Sayfa 41/79 İlkİlk ... 31394041424351 ... SonSon
Arama sonucu : 632 madde; 321 - 328 arası.

Konu: MIATK - Mia Teknoloji A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by ophions Yazıyı Oku
    Benim maliyetim de 92 civarı oldu alımlarla. Maliyetime yakınlaşır ise son alımları mı da yapıp bekleyeceğim artık. Patron da kendi bilir. Hayal mı sattı, piyango bileti mı göreceğiz. Yatırımcı için borsada fırsat bitmez, burda kazanamam başka yerde kazanırım ama patron için öyle değil. Zenginliğine zenginlik katmasının 2 yolu var. Hayal satarsa ihlas patronu gibi milyonlarca insanın güvenini kaybetmiş ,itibarını yitirmiş ama para kazanmış da olabilir, sasa patronu gibi insanların saygı ve hürmet duyduğu, hayır dua alan, nadide bir şirketin patronu da. Dediğim gibi ihlas da olabilir patron sasa da. Ama her halükarda benden çok kazanıp benden çok kaybedecek. Patronun yerine siz olsanız hangisini seçerdiniz.
    Patronların karakterine ve açgözlülüğüne bağlı bence. Önümüzde olumsuz olarak Smart ve ardyz hisseleri var, umarım onların tuttuğu yoldan ilerlemezler. Kendim de bilgisayar mühendisiyim ve benim de ufak bir firmam var. Dolayısıyla bu sektörün içinde olduğumu söyleyebilirim, dolayısıyla birden bu kadar büyümeleri de soru işareti idi bende. Açıkçası, hisseyi alırken patronlar ile ilgili kuşkularım vardı.4 patron olması da ayrı bir olumsuzluk diye düşünmüştüm ancak bilançosu hoşuma gitmişti. Sonuç olarak pozisyonumun %60ını zararla kapattım, kalanlarla bekliyorum.
    Selamlar..

2. Doktor olabilirsiniz,
    Avukat olabilirsiniz,
    Bilim insanı olabilirsiniz,
    Hatta bilgisayar mühendisi olup kurduğunuz şirket ile büyük başarılar bile elde edebilirsiniz....
    Ama insan olmak başka bir şey.
    Peş peşe iki tv yayınında ki verilen mesajların ardından yaşadıklarımız.
    Hisse satışı ile ilgili açıklamalar.
    Bir çuval inciri berbat ettiniz sn patronlar...
    Yeterince dökülenleri topladıysanız şimdi ıstediğiniz haberleri paylaşabilirsiniz.
    Meseleyi uzatma sebebi-miz-m,
    zararda olmamız değil sizin şark kurnazlığınız...

3. Bu umarım ders olmuştur patronlara. 3 genç mühendis, art niyetliler ise yazık ederler kariyerlerine. Para her şekilde kazanılır, böyle kalburüstü, zeki, iyi eğitilmiş insanlar da kalkıp 90 ların ilkokul mezunu patronları gibi yatırımcıyı dolandırmaya kalkarlarsa artık yapacak bişey yok. Daha önce de yazdığım gibi ben acemiliklerine, heyecanlarına veriyorum ve heybeyi doldurmaya devam ediyorum, gelirse 90lı rakamlarda son alımı yapıp kenardan izleyeceğim bi süre. Bu süreçte fiyat değil şirketin verdiği izlenimi tartarım, ilerisi için fikir verir. Yatırımcıya ne kadar yakın olur, samimi ve dürüst olursan kazanırsın, kazandırırsın. Bakalım ne olacak

4. Çok kahpece hareket etti. Yüzde 40 zararım var.... Bugün yarın haber gelecek gibi duruyor

5. Fenerbahceli, umarim zararini kurtarir ve kara gecersin tez zamanda. Bu patronlarin 1 haftadir düşüslerde sessiz kalmasi midemizi bulandirdi ama yatirimci iliskilerini de aradim soyledim, eger kisa zamanda ihsan beyin ucuz dedigi seviyelere gelmezse hakkinda suc duyurusunda bulunacagim. Adam resmen manipulasyon yapti. Bunlar da sanirim sonradan gormeler , paraya, 200-300 milyon tl ye sattilar guvenlerini. Kendileri bilir. Herkese bol sans.

6.  Alıntı Originally Posted by ophions Yazıyı Oku
    Benim maliyetim de 92 civarı oldu alımlarla. Maliyetime yakınlaşır ise son alımları mı da yapıp bekleyeceğim artık. Patron da kendi bilir. Hayal mı sattı, piyango bileti mı göreceğiz. Yatırımcı için borsada fırsat bitmez, burda kazanamam başka yerde kazanırım ama patron için öyle değil. Zenginliğine zenginlik katmasının 2 yolu var. Hayal satarsa ihlas patronu gibi milyonlarca insanın güvenini kaybetmiş ,itibarını yitirmiş ama para kazanmış da olabilir, sasa patronu gibi insanların saygı ve hürmet duyduğu, hayır dua alan, nadide bir şirketin patronu da. Dediğim gibi ihlas da olabilir patron sasa da. Ama her halükarda benden çok kazanıp benden çok kaybedecek. Patronun yerine siz olsanız hangisini seçerdiniz.
     Alıntı Originally Posted by ophions Yazıyı Oku
    Bu umarım ders olmuştur patronlara. 3 genç mühendis, art niyetliler ise yazık ederler kariyerlerine. Para her şekilde kazanılır, böyle kalburüstü, zeki, iyi eğitilmiş insanlar da kalkıp 90 ların ilkokul mezunu patronları gibi yatırımcıyı dolandırmaya kalkarlarsa artık yapacak bişey yok. Daha önce de yazdığım gibi ben acemiliklerine, heyecanlarına veriyorum ve heybeyi doldurmaya devam ediyorum, gelirse 90lı rakamlarda son alımı yapıp kenardan izleyeceğim bi süre. Bu süreçte fiyat değil şirketin verdiği izlenimi tartarım, ilerisi için fikir verir. Yatırımcıya ne kadar yakın olur, samimi ve dürüst olursan kazanırsın, kazandırırsın. Bakalım ne olacak
    Sasa ve patronuna büyük hoşgörü ,Mia'ya ise linç olmuş yazılarınız.

Son sasa olayından haberiniz yok sanırım.

Sasa efsanesi çökermi bilmem ama artık çok yara almıştır.

Eğer Mia patronlarını itham ediyorsanız sasa patronunuda aynı şekilde hatta daha fazla suçlamalısınız .

Bu çok daha adil ve dürüstçe olacaktır.

7.  Alıntı Originally Posted by Atakan5234 Yazıyı Oku
    Fenerbahceli, umarim zararini kurtarir ve kara gecersin tez zamanda. Bu patronlarin 1 haftadir düşüslerde sessiz kalmasi midemizi bulandirdi ama yatirimci iliskilerini de aradim soyledim, eger kisa zamanda ihsan beyin ucuz dedigi seviyelere gelmezse hakkinda suc duyurusunda bulunacagim. Adam resmen manipulasyon yapti. Bunlar da sanirim sonradan gormeler , paraya, 200-300 milyon tl ye sattilar guvenlerini. Kendileri bilir. Herkese bol sans.
    Hocam sağlam bir şikayet metni yapalım dagitalim her yerde. İnanın psikolojim bozuldu. Manipülasyon yapmasa patron kozaldaydim ne güzel . Çok çok acı kaybettim. Bekliyorm

8. Hocam sasa denilen şirketi yoktan var etti o patron. Tabi ki hiç bir patronun fiyat konusunda tasarrufta bulunmaması gerek. 300 kat yükselmiş kağıttan bahsediyoruz. Bence övgüyü hakediyor. Mia patronları ile ilgili de dikkat ederseniz gayet ılımlı yaklaştım. Ben hala kendilerine güveniyorum ki elimde tutuyorum

Sayfa 41/79 İlkİlk ... 31394041424351 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •