Sayfa 689/781 İlkİlk ... 189589639679687688689690691699739 ... SonSon
Arama sonucu : 6247 madde; 5,505 - 5,512 arası.

Konu: TKFEN - Tekfen Holding

1. Sayin Trendman ,

Tekfende olan sikintinin ukrayna isiyle bir alakasi oldugunu zannetmiyorum , ukrayna yeniden insaa edilir ve tekfen is alir beklentisi olusur diyorsaniz oyle bir sey olmaz sirket ici bu durumdayken . Sirketin hisse degerinin artmasi icin yabanci fonlarin sirkete guvenip gelmesi lazim ki bu kadar entrikanin bu kadar dalga dumenin oldugu bir sirkete ulke ekonomisi de bu kadar kirilganken 2 kere risk alip kimse gelmez , gelecek olanlar yerli manipulatorlerden baskasi olmaz Murat Gigin veya icerden birileriyle anlasmis . Once sirketin basina CEO getirelim , Ali Pandir in yerine kim vekalet ediyor mesela su anda onu bile bilmiyoruz ,sirket CEO suz su anda . Bakalim hirsizliklara gozlerini kapatacak , tek derdi alacagi maas ve dalga dumene ortak olmak isteyen pastadan pay kapmak isteyen kim CEO olacak . Insaatcilarin kuklasi , haci Muratla arasi iyi olan birisi mi gelecek yoksa berkerler yine olaya el atacaklar mi . Icerde ne oldu bitti bilmiyorum ancak Pandirin arkasinda Berkerler duruyor diye duymustum , anlasilan Pandir kendisi bu pislige daha fazla dayanamadi ve Cansen Basaran gibi istifa etti .Gorevine son verildigine hic inanmiyorum , adam sozlerini yerine getiremeyecegini gordu ve genel kurulda insanlarin karsisina cikamayacagi icin sene bitimi ile birlikte gorevi birakti bildigimden degil tamamen tahmini soyluyorum bunlari

ukrayna ile olaylarin bitmesi yarasa yarasa enkaya yarar ki o da coktan bunu fiyatladi , bizimkiler kureselci cetenin turkiye ayagi olmasina ragmen artik patronlar ya oldugu ya da yaslandigi icin bizimkilere is falan paslamazlar oralarda . Bizimkiler pisliklerini rahatlikla yapabildigi azerbaycan katar gibi yerlerde devam ederler ,yeni CEO gelir yeni ulkelerde yine ofisler acilir ve bir sikm olmaz . Bunlar carki kurmus neden baska bi ulkeye gitsinler ki azerbaycan katar isler tikirinda calanlar icin , bizim kucuk yatirimci koyun gibi kisa vade fiyat ne olur derdinde hesap soran bu haysiyetsizlerin pisligini ortaya dokmek icin cabalayan kimse yok , biz gibi ky varken daha cok tokatlarlar bizi . Ben kendi adima yapabilecegim butun karalamalari her platformda yapiyorum zaten , bi yerlere ulasmaya calisiyorum surekli elbet iplerini pazara cikartacagim , artik benim icin para kazanmak etmenin otesine gecti bu olay onur seref meselesine dondu bu haysiyetsiz kopeklerle ugrasmak . Yok sayiyorum bu sirkete yatirdigim parayi , ama o Murat GIGIN denen kopegin nasil bir pislik oldugunu herkes bilecek , onu bu sirketten afaroz ettirecegim .

2.  Alıntı Originally Posted by Maximetu Yazıyı Oku
    Sayin Trendman ,

Tekfende olan sikintinin ukrayna isiyle bir alakasi oldugunu zannetmiyorum , ukrayna yeniden insaa edilir ve tekfen is alir beklentisi olusur diyorsaniz oyle bir sey olmaz sirket ici bu durumdayken . Sirketin hisse degerinin artmasi icin yabanci fonlarin sirkete guvenip gelmesi lazim ki bu kadar entrikanin bu kadar dalga dumenin oldugu bir sirkete ulke ekonomisi de bu kadar kirilganken 2 kere risk alip kimse gelmez , gelecek olanlar yerli manipulatorlerden baskasi olmaz Murat Gigin veya icerden birileriyle anlasmis . Once sirketin basina CEO getirelim , Ali Pandir in yerine kim vekalet ediyor mesela su anda onu bile bilmiyoruz ,sirket CEO suz su anda . Bakalim hirsizliklara gozlerini kapatacak , tek derdi alacagi maas ve dalga dumene ortak olmak isteyen pastadan pay kapmak isteyen kim CEO olacak . Insaatcilarin kuklasi , haci Muratla arasi iyi olan birisi mi gelecek yoksa berkerler yine olaya el atacaklar mi . Icerde ne oldu bitti bilmiyorum ancak Pandirin arkasinda Berkerler duruyor diye duymustum , anlasilan Pandir kendisi bu pislige daha fazla dayanamadi ve Cansen Basaran gibi istifa etti .Gorevine son verildigine hic inanmiyorum , adam sozlerini yerine getiremeyecegini gordu ve genel kurulda insanlarin karsisina cikamayacagi icin sene bitimi ile birlikte gorevi birakti bildigimden degil tamamen tahmini soyluyorum bunlari

ukrayna ile olaylarin bitmesi yarasa yarasa enkaya yarar ki o da coktan bunu fiyatladi , bizimkiler kureselci cetenin turkiye ayagi olmasina ragmen artik patronlar ya oldugu ya da yaslandigi icin bizimkilere is falan paslamazlar oralarda . Bizimkiler pisliklerini rahatlikla yapabildigi azerbaycan katar gibi yerlerde devam ederler ,yeni CEO gelir yeni ulkelerde yine ofisler acilir ve bir sikm olmaz . Bunlar carki kurmus neden baska bi ulkeye gitsinler ki azerbaycan katar isler tikirinda calanlar icin , bizim kucuk yatirimci koyun gibi kisa vade fiyat ne olur derdinde hesap soran bu haysiyetsizlerin pisligini ortaya dokmek icin cabalayan kimse yok , biz gibi ky varken daha cok tokatlarlar bizi . Ben kendi adima yapabilecegim butun karalamalari her platformda yapiyorum zaten , bi yerlere ulasmaya calisiyorum surekli elbet iplerini pazara cikartacagim , artik benim icin para kazanmak etmenin otesine gecti bu olay onur seref meselesine dondu bu haysiyetsiz kopeklerle ugrasmak . Yok sayiyorum bu sirkete yatirdigim parayi , ama o Murat GIGIN denen kopegin nasil bir pislik oldugunu herkes bilecek , onu bu sirketten afaroz ettirecegim .
    Günaydın

Bu AZFEN işi ne oldu ??

Resmî 2 bilanço arasında fark var resmen ?

AZFEN orjinal bilançoya göre 2021 karı 112,243,118 manat (1 manat o tarihte 5 lira) yani kabaca 500 milyon lira.

Tekfen Holding ise 199 milyon diyor

Aradaki fark nerede ? (Alo maliye)

Tekfen Holding versiyonuna göre 2021 de net varlıklar 9 katı artmış (28,578 den 203,533 e)
    Orjinal AZFEN bilançosu böyle değil

Bu işi anlayan yazsın lütfen

3. https://www.borsagundem.com/yazarlar...yazisi/1712791

2023 için temettü verimi beklentisi en yüksek hisseler....

tekfen için hisse başı 1,57 olabilirmiş...

4. USD bazlı Aylık Ichi_moku burada da 2,8'USD yi geçip üstünde kalması lazım ki bir şeyler olabilir diyelim.

5.  Alıntı Originally Posted by seer Yazıyı Oku
    Gübre de fiyatların 1 nisana kadar sabitlenmesiyle düşüş yaşandı
    Zaten gübre fiyatları zirvede, gidecek yeri kalmamış, düşmeye başlamış
    Hafta sonu enerjide yapılan indirimler fiyatların artmayacağını gösteriyor
    Artmayacak fiyatlara sabitleme yapılması boşa yapılmış bir icraat, bunun tekfene hiç bir zararı olöadığını anlayamayan acemiler perşembe sattı, gelsin yukardan alsınlar şimdi
    Gübre fiyatları savitlendi diye satan acemileri 60 lı fiyatlarda bekliyoruz

6. 51 de gör bekle 52.70 den al
    Hayırlı kazançlar cümleten

7. eksi piyasada baya bi sağlam durdu tavana yakın yeni zirve ile hayret yahu...

çoğu kimse 49 ları beklerken tahtacı ters köşe yapıp 54.70 ile yeni zirve yaptı...

bu uyuzun ne zaman ne yapacağı belli olmuyor...bu sefer de enkayı peşine teko taktı...

tahtacı rakamlarla resmen dalga geçiyor yahu...

+4 endeks de -2 yapar ..-1 endeks de +7 lere götürür...

endeks yeni zirvelere gidiyor ama artık piyasayı hisseleri alan yok gibi...

2023 sonuna kadar nasip olursa tutmaya devam belki tavı tekrar yakalayabiliriz eski günlerde olduğu gibi.
    Yazılarımın tamamı (SPK) Sermaye Piyasasi Kanunu md 101, md 103, md 104, md 106, md 107, md 110 ilgili maddeleri kapsaminda tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir...yatırım danışmanlığı icerisinde degerlendirilemez . yatırım tavsiyesi icermez....KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

8. Sirketin fiyatinin hala cok ucuz oldugunu dusunmekle birlikte , hem fazla sisen borsa hem de bizim hirsizlarin insaatta cevirecegi dumen ihtimalini dusunerek temkinli olmayi tercih ediyorum . Sirketin basinda CEO yok , sirket ne yone gidecek belli degil , ortaklar birbirlerini yiyor herkes kendi adamini tutma pesinde pislik almis basini gitmis , sirket kaynakli bi nedenle de yukselmiyoruz . Aselsan , ulker grubu gibi ucuz kalmis hisselere giren bir spek grubu var var onlarin keyfine gore gidiyoruz , sirket kaynakli herhangi bir beklentinin onden satin alinmasi gibi bi durumun da oldugunu dusunmuyorum , spek nereye getirirse oraya gideriz dusuncesi icindeyim artik . Olay temel analiz kismini asmis gibi artik

Sayfa 689/781 İlkİlk ... 189589639679687688689690691699739 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •