Sayfa 24/91 İlkİlk ... 1422232425263474 ... SonSon
Arama sonucu : 722 madde; 185 - 192 arası.

Konu: KONKA Konya Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by VARADER Yazıyı Oku
    Evet doğru fizibilite çalışmaları. Yatırım için İlk adım diyelim.
    Bu kadar kari ne yapacak? Yatırım yapsın en iyisi. Ama iyi yatırım yapsın.

2. Sonu Adese ve diğerlerine benzemez insallah..nede olsa bir konya klasiği..nede olsa anadolu kaplanı ama kağitdan olanlar gibi..nede olsa kombassan zihniyeti..nede olsa halka hizmet hakka hizmetdir düsturu...konka almak bir ibadetdir
    Önce oku sonra aklini kullan aklini kullanarak aldığın hisse düşerse de ona buna saldirma kimse sana zorla hisse aldirmaz sığır aleyhisselam

3.  Alıntı Originally Posted by yarasa Yazıyı Oku
    Konkadan süper bir bilanço daha beklediğimiz gibi geldi. 6 Ayda milyarlık bir ciro ve 368 mn net kâr. Yine borsanın en iyi bilançolarından birisi geldi. Bana göre diğerlerini görmeden en iyisi diyebilirim .Maşallah .Yatırımcılarına ve şirkete hayırlı olsun. Evet konka bizi hiç yanıltmıyor. Büyük bir aksilik olmazsa artan ve giderekte artarak yıl sonu 3 milyara dayanan bir ciroyu şimdiden öngörebiliriz. Bunu önceden söylemiştim ama şimdi daha rahatız .Ve yıl sonu artan marjlarla beraber milyarlık bir kârı bu şirket bu performansla çok rahat getirecektir .Bu sonuçlarla milyarı geçme ihtimali de vardır. Benim tahminim geçecektir. İnşallah diyelim.
    Konya kağıt, bu sonuçlara ve bir çok kritere göre yapılacak karşılaştırmalara görede bana göre ilk sırada yer alacaktır.
    İşin borsa kısmı için yorum yapmıyorum .Bu cazibedeki bir hissenin yatırım çekmemesi çok zor diyorum.

Yarın son derece enteresan bir seans olacak ,bu başlıktaki ilk yazımda konkayı ,barem ambalaj ve alka ile mukayese ederek bir analiz yapmıştım.Yarın barem borsada işleme başlıyor. Muhtemelen ilk tavanı yapar. Alka malum. Konka aynı şekilde . Bakalım konka maceramız nereye varacak.
    Konka için bilançosu açıklandığında diğerlerini görmeden en iyisi diyebilirim diye yazmışız. Bilançolar büyük ölçüde tamamlandı . Basında ve diğer medyada finans uzmanlarınca kabul gören kriterlere göre konkanın bilançosunu yine diğer iyi bilançolu şirketlerle karşılaştıralım.Bu kriterleri de, esas faal. ,net kâr ve favök marjları ile özsermaye,aktif,esas faaliyet kârı,favök ,net satışlar ve net kâr büyümeleri olarak ele alalım. Bu kriterlere ilave başka karşılaştırmalarda yapılabilir ,zamanı olan yapsın ama bence bu kadar fazla rakama boğulmaya gerek yok. Ben sadece kısaca 4 kriter + fk ya bakarım .4 kriterim ise brüt kâr marjı, net kâr marjı,net satışlar ve özkaynaklar büyümesidir.
    Bu 9 kritere göre en iyisini seçip yatırım yapacağımıza göre kriterler yakın olabilir, bunun sonunda 10. kriter olarak f/k kriterinide unutmayalım.
    En kârlı bazı sanayi şirketleri arasında 10 Kritere göre yaptığım karşılaştırmalarda Konka alkaya göre 6/4 ,Sasaya göre 8/2,çemtaşa ve acsele göre 7/3 kriter olarak öndedir ve nerden bakılırsa bakılsın 1 numaralı bilançoya sahiptir .2 . sırada alka gelmektedir.Atladığım ve daha iyi bir bilanço varsa buraya yazılabilir ve ona göre sıralamayı değiştirebiliriz.
    Alka kemikleşmiş takasıyla oturmuş bir hisse olduğu için borsa performansı daha iyidir. Bana görede zaten kıl payı bir farkla 2. sıradadır. Bundan sonrada iyi olacaktır.
    Konka ise bu 1 nolu bilançoya rağmen kötü bir performans sergilemiştir. Bunun bir çok nedeni vardır ama zamanla bu bilançonun da değerini bulacağını tahmin ediyorum.

4. Senin rasyolarını,olması gereken fiyatlanmanı,getirdiğin ve getireceğin bilançolarını,halka arz rahmine düştüğün günün saatini ve saniyesini.halka arzda çalan gongunu........yim...
    Önce oku sonra aklini kullan aklini kullanarak aldığın hisse düşerse de ona buna saldirma kimse sana zorla hisse aldirmaz sığır aleyhisselam

5.  Alıntı Originally Posted by krokodil Yazıyı Oku
    Senin rasyolarını,olması gereken fiyatlanmanı,getirdiğin ve getireceğin bilançolarını,halka arz rahmine düştüğün günün saatini ve saniyesini.halka arzda çalan gongunu........yim...
    Tebrikler üstad.Bunlar bu dilden anlar.
    👏👏👏

6.  Alıntı Originally Posted by yarasa Yazıyı Oku
    Konka için bilançosu açıklandığında diğerlerini görmeden en iyisi diyebilirim diye yazmışız. Bilançolar büyük ölçüde tamamlandı . Basında ve diğer medyada finans uzmanlarınca kabul gören kriterlere göre konkanın bilançosunu yine diğer iyi bilançolu şirketlerle karşılaştıralım.Bu kriterleri de, esas faal. ,net kâr ve favök marjları ile özsermaye,aktif,esas faaliyet kârı,favök ,net satışlar ve net kâr büyümeleri olarak ele alalım. Bu kriterlere ilave başka karşılaştırmalarda yapılabilir ,zamanı olan yapsın ama bence bu kadar fazla rakama boğulmaya gerek yok. Ben sadece kısaca 4 kriter + fk ya bakarım .4 kriterim ise brüt kâr marjı, net kâr marjı,net satışlar ve özkaynaklar büyümesidir.
    Bu 9 kritere göre en iyisini seçip yatırım yapacağımıza göre kriterler yakın olabilir, bunun sonunda 10. kriter olarak f/k kriterinide unutmayalım.
    En kârlı bazı sanayi şirketleri arasında 10 Kritere göre yaptığım karşılaştırmalarda Konka alkaya göre 6/4 ,Sasaya göre 8/2,çemtaşa ve acsele göre 7/3 kriter olarak öndedir ve nerden bakılırsa bakılsın 1 numaralı bilançoya sahiptir .2 . sırada alka gelmektedir.Atladığım ve daha iyi bir bilanço varsa buraya yazılabilir ve ona göre sıralamayı değiştirebiliriz.
    Alka kemikleşmiş takasıyla oturmuş bir hisse olduğu için borsa performansı daha iyidir. Bana görede zaten kıl payı bir farkla 2. sıradadır. Bundan sonrada iyi olacaktır.
    Konka ise bu 1 nolu bilançoya rağmen kötü bir performans sergilemiştir. Bunun bir çok nedeni vardır ama zamanla bu bilançonun da değerini bulacağını tahmin ediyorum.
    KOMBASSANGİLLER faktörünü unutmayın bu kağıtta.Yeşil sermayeden para kazanmak domuzdan kıl koparmak gibidir

7. Galiba bunlar bizi düzecek !ne arasan var hissede ,buralardan alım fırsatı bile vermesi ilginç yıllarca taşırız herhalde veresiye kadar sonrada yemeden ölürüz ellam …

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by antispek Yazıyı Oku
    KOMBASSANGİLLER faktörünü unutmayın bu kağıtta.Yeşil sermayeden para kazanmak domuzdan kıl koparmak gibidir
    Maalesef paranın olduğu yerde her türlü oyun vardır ve daima olacaktır. Ama parada paranın çok olduğu yerde kazanılır.Eğer borsada yatırım yapıyorsak bunlardan kaçınmak zor ama imkânsızda değildir. Bu yüzden bunları kabul etmekle beraber bunları artık normal kabul edip aşmanın yollarını bulmaya çalışıyorum.
    Borsada daima genel kanaatin aksi oluyor. Konkanın en iyi bilançoyu getirmesine rağmen gitmemesi enteresandır. Esas faal. ve favök büyümesi 8 kat,net satışlar büyümesi 3,5 kat , net kârı 10 kat artmıştır. Dahada önemlisi bir sanayi şirketi olarak favök ve net kâr marjını artırmış ve %40 a dayanmıştır. Ve bu değerlerle sasa ve şişe cam gibi sanayi devlerini çok gerilerde bırakarak artık kendisi bir sanayi devi olma yoluna girmiştir.Buna rağmen böyle bir şirket basında ve diğer medyada yok sayılmaktadır. Bunlarda şüphesiz çok anlamlıdır.Önceki yazıyıda o yüzden yazdım.
    Ama bunlar benim için çok önemli değil .

Hissenin teknik olarak daha önce gördüğü en yüksek tepeler 25-27 de zorlanması normaldir. Bu bütün hisselerde olur. Hisse özellikle 30 u geçtiğinde rahatlar. O yüzden tahminim ilk etapta burdan 30 lara bir hareket gelecektir.

Sayfa 24/91 İlkİlk ... 1422232425263474 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •