Sayfa 79/79 İlkİlk ... 2969777879
Arama sonucu : 632 madde; 625 - 632 arası.

Konu: MIATK - Mia Teknoloji A.Ş.

1. Şirket ortaklarımızdan Mehmet Cengiz Bağmancı'ya ait 14.818.000 adet pay senetlerinin 22.01.2024 (bugün) tarihinde pay başına ortalama 30,73 TL fiyatla ve özel emir blok satış yöntemiyle kurumsal yabancı yatırımcılara satış işlemi gerçekleştirildiği belirtilmiştir.

Daha 2ay önce 30.73 TL den sattıkları hisseyi bugün 66.40 TL den hangi yabancı kurumsal yatırımcı aldı.? Bu mallar bir süre sonra tahtaya gelemeye başlar.. Bunlar iyi şeyler değil..

2.  Alıntı Originally Posted by balina Yazıyı Oku
    Şirket ortaklarımızdan Mehmet Cengiz Bağmancı'ya ait 14.818.000 adet pay senetlerinin 22.01.2024 (bugün) tarihinde pay başına ortalama 30,73 TL fiyatla ve özel emir blok satış yöntemiyle kurumsal yabancı yatırımcılara satış işlemi gerçekleştirildiği belirtilmiştir.

Daha 2ay önce 30.73 TL den sattıkları hisseyi bugün 66.40 TL den hangi yabancı kurumsal yatırımcı aldı.? Bu mallar bir süre sonra tahtaya gelemeye başlar.. Bunlar iyi şeyler değil..
    Tam olarak bunu sorguluyordum. O yaşlı ortaktı, büyük ihtimalle adamın malına çöktüler yarı fiyatına.
    Ya da hissenin gerçek ederi bu değil.

Bu işlemlerde borsada çökme

https://youtube.com/shorts/Q_6UYJVuz...6sbqE8FU_DScQ0

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. https://twitter.com/koc_ibrahim_koc/...e-BUfJNZg&s=19

M2004J19C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by Koçibey Yazıyı Oku
    Tüm dünyada bu iş böyledir. Şirketler özellikle yüksek faiz ortamında bu şekilde kaynak yaratır ve agresif büyürler. Örnek, Sasa, Kontrolmatik vb. Yeter ki şirket iyi yönetilsin ve global pazarlarda rekabet eden bir oyuncu olsun. Bizim iş ortaklarımız arasında Nato, Birleşmiş Milletler, dünyanın gelişmiş ülkelerinin sağlık bakanlıkları vb. var. 2023 yıl tüm karını 2024 ilk çeyrekte yapacak büyük ihtimalle Miatk. Üç ortaktan smooth bir şekilde iki ortağa düşüldü. Hisse gördüğü zirveden %20 aşağıda. 80 TL üzeri pozisyon açanlar tabii ki stres yaşıyordur ancak her gelen çeyrekle F/K yine makul seviyelere inecektir. Firma, dünyanın en yüksek teknolojisini beşeri sermaye ile üretiyor. EN iyi yaptığı işi yapmaya devam ederse risk sıfıra yakın. Hammalzeme yok, lojistik maliyeti yok, yatırım zorunluluğu yok, sıfır karbon kısıtlamaları yok, genel işletme genel yönetim giderleri kısıtlı. İyi mühendisler evlerinden iyi bir yönetimle dünyanın en iyi kodlarını yazmaya devam edecek. US'te yeni kurulan şirketin sadece birkaç IP'si olmasına rağmen %51'i 90 milyon USD'ye satıldı.

5.  Alıntı Originally Posted by bbekr Yazıyı Oku
    Aynı burdaki durum gibi. Bakalım burdaki iskontolu fiyata değecek mi bir daha?

Şirket ortaklarımızdan İhsan Ünal'a ait 12.100.000 adet ve şirket ortaklarımızdan Ali Gökhan Beltekin'e ait 12.100.000 adet pay senetlerinin 20.03.2024 (bugün) tarihinde, pay başına ortalama 66,40 TL fiyatla ve özel emir blok satış yöntemiyle kurumsal yabancı yatırımcılara satış işlemi gerçekleştirilmiştir.

Ortaklarımız, elde ettikleri gelirden ihtiyaç oluşması durumunda, şirketin gelecek vizyonunda bulunan olası savunma sanayi faaliyetleri kapsamında şirket satın alımı, savunma sanayi temelli çeşitli Ar-Ge çalışmalarının gerçekleştirilmesi, sağlık bilişim teknolojileri alanında yapay zekâ çalışmalarının yapılması ve yapay zekâ destekli tarım çalışmalarının yapılması gibi çeşitli faaliyetleri gerçekleştirmek amacıyla şirkete kaynak sağlayacaktır.

https://www.kap.org.tr/Bildirim/1260706
    Bu fiyata değdirdiklerine göre yeni fiyat hareketleri başlayabilir. YTD

Alıntı Originally Posted by bbekr Yazıyı Oku
    Bu fiyata değdirdiklerine göre yeni fiyat hareketleri başlayabilir. YTD
    NATO işi oldu, sıra Birleşmiş Milletler işinde. Acaba, bu NATO ihalesinin tüm konsorsiyuma toplam sözleşme bedeli ne kadar.

NATO bünyesinde bulunan NATO Communications and Information Agency (NCIA) tarafından açılan ihaleye katılım ve gelinen durum ile ilgili şirketimizce 22.02.2024 tarihli, 1251239 sayılı "NATO İhalesi Hakkında Bilgilendirme" konulu bildirim ile proje içeriği ve safahatı konusunda bilgilendirme yapılmıştır.

27.03.2024 tarihinde İş Ortaklığına iletilen yazı ile, NCIA tarafından yapılan değerlendirme sonucunda teklifimizin başarılı bulunarak sözleşme imzası için önerildiği, Şirketimizin içerisinde bulunduğu iş ortaklığının, NATO Altyapı Komitesi'nin nihai onayına tabi olmak üzere, imza öncesi sözleşme müzakerelerine katılmak üzere NCIA merkezine davet edileceği bildirilmiştir. Söz konusu sürece ilişkin gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

7.  Alıntı Originally Posted by bbekr Yazıyı Oku
    Çok da önemli bir haber değil, arkadaşın dediği gibi f/k sı 69 larda olan , piyasa değeri 1,15 milyar dolar olan bir firma için 30 milyon euroluk bir ihale çerez parasıdır.

İhale dökümanına linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.mindev.gov.gr/wp-content...GR-NL-NCIA.pdf

Ek 30085
    Burda yazmıştım toplam 30 milyon euroluk bir ihale. Konsorsiyum 3 firmadan oluşuyor galiba. Miatek e pek birşey kalacağını sanmıyorum.

Cuma günü atılan Kap haberide sıkıntılıydı. Şirletin Kap haberi atması sıkıntı değil,hatta çok güzel bir hareket. Ama piyasada bu haberleri pozitif veya negatif aşırı spekülasyon yaparak kullanan kesimler var. Cuma günkü Kap haberini de aynı şekilde kullanıp seçim öncesi küçük yatırımcıya tavandan malı sattılar. Kap haberinde Natoya fiyat verilebilir diye bir haber var, piyasada sanki ihaleyi kazanmış gibi hisse hareket ediyor. Fiyat vermeyi geçtim o ihaleyi kazandığının kap haberi verilse ne olur. Borsamızda işlem gören tek kalemde o fiyatları ihracat yapan firmalar var. Kap haberi atıyor hisse yerinden oynamıyor. Yarın bir gün ihale kazanılsın yine tavan olur, orası ayrı mevzu. Benim gözümde hisseyi tavan yaptıracak bir kıymeti yok. YTD

8.  Alıntı Originally Posted by bbekr Yazıyı Oku
    Burda yazmıştım toplam 30 milyon euroluk bir ihale. Konsorsiyum 3 firmadan oluşuyor galiba. Miatek e pek birşey kalacağını sanmıyorum.

Cuma günü atılan Kap haberide sıkıntılıydı. Şirletin Kap haberi atması sıkıntı değil,hatta çok güzel bir hareket. Ama piyasada bu haberleri pozitif veya negatif aşırı spekülasyon yaparak kullanan kesimler var. Cuma günkü Kap haberini de aynı şekilde kullanıp seçim öncesi küçük yatırımcıya tavandan malı sattılar. Kap haberinde Natoya fiyat verilebilir diye bir haber var, piyasada sanki ihaleyi kazanmış gibi hisse hareket ediyor. Fiyat vermeyi geçtim o ihaleyi kazandığının kap haberi verilse ne olur. Borsamızda işlem gören tek kalemde o fiyatları ihracat yapan firmalar var. Kap haberi atıyor hisse yerinden oynamıyor. Yarın bir gün ihale kazanılsın yine tavan olur, orası ayrı mevzu. Benim gözümde hisseyi tavan yaptıracak bir kıymeti yok. YTD

KAP.ORG sitesine baktım, mia teknoloji kap haberlerinde bol bol "İşlem Sırası Durdurma Bildirimi" var. Bu konuda çok istikrarlı maşallah
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

Sayfa 79/79 İlkİlk ... 2969777879

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •