Sayfa 714/780 İlkİlk ... 214614664704712713714715716724764 ... SonSon
Arama sonucu : 6240 madde; 5,705 - 5,712 arası.

Konu: TKFEN - Tekfen Holding

Alıntı Originally Posted by Şakir Yazıyı Oku
    Burayı yonetenler ceo sunu kovuyor haydar beyimi oturup dinleyecek aaa evt dogru soyluyor dur oyle yapalm boyle yapalimmi diyecek .

Bastiracaksn kardes . Toros halka arz icin . Temettu 4 lira icin . Bedelsize gerek yok onun yerine geri alim olursa sembolik geri alimi kendi yapip 4 lira temettusunu kendileri alsin .

Bunlarida iyi niyet temennisi olarak degil , yaptirim gucuyle yapacaksn . Baska turlu zor imkansz .
    Bence bedelsize büyük gereksinim var .. %200 bedelsiz yapılırsa hissede değişim heyecan ve ivme oluşacaktır.. Sermayesi milyar altı holding biraz saçma ve komik kalıyor.. Neyse yönetenler en doğrusunu bilir.. Ancak mızrağın çuvala sığmadığı da aşikar.

2. Buyuk gun geldi catti bana gore patronlar ceo yu ayartip herseyi ustlenmesini isteyecek .

Ceo da cikip yeni geldm temiz sayfa su bu diyip hersey guzel olacak boyle ucucaz boyle kacicaz diyecek herkeste eee peki madem bit sure verelim diyecek .

1 yil dolana kdr yine ayni kepazelikler yasanacak belkide ceo kovulacak . Yine ayni degisen birsey olmayacak .

Oyuzden delil varsa hirsizliga dair masaya vurup mahkemeye gidilecegini belirtmeli . Alinamayan 500 m $ nerede oldugu sorulmali .

Yatirimcinin eziyetini tek sekilde telafi edebiliriz diyip sonuc aranmali temettu miktari yukseltilmeli .

Bukdr yil yasanilan kepazelige bu jest yapilip herkes isine bakmali .

Yine diyorum iyi niyet temennisi ile ayrilacaksa gecmis olsun .

3. 2017 de tabelada 18 lira yakan hisse 2019 da 28 lira yakan hisse bugun 34 lirada . Hesaplasma yapilmali .

Kesinlikle iyi niyet temennisi ile ayrilmamali .

Olan oldu telafi yontemlerini bakalm

Usd %600 yapmis 2017 den beri . Diger olaylara girmiyorum .

Aslinda en guzeli menkulu hammaddesini vs cikarip fonlarla anlasip hintliyi yanina alip sirkete cokmek . Imtiyaz da yok neticede

Kurtariri varsa buda bir yontem .

Benim gordugum tkfen daginik bir sirket kimin eli kimin cebinde belli degil . Sizmasi ve cokmesi kolay olur . Kimsenn kimseden haberi yok cok baslilik var

4. Iyi niyet iyi dilek ve kapaniş . Malesef beklenen olmadı . Hakan göral belki insiyatifi eline alip en kisa zamanda toros halka arzi insaat da ki alinacak paralarin pesine duser .

Yoksa nanay

5. TOPLANTI TUTANAĞINDAN
    2. Gündemin ikinci maddesi gereğince ve verilen önerge uyarınca Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu ile Kurumsal Yönetim İlkeleri Uyum Raporu toplantı tarihinden en az 3 hafta önce şirket merkezinde, Şirketin internet sitesinde ve İMKB Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda ilan edilerek ortakların incelemesine açılmış, faaliyet raporu basılarak hissedarlara dağıtılmış ve bunlar hissedarlarca okumnuş olduğundan, bunların toplantıda bir kere daha okunmayarak okunmuş kabul edilmesine 230.638.651,851 adet kabul 1.157.356,7 adet ret oyu oyçokluğu ile karar verildi.
    Haydar Acun söz alarak; “Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu’nda Şirketin karşı karşıya olduğu risklerin tümünün gösterilmesi gerekmesine rağmen rapor incelendiğinde özellikle İnşaat bölümünün karşı karşıya kaldığı risklerin ilgili raporda olmadığı ayrıca CEO değişikliği ile ilgili de bilgi verilmemiş olması sebebiyle bu konuya ilişkin muhalefet şerhi tutanağa geçirilsin.†dedi
    Mehmet Kadir Töre söz alarak; işbu maddeye ilişkin red oyu kullandığını belirterek İnşaat Şirketindeki risklerin açıklanmasına ilişkin bilgi talep etmiştir.

Zekeriya Yıldırım söz alarak; bu soruyu kayıt ediyoruz ve bir ay içerisinde Tekfen Holding A.Ş. web sitesinde de cevabı yayınlanacaktır açıklamasında bulundu.

6. TOPLANTI TUTANAĞINDAN
    3. Gündemin üçüncü maddesi gereğince, Başkanlık Divanına sunulan ve kabul edilen önerge gereğince Tutanak Yazmanı tarafından 2022 yılma ait Bilanço ve Gelir Tablosu, Denetim Kurulu Raporu ve Bağımsız Denetim Raporunun görüş bölümü okundu. Finansal Tabloların okunmuş kabul edilmesine 231.662.162,551 olumlu, 133.846 olumsuz oy sonucunda oyçokluğu ile karar verildi.
    Haydar Acun söz alarak, “bundan yaklaşık 16 yıl önce halka açıldınız 2007 yılında Taahhüt Grubu’nun bilançosu 1 milyar USD iken bugün 670 milyon USD. Taahhüt grubu geçmişte 600-700 milyon USD iken bugün eksi sermaye var. Yanlış yatırım kararları ile Holding öz varlığı yıllar içerisinde zayıfladı, Şirketin sürdürülebilir şekilde kar etmesi gerekirken şu an zarara uğraması üzücü. Web sitesi Etik Politikası’mn 4. Maddesi çerçevesi incelendiğinde bu maddenin uygulanmadığı ortadadır, son 10 yılda zarar eden inşaat firmasının faaliyetine son vermesi ve Tekfen Holding A.Ş.’ye özel denetçi atanarak işbu Genel Kurul Toplantısı’mn bir ay ertelenmesini talep ediyorum†dedi.
    Bakanlık Temsilcisi Yılmaz Akbaş söz alarak Anonim Şirketlerin Genel Kurul Toplantılarının Usul ve Esasları ile Bu Toplantılarda Bulunacak Bakanlık Temsilcileri Hakkında Yönetmelik’in 3. Fıkrasının Finansal tabloların müzakeresi ve buna bağlı konular sermayenin en az onda birine, halka açık şirketlerde yirmide birine sahip azlık pay sahiplerinin istemi üzerine genel kurul kararına gerek olmaksızın, toplantı başkanı tarafından bir ay sonraya ertelenmesi zorunludur. Azlık pay sahipleri tarafından finansal tablolar hakkında ileri sürülecek tüm itirazların ilk toplantıda yapılması ve bunların tutanağa yazılması zorunludur. Düzenlemesini hazirana okudu.

Çağlar Gülveren söz aldı, ana hissedarlar dışında azınlık olarak 58 hissedar vardır, işbu azınlık hissedarlarına ilişkin oylar %3’ün altındadır, azınlık hakkı kullanımı konsunda yeterli çoğunluk oluşmamıştır açıklamasını yaptı.

Toplantı Başkanı Zekeriya Yıldırım: Ereteleme talebinde bulunan ortakların pay adetlerinin tek tek sayılarak %5’e ulaşıp ulaşmadığının tespitini istedi. Yapılan sayım neticesinde 10.033.669,7 (toplam sermayeye oranı %2.71) adet payı temsil eden pay sahibinin erteleme talebinde bulunduğu görüldü. Bu nedenle erteleme talebinin %5in altında olması nedeniyle ret edildiği Toplantı Başkanı Zekeriya Yıldırım tarafından haziruna açıklandı.

Haydar Acun’un Toplantı Başkanlığı’na iletmiş olduğu sorular ( on dört adet soru) Nahit Akarkarasu tarafından okundu.
    Zekeriya Yıldırım söz alarak, bu sorular işbu tutanağın ekine muhalefet şerhi olarak kaydedilerek cevaplar bir ay içerisinde web sitesinde yayınlanacaktır.

Haydar Acun’un özel denetçi talebine ilişkin yapılan oylamada; 44.936.247,151 olumlu oy ve 186.859.761,4 adet olumsuz oy sonucunda oyçokluğu ile reddedildi.
    Bağımsız denetçi Alper Güvenç tarafından denetim raporuna dair bağımsız denetçi görüşü okundu. Yapılan oylama sonucunda; 2022 yılı hesap dönemine ait Bağımsız Denetim Raporu ile Konsolide Mali Tablo ve Dipnotlarının onaylanması 222.486.124,85 lolumlu oy ve 9.309.883,7 adet olumsuz oy sonucunda oy çokluğu ile kabul edildi.
    Av. Sanlı Baş tarafından Genel Kurulun ertelenmesine ilişkin görüş elektronik ortamda iletilmiştir.

7. TOPLANTI TUTANAĞINDAN
    4. Gündemin dördüncü maddesi gereğince, Toplantı Başkanı tarafından Yönetim Kurulu Üyelerinin 2022 yılı faaliyet ve işlemlerinden dolayı ayrı ayrı ibra edilmeleri Genel KuruTun onayına sunuldu. Açılan müzakerede Haydar Acun söz alarak, Şirketin zarara uğramasında sorumlu olan Yönetim Kurulu Üyelerinin tespit edilmeden ibrasına ilişkin onay vermediğine dair muhalefet şerhinin Tutanağa geçirilmesini talep etti.
    Yönetim Kurulu Üyelerinin ayrı ayrı ibra edilmesi konusunda yapılan oylama sonucunda 222.352.865,851 adet olumlu oy ve 9.443.142,7 adet olumsuz oy sonucunda oyçokluğu ile kabul edildi.
    Bu oylama sırasında Yönetim Kurulu Başkan Vekili Cansevil Akçağlılar’ın doğrudan ve dolaylı olarak sahip olduğu 24.611.073,568 adet pay, kendisi için yapılan hesaplamada olumlu oy toplamından hesaben düşülmesi sonucunda hiçbir yönetim kurulu üyesi kendi ibrasına dair oy kullanmamıştır.
    Av.Sanlı Baş tarafından 4. Maddeye ilişkin muhalefet şerhi konulmuştur.

8. TOPLANTI TUTANAĞINDAN
    5. Gündemin beşinci maddesi gereğince, 2022 yılı karının dağıtımına dair aşağıdaki teklif okundu.
    744.257.336,66 TL’nin olağanüstü yedek akçe olarak ayrılmasını,
    Adi ve intifa senedi sahiplerine ayrılan kâr payının nakit olarak dağıtılması,
    Kârın iki eşit taksit halinde 12 Nisan 2023 ve 10 Mayıs 2023 tarihlerinde dağıtılmasına ve dağıtımın
    bu şekilde yapılması hususunun Olağan Genel Kurulun onayına sunulması
    Haydar Acun tarafından işbu maddeye ilişkin “Fiktif olarak elde edilen değerleme karının temettü olarak
    dağıtılmasını doğru bulmuyorum†şeklindeki muhalefet şerhinin Tutanağa geçirilmesini istedi.
    Elektronik ortamda Emrullah İrtürk’ün “Temettünün tek seferde verilmesi, geri kalan kardan en az yüzde
    500 bedelsiz sermaye artımı yapılması†yönündeki önerge oylanarak 2.789 kabul 196.756.785,1 adet
    olumsuz oy ile ret edildi.
    Yönetim Kurulu’nun yukarıda yer alan kar dağıtım teklifi 221.392.985,851 olumlu oy ve 10.403.022,7 adet
    olumsuz oy sonucunda oyçokluğu ile kabul edilerek teklife uygun olarak kar dağıtımı yapılmasına karar
    verildi.

Sayfa 714/780 İlkİlk ... 214614664704712713714715716724764 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •