Sayfa 45/79 İlkİlk ... 35434445464755 ... SonSon
Arama sonucu : 632 madde; 353 - 360 arası.

Konu: MIATK - Mia Teknoloji A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by ophions Yazıyı Oku
    Güzel haberler bunlar. Global şirketler ile ortaklıklar çok daha büyük hacimli işlerin kapısını aralar.Nasipse 2023 ü bi görelim bakalım. Ben pozitif görüyorum. Şirketin mevcut karıyla ederi zaten en kötü bu fiyatlar, henüz geleceği satın almadılar. Her bilanço sonrası buralar çok ama çok hareketli olacak.
    Evet bende katılıyorum. İnşallah 2023 bizler için çok iyi olacaktır. Geçen yazıda belirttiğimiz gibi yükselen hisseler içinde bugün olduğu gibi , tahminimiz gelecekte de en uygun fk ' ya sahip hisselerden olacaktır.

2. Al sana NEC. adamlar dalga gecmeye başladi , bos boş kaplar atiyorlar artik . Bu içi boş, -ecek -acak kaplarini da övüp durmayin arkadaşlar kotu niyetli oldugunuzu dusunmeye basliyorum.

3. Atakan bey bu haber kötü bir haber mi? Olumsuz algılamaya sebep olacak ne gibi bir sakınca barındırıyor ben anlamadım. Kötü niyetli derken ne mesela?

4. Burada sadece hisse ile ilgili olumlu haber vermek gerektiğini sanan bir kitle var. Bir çok kişiye göre bir hissenin sağlıklı ve uzun soluklu yükselebilmesi için olması gereken en önemli kriter patron olduğu halde patronun yaptığı yanlışları burada yeni gelebilecek potansiyel kişilerde okusun diye yazmak kötü niyet oluyormuş.

5. Siz celladiniza asik olmussunuz sn.ophions. cok gecmis olsun. O kap bomboş bir kaptı ama bu aşk kör etmiş

6. Bu arada benim maliyet 110 larda ama simdi patronun anlattigi polyanna masallarina kapilmadan eldeki verilerle miatk'i degerlendirdigimde abartisiz ederi 20- 30 ancak bana gore yani suan ciddi pahaliyiz 5 milyar tl kesinlikle etmez bu patronlar bu sirket

7. Fiyat kazançları hergün tavan yapan hisselerin olduğu bir borsada daha önce miatk in fk sı ile diğer firma fk larını karşılaştırdık. Sanırım herkes görmüştür.
    Bu günde yine şirket cirosundan sonra çok önemsediğimiz ve 2. sırada önem verdiğimiz brüt kâr marjı karşılaştırması yapalım. Bu mukayeseyi de yine yatırımcıların rağbet ettiği, bize göre yükselen hisseler kategorisinde yapalım. İsteyenler başka hisselerlede yapabilir. Bakalım 100 tl lik bir satışta son 9 aylıklara göre firmalar ne kazanmış. Bu rasyo şirket patronları içinde çok önemlidir. Çünkü doğrudan net kâra tesir etmektedir. Ve bugünlerde patronlar ve yatırımcılar tarafından da çok sık dillendirilmektedir.
    Bu sadece bir durum tesbitidir.Hisse tavsiyesi değildir.
    Yine beğendiğim bir şirket hissesi ile başlayalım.Barem Ambalaj 27, kontrolmatik 37, smart güneş 16 , alfasolar 19, gesan 28, sasa 25 , hektaş 42, kimpur 16, miatk 56, son anda prim yaptı ve dikkatimi çekti kront 88 tl
    Tabiidirki firmalar faaliyetlerini geliştirerek kâr marjlarını artırabilirler.

8. Penta'da 70 li fiyatlarda yazmaya başladığımızda ve şirketi beğendiğimizde bir çok yatırımcı hissenin pahalı olduğunu söylüyordu. Ancak bir kaç ay zarfında hisseler 300-500 leri görecekti.Grafiğe baktığımızda ise 778 i görmüştü en yüksek.
    Tam 10 kat prim yapmıştı pahalı denilen fiyattan
    Şu an bölünmemiş fiyatı bile hala 500 ler üzerinde.Ve hala israr ve inatla orada duruyor.

Kontrolmatikte ise ilk yazılarımız ve hisse takibim arzdan sonra tahtanın açıldığı 16 lı fyatlardır. Hisseyi ilk oralarda alabildik. Orada isteyen bakabilir çok zaman hiç kimse olmazdı .Tek yazardım.hatta hiç unutmadım bir arkadaş kötü dalga geçmişti benimle .Bende kötü bir cevap vermiştim. Okuyorsa helalleşelim. Eminim hissenin çıkışından sonra o da beni hiç unutmamıştır.
    Ordada çok yazdık,70 li fiyatlarda şirketin inanılmaz büyüyeceğini,tüm zamanların en büyük hissesi olduğunu falan. Bu günkü fiyatları görebileceğini görüyorduk.O fiyatlara gelecekmiydi acaba kontrolmatik.
    Evet 4 haneleri görecekti. Baktığımızda 16 lı fiyatı geçiyorum.4 haneli 1190 ları görmüş ve 70 li fiyatlara göre 17 katlamıştı.
    Şu anda bölünmemiş hali ile 955 lerde ve hala 13 kat yukarda.

Ve bu gün kontrolmatikte 1000 lerce ve belki daha fazla yatırımcı bir kaç sene içinde yatrırım yaparak zenginlik hayalleri kurmakta.
    Bu gün yazdığım hisselerden sadece 2 sini anlattım. Daha çok böyle hikaye var ama fazlaya gerek yok.

Kimbilir belki bir gün MİATK serüveninide yazarız.

----------------------------------------------------------------------------------
    Yazıdaki rakamlar ve fikirler tamamen tahmini ve şahsi varsayımlar olup hisse alım satımlarında gerçekmiş gibi dikkate alınmamalıdır.

Sayfa 45/79 İlkİlk ... 35434445464755 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •