Sayfa 12/91 İlkİlk ... 210111213142262 ... SonSon
Arama sonucu : 722 madde; 89 - 96 arası.

Konu: KONKA Konya Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Alıntı Originally Posted by yarasa Yazıyı Oku
    Ucuz halka arzedildiği ortada buda bizim şansımız olsun.
    zaten %20 iskontolu halka arz olmuştu...yalnız 2021 yılının son çeyreğinde kağıt hammaddesi çok aşırı çıktı..buda ciro ve karı patlattı...kimsenin tahmin edemediği bu durum hisseyi ucuz kıldı...15-16 tl olan alka 29,5 u gördü...konka şu anda kağıt sektörünün en ucuz hissesi...ekstra olarak da %44 oranında iştiraki olan golda gıda var...golda gıda türkiyenin ve dünyanın en büyük entegre gıda şirketi...tüm alan yüzölçümü 1,078,000 metre karedir...kapalı alanı 76 ,000 bin metre kare...dönüm olarak ise tüm alanı 1,078 dönüm....kapalı alanı ise 76 dönüm...

golda gıda ( https://golda.com.tr/ ) başlı başına bir dev...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

https://golda.com.tr/tarihce

DÜNDEN BUGÜNE
    Ülkemizdeki ve dünyadaki entegre projeler arasında, büyüklük açısından, en büyüğü olarak dikkat çeken Bera Holding Gıda şehri projesi, ülkemizin tahıl ambarı Konya ovasının bağrında, Anadolu insanının alın teri ve göz nuruyla yükselen haklı bir gurur abidesidir.

Golda Karaman ilinin Kazımkarabekir ilçesi sınırları içerisinde,yaklaşık 1.078.000 milyon M2 açık alan ve 76.082 M2 kapalı alan, kojenerasyon sistemi ile kendi enerjisini üretecek 70 Megavat kurulu gücü olan ,proje bitiğinde 5000 personelin çalışacağı, yılda yaklaşık 100 milyon dolar ihracat hedefleyen , 24 Gıda fabrikasından oluşacak 500 Milyon dolarlık dev bir organizedir.

Temelleri 10 şubat 1997 tarihinde atılan tesislerin , çok kısa bir zaman dilimi içerisinde, Un, Bakliyat, İrmik, Makarna fabrikaları üretime başlamıştır.
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

konkanın 2021 yılı üçüncü çeyrek sonu ile son çeyrek bilanço verilerinde çok ciddi olumlu değişimler var......şöyle ki :

veri..........üçüncü çeyrek....dördüncü çeyrek
    ciro .........156 milyon.........375 milyona çıkmış
    öz kaynak artışı ..27 milyon.....378 milyon
    net kar ......33 milyon....330 milyon

diğer kalemler olan dönen varlıklar , nakit ve benzerleri , duran varlıklar , yatırım amaçlı gayri menkuller , maddi duran varlıklar çok güzel miktarlarda artmış...(hepsini tek tek yazmaktan üşendim...ramazanın verdiği yorgunluk nedeniyle .. )

özelikle son çeyrekte iştiraki olan golda gıdadan 92 milyon bir kar getiri var...bu getiri arazi satışından mı ? yeniden değerlemeden mi ?? yoksa net kardan mı gelmiş bilmiyorum...goldadan böyle güzel karların gelmesi halinde ?? konka çok heyecanlı günler yaşar...

tüm bunlara karşılık kısa vadeli borcu 105 ten 163 milyona , uzun vadeli borcu ise yine 100 milyondan 128 milyona çıkmış ki bu miktar gözden kaçırılacak önemsiz miktarlardır...

yine stoğu tüm yıl boyunca 106-115 milyon aralıklarında iken bu miktarın 99 milyona düşmesi şirketin ciddi satışlar yaparak stoklarını azalttığını gösteriyor...yani satış sorunu yok görünüyor...

kısacası sektörün diğer hisselerine bakıldığında çok ucuz görünüyor dolayısı ile de önünün açık olduğuna inanıyorum...

2022 yılı ilk çeyrekte bilanço nasıl olur ?? malumunuz bu sektörün üretiminde enerji giderleri çok önemli , yılbaşından beridir enerjiye astronomik zamlar geldi bu durum maliyetleri artırır...yalnız şirket de ürünlerini dolar bazında satıyor vede satış sorunu yok...dolayısı ile maliyet artışlarını nihai ürün fiyatına yansıtabilme kabiliyeti var...eğer ki 2021 yılı son çeyrekte yolladığı bilançonun bir benzerini 2022 yılı ilk çeyrekte de yollayabilirse ?? konka borsa fiyatı olarak bir efsaneye dönüşebilir...

ben iştiraki olan goldadan gelebilecek kar miktarını da önümüzdeki çeyrek bilançoda çok merak ediyorum...ordan gelecek karların devamlılığı olursa ve miktarı da çok ise ?? bu hisse daha adından çok söz ettireceğe benziyor..

çünkü finansalları inanılmaz güzel...nakit ve döviz stoğu çok iyi....

5. Sayın keko forumdaşım güzel analiz yapmış..ellerine sağlik..hâla defter degeri 1,80 lerde olan gaydırı gubbak hisselerin 5...10..20..30 defter değerlerinden hala talep gordügu bu borsada Konka kaşıkçı elması bence..ilk çeyreklerde 500..600 trl kâr getirirse benim için süpriz sayılmaz..bıraktığı kaçış boşlugunu ise tahta yapici bilerek yaptiki son tutunanları dökebilsin...
    Önce oku sonra aklini kullan aklini kullanarak aldığın hisse düşerse de ona buna saldirma kimse sana zorla hisse aldirmaz sığır aleyhisselam

6.  Alıntı Originally Posted by krokodil Yazıyı Oku
    Sayın keko forumdaşım güzel analiz yapmış..ellerine sağlik..hâla defter degeri 1,80 lerde olan gaydırı gubbak hisselerin 5...10..20..30 defter değerlerinden hala talep gordügu bu borsada Konka kaşıkçı elması bence..ilk çeyreklerde 500..600 trl kâr getirirse benim için süpriz sayılmaz..bıraktığı kaçış boşlugunu ise tahta yapici bilerek yaptiki son tutunanları dökebilsin...
    Sayın krokodil, kaçış boşluğu hangi rakamlar.

7. Grafikte belli....
    Önce oku sonra aklini kullan aklini kullanarak aldığın hisse düşerse de ona buna saldirma kimse sana zorla hisse aldirmaz sığır aleyhisselam

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    I Love BİST Game
    Gönderi
    677
     Alıntı Originally Posted by krokodil Yazıyı Oku
    Sayın keko forumdaşım güzel analiz yapmış..ellerine sağlik..hâla defter degeri 1,80 lerde olan gaydırı gubbak hisselerin 5...10..20..30 defter değerlerinden hala talep gordügu bu borsada Konka kaşıkçı elması bence..ilk çeyreklerde 500..600 trl kâr getirirse benim için süpriz sayılmaz..bıraktığı kaçış boşlugunu ise tahta yapici bilerek yaptiki son tutunanları dökebilsin...
    Bana yeniden şarkılar söyleten ADAM gelmiş. Hoşgelmiş.

ahahahaah
    YASAL UYARI: Burada yazdığım bilgi, haber ve yorum TAVSİYE niteliğinde olmayıp, YATIRIM DANIŞMANLIĞI kapsamında DEĞİLDİR! Anlaştıkmı ?? Zaten borsadan hiç anlamıyorum zarar edebilirsiniz.

Sayfa 12/91 İlkİlk ... 210111213142262 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •