut hukumet degismeden ne yurtdisi zararlari gelir , ne yatirim yapilir . Mersin e liman isine girmek istediler mesela komisyonu rusveti vs su anda resmen bekliyorlar bence orasi icin hukumetin degismesini. Mevcut iktidar varken yatirim hayali kurmasin kimse , santiye zararlari da alinmaz . Ben bu sirketin olusunun 1.8/2 milyar Dolar bandinda olduguna inandigim icin burdayim . Yoksa bankalar da kelepir , sahol de kelepir ama Onlarin da sikintisi ayni . Buradan ciksam girecegim kucuk kagit da kalmadi . Tireler, egserler ,Egeen ler , uluunlar hepsi uctu gitti yani . Mecbur bekleyecez , batik para gozuyle bakiom artik . Torosu peskes cekerlerse ama gozumu karartttim tehdit ettim Hepsini maille canlarini her turlu yakarim, coluklari cocuklari okula gidemez o kadar soyleyim . Bu is o zaman namus isine doner

Sayfa 512/780 İlkİlk ... 12412462502510511512513514522562612 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •