Sayfa 13/91 İlkİlk ... 311121314152363 ... SonSon
Arama sonucu : 722 madde; 97 - 104 arası.

Konu: KONKA Konya Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    zaten %20 iskontolu halka arz olmuştu...yalnız 2021 yılının son çeyreğinde kağıt hammaddesi çok aşırı çıktı..buda ciro ve karı patlattı...kimsenin tahmin edemediği bu durum hisseyi ucuz kıldı...15-16 tl olan alka 29,5 u gördü...konka şu anda kağıt sektörünün en ucuz hissesi...ekstra olarak da %44 oranında iştiraki olan golda gıda var...golda gıda türkiyenin ve dünyanın en büyük entegre gıda şirketi...tüm alan yüzölçümü 1,078,000 metre karedir...kapalı alanı 76 ,000 bin metre kare...dönüm olarak ise tüm alanı 1,078 dönüm....kapalı alanı ise 76 dönüm...

golda gıda ( https://golda.com.tr/ ) başlı başına bir dev...
     Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    2022 yılı ilk çeyrekte bilanço nasıl olur ?? malumunuz bu sektörün üretiminde enerji giderleri çok önemli , yılbaşından beridir enerjiye astronomik zamlar geldi bu durum maliyetleri artırır...yalnız şirket de ürünlerini dolar bazında satıyor vede satış sorunu yok...dolayısı ile maliyet artışlarını nihai ürün fiyatına yansıtabilme kabiliyeti var...eğer ki 2021 yılı son çeyrekte yolladığı bilançonun bir benzerini 2022 yılı ilk çeyrekte de yollayabilirse ?? konka borsa fiyatı olarak bir efsaneye dönüşebilir...

ben iştiraki olan goldadan gelebilecek kar miktarını da önümüzdeki çeyrek bilançoda çok merak ediyorum...ordan gelecek karların devamlılığı olursa ve miktarı da çok ise ?? bu hisse daha adından çok söz ettireceğe benziyor..

çünkü finansalları inanılmaz güzel...nakit ve döviz stoğu çok iyi....
    Evet bu görüşlere bende katılıyorum.Öncelikle emekleriniz için teşekkür ederim. Sağolun. Golda gıdayı bende inceledim gerçekten muhteşem bir gıda şehri projesi .Şu anda 6 fabrikası faaliyette ilaveten yem fab. yeni faaliyete geçti yada geçmek üzere.Şu anda 20 mn dolar olan ihracatı 24 fb. bittiğinde 100 mn dolara çıkacak .

Özellikle pandemi döneminde gıdanın önemi bir kat daha artmış ve herkes tarafından anlaşılmıştır.Böyle dönemlerde paranız olsa bile alacak gıda bulamazsınız.Ukrayna krizi ise bu günlerde avrupada un ve yağ kıtlığına sebep olmuş durumdadır. Golda bu anlamıyla da önemlidir .

Golda gıda,konkanın iştiraki ancak borsada genelde iştirakler fiyatlanmıyor.Patron güvensizliği açısından.Ama konya kağıt ilerleyen dönemde bu olumsuz genel algıyı kırar ve goldadan kârlar gelmeye başlayınca golda da fiyatlanır . Şu anki fiyat içinde golda yok.Golda yatırımlara devam ettiği için ordan gelen kâr yok sanırım , sadece kâra yansıyan 92 mn. goldanın değerleme farkı var.
    Konkanın sattığı kağıt tüketimi yıllık 1.135.500 ton, üretimi ise 4 firma yapıyor ve toplamı 308.000 ton.Aradaki fark ithalatla karşılanıyor.
    Elimizde eski 3 aylık ciro ve kâr verileri yok .Ne derece tutar bilmem ama konkadan ilk 3 ayda 200-240 mn satış ve 150 mn. civarında bir kâr bekliyorum.

----------------------------------------------------------------------------------
    Yazıdaki rakamlar ve fikirler tamamen tahmini ve şahsi varsayımlar olup hisse alım satımlarında gerçekmiş gibi dikkate alınmamalıdır.

2.  Alıntı Originally Posted by krokodil Yazıyı Oku
    Sayın keko forumdaşım güzel analiz yapmış..ellerine sağlik..hâla defter degeri 1,80 lerde olan gaydırı gubbak hisselerin 5...10..20..30 defter değerlerinden hala talep gordügu bu borsada Konka kaşıkçı elması bence..ilk çeyreklerde 500..600 trl kâr getirirse benim için süpriz sayılmaz..bıraktığı kaçış boşlugunu ise tahta yapici bilerek yaptiki son tutunanları dökebilsin...
    Hünkarım ….Sen çok yaşa seni göremeyince merak ettim Mustafa abime sordum şükür kavuşturana benim gönlü ,eli açık abim slmlar ,saygılar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. Bu gözüken ile isteseler 100 bin daha halka açıklığı artıra biliyorlar ,yanlış söylemiyorsam,doğru ise en büyük tehlike bu ….finansalları süper ….bunun harici kötü olan birsey yok

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Golda gıdayı bi halka arz etseler süper olurdu.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

5. Borsada konka fırtınası esmeye devam ediyor.Satışa gelen bütün mallar toplandı. 40 dakikada tavan kapadı. 17,69 ortalama ile mallar alındı.Aç kapa ile de alış devam ediyor. Şu anda işlemler tavana yakın yapılıyor.Bu hızla giderse yolumuz uzun görünüyor.

Burada yer alan bilgi, yorum ve öngörüler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

7. Konya kağıt kendi gücü ile hedefine doğru kararlı bir şekilde gidiyor. Satan firmaların bırakmaması, dönüp geri alması, seansların alış ağırlıklı kapanması şimdilik bize bunu gösteriyor. Herkesin kendine göre biçtiği bir fiyat vardır ama bakalım piyasa ve oyuncular konkayı nasıl fiyatlayacak.
    İlgi ile izlemeye devam ediyoruz.

8. IHAAS.E, ISFIN.E, KONKA.E, MIPAZ.E ve PAGYO.E payları 12 Mayıs seans sonuna kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 13/91 İlkİlk ... 311121314152363 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •