Sayfa 668/683 İlkİlk ... 168568618658666667668669670678 ... SonSon
Arama sonucu : 5463 madde; 5,337 - 5,344 arası.

Konu: PKART - Plastik Kart

1.  Alıntı Originally Posted by Zungur Yazıyı Oku
    Gaybı yalnızca Allah bilir biz iman ederiz. Kalavı sizin kadar tanımıyorum. Elbetteki sorduğum sorular oldu aldığım cevaplar forumdakinden farklı değildi. Zaman sıkıntı olan çıksın diye defalarca söylediğine şahit oldum. Yatırım hesabı açarken okadar sözleşmenin altına imza attığımızı unutarak yinede yaptığımız yatırımın sorumlusu olarak başkalarını görmek aptallıktan başka birşey değil. İnsanlar tahminlerde bulunabilir tutar tutmaz burasını kimse bilemez,fakat kalav bana şu tarihe kadar 10 kat gidecek demiş olsaydı belki sizinle aynı düşüncede olabilirdim. Siz kişilere fazla anlam yüklüyorsunuz. Öyle üç kuruşa 5 köfte peşinde koşmakla yatırımcı olunmuyor. Birileri gelsin bana 2 senede 10 kat para kazandırsın ,o ticareti yapan adam gerizekalımı milyonlarca dolar belki milyarlarca dolar yatırım yapıp fabrika kuruyor. Gelsin borsada oturduğu yerden işlem yapsın keyfine baksın. Tesadüfi bir şekilde kendisinin bile tahmin etmediği yerlere giden hisseler yüzünden insanlara çok fazla anlam yüklemenin mantığı yok. Borsanın mantığı çok basit düzenli kâr elde eden ve temettü potansiyeli olan firmaları bulup 10 yıl bekle 10 kat para kazanırsın . Bizim tek kusurumuz kısa yoldan para kazanma hırsı buda kaybetmemize sebep oluyor. Sende zamanında gedzada bunu yaşamışsın belliki.
    Borsanın mantığı çok basit düzenli kâr elde eden ve temettü potansiyeli olan firmaları bulup 10 yıl bekle 10 kat para kazanırsın .

bu cümleyi kullanmışsınız....merak ediyorum acaba siz bu şirketin hangi karına ve hangi temettüsüne güvenerek bu hissedesiniz....demek ki siz de kısa yoldan birilerinin peşine takılıp köşeyi dönmek istemişsiniz...

gedza sermayesi küçük buna rağmen güzel büyüyen bir şirkettir...ben onun temeline güvenerek almıştım..ama orada bu çakal sürüsünün bu kadar zaman ile orayı baskılayabileceklerini tahmin etmemiştim..ben spekler de hissenin çıkmasını ister diye düşünmüştüm ama yanıldım..bunlar çıkmasını istemiyor...sadece yukarıdan satıp aşağıdan almasını biliyor...bunlar kendilerinden başkasının bu hisselerde kazanmasını istemiyor....sağacak inek arıyorlarmış...ben bunun değişmesi için her şeyi yaptım ama başaramadım...gücüm de onlara yetmedi..sonunda gedzadan çıkmak zorunda kaldım...gedzadan çıkar çıkmaz da eskisi gibi kazanmaya başladım...

ben hatalarımdan ders çıkardım...yaptığım hata bana tecrübe olarak döndü...1,5 yılımı bu uğurda kayıp ettim bana biraz maliyetli oldu ama şükür yanlıştan da dönmesini bildik...kazandığımız bu tecrübe de önümüzdeki günlerde işimize yarayacak ve yarıyor da...1,5 yıl bir hissede çakılı kalmak ile kaliteli hisselerde sabrı da öğrendik...bunu öğrenmeseydim bu gün elimde olan hisselerde bu kadar duramazdım....temele de daha çok değer verilmesi gerektiğini öğrendim...

şimdi önemli olan plastikkart yatırımcısının da olanlardan ders çıkarmasıdır...herkes kendince hatasını öğrenecek...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. bakın son günlerdeki dürtüklemelerimiz ile plastik kart da biraz hareketlenmeye başladı... şu anda 26 tl de....teknosa ise 25,68 de...hadi bakalım yarışın da görelim sizi...burada yazmamızın bile faydası oluyor bu hisseye... umarım buranın tahtacıları artık birazcık da olsun utanırlar da gereğini yaparlar...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. Bende mal yok

Ne oldu gitmiyor mu gidecek takir takir gidecek

27 28 diyordu koysun mallarını hadi yiyorsa

4. Pkartta gidicek takır takır demek doğru olmuyor malesef kapanışı görmek gerek bi bakarsın kırmızı yakmış...Ytd

5.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    Borsanın mantığı çok basit düzenli kâr elde eden ve temettü potansiyeli olan firmaları bulup 10 yıl bekle 10 kat para kazanırsın .

bu cümleyi kullanmışsınız....merak ediyorum acaba siz bu şirketin hangi karına ve hangi temettüsüne güvenerek bu hissedesiniz....demek ki siz de kısa yoldan birilerinin peşine takılıp köşeyi dönmek istemişsiniz...

gedza sermayesi küçük buna rağmen güzel büyüyen bir şirkettir...ben onun temeline güvenerek almıştım..ama orada bu çakal sürüsünün bu kadar zaman ile orayı baskılayabileceklerini tahmin etmemiştim..ben spekler de hissenin çıkmasını ister diye düşünmüştüm ama yanıldım..bunlar çıkmasını istemiyor...sadece yukarıdan satıp aşağıdan almasını biliyor...bunlar kendilerinden başkasının bu hisselerde kazanmasını istemiyor....sağacak inek arıyorlarmış...ben bunun değişmesi için her şeyi yaptım ama başaramadım...gücüm de onlara yetmedi..sonunda gedzadan çıkmak zorunda kaldım...gedzadan çıkar çıkmaz da eskisi gibi kazanmaya başladım...

ben hatalarımdan ders çıkardım...yaptığım hata bana tecrübe olarak döndü...1,5 yılımı bu uğurda kayıp ettim bana biraz maliyetli oldu ama şükür yanlıştan da dönmesini bildik...kazandığımız bu tecrübe de önümüzdeki günlerde işimize yarayacak ve yarıyor da...1,5 yıl bir hissede çakılı kalmak ile kaliteli hisselerde sabrı da öğrendik...bunu öğrenmeseydim bu gün elimde olan hisselerde bu kadar duramazdım....temele de daha çok değer verilmesi gerektiğini öğrendim...

şimdi önemli olan plastikkart yatırımcısının da olanlardan ders çıkarmasıdır...herkes kendince hatasını öğrenecek...
    Geçmiş yazılarımda hata yaptığımı,eşeklik ettiğimi vurgulamıştım zaten okumamışsınız. Her söylenen doğru söz gerçekleşeceği anlamı taşımaz. Birisine kırmızı ışıkta geçersen şukadar ceza yersin dersen doğru söylemiş olursun ama geçer ve ceza yemezse dolandırıcı olmazsın. Siz kabul etmeseniz de kalav size sabretmeyi öğretmiş. Olaylara biraz olumlu tarafından bakmak gerek. Kazandığınız paraların bereketini görün.

6.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    bakın son günlerdeki dürtüklemelerimiz ile plastik kart da biraz hareketlenmeye başladı... şu anda 26 tl de....teknosa ise 25,68 de...hadi bakalım yarışın da görelim sizi...burada yazmamızın bile faydası oluyor bu hisseye... umarım buranın tahtacıları artık birazcık da olsun utanırlar da gereğini yaparlar...
    Kibir iyi birşey değil sy keko kendinize fazla anlam yüklüyorsunuz pkart birgün hakkettiği yerlere gelecektir bu siz söylediğiniz için olmayacak.

7.  Alıntı Originally Posted by Zungur Yazıyı Oku
    Geçmiş yazılarımda hata yaptığımı,eşeklik ettiğimi vurgulamıştım zaten okumamışsınız. Her söylenen doğru söz gerçekleşeceği anlamı taşımaz. Birisine kırmızı ışıkta geçersen şukadar ceza yersin dersen doğru söylemiş olursun ama geçer ve ceza yemezse dolandırıcı olmazsın. Siz kabul etmeseniz de kalav size sabretmeyi öğretmiş. Olaylara biraz olumlu tarafından bakmak gerek. Kazandığınız paraların bereketini görün.
    ben olumlu tarafından bakıyorum zaten ..yediğimiz kazıktan ders çıkardık...aynı kazığı bir daha yemem...

8.  Alıntı Originally Posted by Zungur Yazıyı Oku
    Kibir iyi birşey değil sy keko kendinize fazla anlam yüklüyorsunuz pkart birgün hakkettiği yerlere gelecektir bu siz söylediğiniz için olmayacak.
    kibri sevmem dostum...şefaf ve dürüst olmaya çalışırım...pkartın temeli hala çok kötü...ama çıkacak ise de ülkedeki korkunç enflasyondan dolayı nisbeten ucuz kalmasından dolayı gidecek...aha görüyorsunuz yavaş yavaş çıkmaya başlıyor... bu çakalların kendilerini af ettirebilmeleri için bu hissenin en az 50 tl olması gerekiyor..bakalım bu yürek onlarda var mı ?? hep birlikte göreceğiz...

Sayfa 668/683 İlkİlk ... 168568618658666667668669670678 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •