Sayfa 653/781 İlkİlk ... 153553603643651652653654655663703753 ... SonSon
Arama sonucu : 6245 madde; 5,217 - 5,224 arası.

Konu: TKFEN - Tekfen Holding

1. Sayin bozoklu
    Elbet bir gun birisi gelip tahtayi kaldiracaktir ancak biz buyuk saglam sirket diye geldik bunu aldik , her ceyrek soyuluyoruz . Ben fiyat odakli konusmuyorum hisse fiyati artar azalir , ama bu pislik temizlenmez

2. bu şirketin zirvesi 35 lira kim ne derse desin keşke zamanında çıkıp banka alsaymışım çok pişmanım çok.kafamı taşlara vuruyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by Alidelta Yazıyı Oku
    Hisse de yatırımcı arıyorum.. Bulamıyorum.. Nedir bu negatif hal..Akbank ın hedefi olsa hisse 48 civarı başka tahminlere baksan 40 üstü.. İyi de biz uzun vadeli bir hissede olduğumuzu bilmiyor muyuz?? Al biriktir hissesi bu hisse (tabi bugünde 240 adet aldım).. Kısa vadeli çok beklentisi olan varsa tahta yanlış tahta.. Şirket yarın birgün dev bir yatırım açıklasa ve bedelli yapsa hazır mısınız?..Herkese iyi akşamlar,saygılar.
    3 yil bitti 4 ten 3 ay aldım hala s2lyrm hala s2yrlr diyorsunki bu al bu sekil üstününden gecmeye devam etsinler

4. Silkeleme yaptılar baba oğluna vermez bu fiyatlardan

5. tekfen üç değil 30 yılda beklesen dolar bazlı halka arz fiyatına kesinlikle ulaşamaz .sınır bir aralıkta 16-45 tl gibi gider gelir dahası yok neden? çünkü1-yönetim kesinlikle iyi niyetli küçük yatırımcıyı koruma anlayışına sahip değil.2-yönetim şirkete yeni vizyon getirmiyor daha çok kazanalım gibi bir idealleri yok.yeterki adı holding olsun taka tuka gitsin yiyen yesin yemeyen aç kalsın anlayışı hakim.3-şirketin yeni yatırımları daha çok karı iç etmek amaçlı kullandığını aşikar görüyoruz 50 milyon dolar yatırdık diyor bilançoda 20 milyon dolar gösteriyor, iştiraklerini gerçek değerinde satsa bile halka açık kısım faydalanmasın diye satışı çok düşük gösteriyorlar.4- herşey tüm faaliyetler yeterki şirket sermayesinin yarısına sahip halka açık kısımdan pay sahibi olanlar faydalanmasın anlayışı şirkette kesin olarak hakim her türlü yolsuzluk serbest demek istiyorlar.5-şirkette yapılan usulsüzleri inceleyen ve denetleyen yolsuzluğu önleyerek yolsuzluğun üzerine gidecek bir SPK kurumsal yapıda TÜRKİYEDE MEVCUT DEĞİL. ŞİKAYET ETSENDE SİKAYETİN CİDDİYE ALINIP İNCELEME BAŞLATMIYORLARyani yasaların çalmayı çırpmayı yolsuzluğu rüşveti engelliyemiyor caydırıcı gücü yok.
    türkiyede türk lirası 2002 ile 2016 yılları arasında değerini koruma savaşı verdi.ekonomi güven kazandı 2016 dan yonra tl değer kaybetsin yeterki sanayici büyüsün anlayışı hakim görüş haline geldi.tekfen gibi borsada kabuğunu çatlatamayan ölü doğmuş gelişime kapalı yozlaşmış yüzlerce şirket türedi.odaş gibi,sasa gibi hektaş gibi yatırımcı gözü hep yükseklerde olan şirketler nadiren çıktı onlarada yatırım yapmak bir şans işiydi bizdede o şans olmadı vesselam....
    Son düzenleme : .bozoklu.; 18-10-2022 saat: 11:06.

6. Yapi kredi kar tahminleri vermis , nedense tekfen yok . Acaba bilanco onlara da sizmadi mi yoksa sizdigini belli etmemek icin rakam paylasmamislar. Sirkette ve tahtada buyuk bir oyun mevcut hepimiz 600-700 milyon tl gelecek bir kar beklentisine sokuldu ( tamam biz 1 milyar civari bekliyorduk ancak 2021/12 gibi kol gibi insaat zarari yok ) ve kagit buna ragmen Endekse gore yuzde 15 deger kaybetti ?? Burada donen buyuk bir dumen var , ya bilanco kasten herkese sizdirilip son 5/10 milyon lot toplanmasi Icin bir operasyon yapiliyor !! Mesela sizlere bi sorum olacak 2021/12 de de bilanco utopik kotuydu bu araci kurumlar neden o zaman 1.8/1.9 milyar hedefleri verdi ve kar 800 milyon tl cikti ?? Bugun insaatta zarar oldugunu ongoren (?) kurumlar unlu / akbank o zaman bunu ongoremedi mi ?? Ne oldu da simdi herkes Agir birligi etmiscesine 600-700 milyon arasi bir rakam veriyor ya da vermiyor !!

Son sorum da su , Pandir gercekten bu kadar gerizekali bir yonetici mi ki de temmuz da ilk kez analistleri toplayip ve UEZ de insaatta dibi gorduk diyebiliyor . Bu adam Tofas ve erdemirde bilmem kac tane bilanco donemi gecirdi , sirketlere yabanci fon getirmesi ile meshur bir isim , kendini rezil eder mi 65 yasinda ununu elemis elegini asmis olsa da . Son olarak 10 gun once atilan Kap ona kim anlam verdi .

Isin ozeti benim kafam karisik , gordugunuz gibi ne oldugu belli degil

7. Dediğiniz gibi İş Yatırım açık açık inşaat zarar yazıcak demiş aynı adamlar hem 2021 son çeyrekte hem de 2022 ilk çeyrekte inşaattan gelecek zararı tahmin edememişlerdi birden öğrenebiliyor olmaları ilginç. Bir ihtimal inşaattan zarar gelmeden beklenti altı bir bilanço çıkabilir Tarım'dan beklenti üstü zarar ve düşük Gübre performansı bunu sağlayabilir.

8. İnşaattan zarar gelecekse de umarım Rusya'dan yada Suudi Arabistan'daki işlerden gelir ikisi de bitmek üzere ama aktif olmalı. Böylelikle makul bir açıklama yapabilirler.

Sayfa 653/781 İlkİlk ... 153553603643651652653654655663703753 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •