Sayfa 36/79 İlkİlk ... 26343536373846 ... SonSon
Arama sonucu : 629 madde; 281 - 288 arası.

Konu: MIATK - Mia Teknoloji A.Ş.

Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    Ben buradayım. Şahsi fikrim giden olmamıştır. Burada yazanların zaten hisseyi fiyat çok dusukken keşfedip toplamaya başladıklarını bu nedenle maliyetlerinin düşük olduğunu düşünüyorum. Kaldiki gördüğüm kadarıyla gunlukcu tabir edilen pek kişi de yok. Bu süreçte genel olrak endeks düzeltmesini fazlasıyla ayak uyduruyor olsada hissenin kendi iç dinamiği gereği olması gereken makul bir düzeltme. Ne oldu ki bilanço için kötümser olabilecek bir gelişme yok. Yüzde 10 Luk bi satış haberi var. Bu satis kurumsal yatırımcılara yapılacak ve bunun örneklerini gördük iyide olabilir. Kendi adıma bir problem görmüyorum. Taşımaya devam.
    Bencede daha ayrılan olmamıstır.Tren perondan kalkmadıkı henuz
    Söyledıklerım Benı Baglar Kesınlıkle Yatırım Tavsıyesı Degıldır.

2.  Alıntı Originally Posted by yarasa Yazıyı Oku
    Mia Teknoloji sayılı ve süper bilançolar getirmeye devam ediyor. Bu gün gelen 9 aylıkta şüphesiz yine en iyi bilançolardan biri olacak ve ilk sıralarda yerini alacaktır. Rasyolarına bakmaya bile gerek olmayan bir hisse. Bu gelen bilanço ile öncelikle yıl sonu cirosunu 650 mn. bekliyorum ama şirketin çalişma temposu bunu 1000 mn. a çıkarabilir ve kârını ise 350-500 mn . arası getirebilir.
    Tabii karşılanmalıdır ki bu şirketin faaliyetlerine bakacak olursak bu rakamlar bizim için yeterli olmaz. Mia Teknoloji ile çok daha büyük ciro ve kâr rakamları bizi beklemektedir. Bu güzel bilanço yatırımcılarına hayırlı olsun.

İhsan Bey konuşmalarında ciddi bir büyüme içinde olduklarını söylüyor ve özellikle 2023 yılı içinde önemli gelişmeler olacağını söylüyor. Ekotürkteki konuşmasında şirketi bildiğimiz için şu anki fiyatlar bize düşük geliyor derken, bana göre henüz geleceği fiyatlamadığını ima ediyor .Özellikle en büyük projelerin Amerika'da gerçekleşeceğini de sözlerine ekliyor. Borsada hisseler geleceği fiyatladığına göre bu sözlerde bir aykırılık görmüyorum.

Grup halinde birlikte çıkan ve birlikte düşüş yaşayan hisselere baktığımız
    da geleceği yani en az 1-2 yılı fiyatladıklarını görüyoruz. Şu an fk ları çok yüksektir. Mia'da bu geleceği erken fiyatlayan gruba dahil edilmiştir. Ancak Mia grup hisselerinden farklı bir konumdadır. Mia 'nın bilançosuna baktığımızda borsanın en iyi bilançolarından biri olduğunu görüyoruz. Mia büyümeye devam ederken bunu bu günkü kârlılığı ilede bize göstermektedir. Sadece bu özelliği bile onu gruptan ayırmaktadır.Yukarda görüldüğü gibi yıl sonu tahminlerimizi vermiştik.İhsan Bey'de ciroda 500 mn üzeri ve kârdada 300 üzeri demiştir.Tabiki onlar daha iyi bilir. Ama tahminlerimize yaklaşacağı burdan görülebilir. Şayet gelirse
    300 mn üzeri bir kârın ise şu an ancak fiyatlandığı görülmektedir. Mia bu fiyatlarla ancak geleceği tahmin edilen yıl sonu kârını fiyatlamıştır. Burada bir gelecek fiyatlaması yoktur.

Yapılacak satışta fiyat ve kurallar ne olacak bilmiyoruz.Bu tür satışlarda fazla güçlü olamayabilirsiniz çünkü acil bir finans ihtiyacı belki vardır. Genelde piyasa fiyatına yakın fiyatlardan satışlar yapılır.Piyasa fiyatlarından yapılacak bir satış ise hissenin geleceğine baktığımızda yeterli olmayacaktır. Ama paranın yapılacak bir iş ortaklığı ya da bir işin finansmanında kullanılacak olması da şirket açısından pozitif bir durum ortaya çıkaracaktır.

----------------------------------------------------------------------------------
    Yazıdaki rakamlar ve fikirler tamamen tahmini ve şahsi varsayımlar olup hisse alım satımlarında gerçekmiş gibi dikkate alınmamalıdır.

3. Demek ki neymiş ? Borsa da boş hayallere kapilmamak gerekiyormuş , miatk sanirim boş hayaller satiyor.. 3. Tabani, adiler...

4. Yazdıklarım sadece kendimi bağlamakla beraber hisse ile ilgili hala olumlu düşünüyorum. düşüş trendi devam ederse haftasonuna doğru ekleme yapacağım.

5. Patron twitterdan bir yere gitmiyoruz falan demiş iyi hoş da, o kadar hisseyi niye satıyorsun onun açıklamasını yap. Satıp cebe atacaklar demek ki, yabancı kurumsala satacağızdan başka bir şey demediklerine göre. Bir diğeri de hissemiz ucuz deyip duruyordu hisse 160-170 bandında iken, maşallah 126.4ten tabandan satışta bol lot var piyasa ihsan ile pek aynı fikirde değil gibi.

6. Ponzilerin en dandigi

7. Firmamız , Japonya merkezli global pazarda inovasyon ve teknoloji devlerinden 110 bin çalışanı olan, 45 bin patent sahibi yaklaşık 28 milyar dolar değerinde Telekom, BT, 5G, Finans, Yapay Zeka ve Kamu Güvenliği alanında dünya genelinde 110 merkez ve ülkede ürün ve çözümler sağlayan bir teknoloji firması olan NEC Telekomünikasyon ve Bilgi Teknolojileri Ltd. Şti. tarafından Türkmenistan'da kurulacak olan Akıllı Ulaşım Sistemleri (AUS) kapsamında otoyol güvenlik, denetim ve ödeme sistemleri projesi için 490.000 USD bedelle ilk faz siparişini almıştır.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

yeni bir haber geldi.

8.  Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    Firmamız , Japonya merkezli global pazarda inovasyon ve teknoloji devlerinden 110 bin çalışanı olan, 45 bin patent sahibi yaklaşık 28 milyar dolar değerinde Telekom, BT, 5G, Finans, Yapay Zeka ve Kamu Güvenliği alanında dünya genelinde 110 merkez ve ülkede ürün ve çözümler sağlayan bir teknoloji firması olan NEC Telekomünikasyon ve Bilgi Teknolojileri Ltd. Şti. tarafından Türkmenistan'da kurulacak olan Akıllı Ulaşım Sistemleri (AUS) kapsamında otoyol güvenlik, denetim ve ödeme sistemleri projesi için 490.000 USD bedelle ilk faz siparişini almıştır.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

yeni bir haber geldi.

Dünyanın teknoloji devleri bile Mia Teknoloji projelerini tercih ediyor. Bu projelerden daha onlarcası var. Ve onlarcası da metavers dünyası için yazılıyor. Mia Teknoloji' ye inandığım için burda yazıyorum. Aksi olsa yazmam .Mia ile ilgili baştan sona yazdıklarımız , diğer hisselerde olduğu gibi gerçekleşecektir. Ama biz yinede İnşallah diyelim.

Sayfa 36/79 İlkİlk ... 26343536373846 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •