Sayfa 19/91 İlkİlk ... 917181920212969 ... SonSon
Arama sonucu : 722 madde; 145 - 152 arası.

Konu: KONKA Konya Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1. ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

Burada yer alan bilgi, yorum ve öngörüler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

3. Nihayet yönetimden beklenen onay geldi.Uzun zamandır fizibilitesi bitmiş ve yapılması düşünülen yatırımlar için sanırım düğmeye bastılar. Bu yatırımlar için bundan daha uygun zaman ve şartlar belkide bir daha bulunamazdı.Ülkemizde henüz üretilmeyen endüstriyel dekor kağıt üretimi ve lüks amerikan bristol karton üretimi yatırımlarına başlanacak olması süper bir haber.
    140 bin ton 1. hamur yazı tabi ve karton ambalaja ilaveten , 140 bin ton dekor kağıt ve 250 bin ton luk lüks karton üretiminin hedeflenmesiyle konya kağıt ve dolayısı ile bera holding müthiş bir atağa kalkıyor.

Yatırımlar bittiğinde 530 bin ton kağıt-karton kapasiteli bir dev ortaya çıkacak.
    Bu çok büyük bir yatırım ve tabiiki maliyetide ona göre tahminen 100 mn dolar ve katları civarında büyük bir iş.

Ne diyebiliriz; öncelikle holding yönetimini bu büyük kararlarından dolayı tebrik ediyorum. Ve en kısa olabilecek bir sürede gerçekleştirmeleri için de başarılar diliyorum.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1035726

4. Tabiiki kaliteli hisselerde hareketler olacaktı, konya kâğıt sahibi bera holding ilk çıkış yapanlardan oldu .Konya kâğıtta %80 ve Muratlı karton dada % 49 hissesi olan ,golda gıdanın sahibi ve diğer bir çok şirketi olan Bera holding bu günlerde revaçta.
    Bu ilginin özellikle kâğıtta dev yatırımın başlamasıyla ve gelecek yıl sonu kârlarıyla artarak devam edeceği görülüyor.
    Beranın hareketi devam ederken ,konya kâğıt ta gelecek çok iyi bilançolar ve yatırım haberleriyle birlikte harekete katılacaktır.
    Her 2 hissede , adından çok söz ettirecek ve bu yıla damga vuracak hisselerden olacaktır diye düşünüyorum.

5. Konya kagit 2.ceyrek beklentiniz nedir arkadaslar

6. Konya kağıt bir süredir hareketsiz kaldı.Arzdan itibaren sürekli çıkışın düzeltmesini tamamladığını düşünüyorum.
    Bana göre ilk çeyrekte en iyi bilançolardan birini getirmişti. 2. çeyrekte de bir aksilik olmazsa yine en iyi bilançoyu konya kağıttan bekliyorum.
    Yüksek performansını devam ettirmesi halinde, 1 milyar ciro ve 300 mn civarı bir kâr getirmesi benim için sürpriz olmayacaktır.

----------------------------------------------------------------------------------
    Yazıdaki rakamlar ve fikirler tamamen tahmini ve şahsi varsayımlar olup hisse alım satımlarında gerçekmiş gibi dikkate alınmamalıdır.

7. İnşallah yanılmayız.6 Aylıkta süper bir bilanço beklediğimiz konya kağıt bu gün gelen arsa satış haberiyle bilançoyu beklemeden tavana kilitlendi.Bilanço beklentisi ile hareketlenme devam edecektir diye umuyorum.Arsadan gelen 200 mn .tl de şirketi ekstradan dahada tatlandırmıştır.

8. https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1046615

Konya kağıt ,İSO 2. 500 de 1 yılda 194. sıradan 135. sıraya yükselmiş .
    Eğer tahminimizde yanılmadığımız takdirde konya kağıtta bu yıl sonu 2500 mn tl civarında bir net satış bekliyorum. Bu rakam civarı gelecek bir net satış, konya kağıtı ikinci 500 den çıkararak ilk 500 e yani devler ligine çıkaracaktır. Devler liginde ise yani ilk 500 de ise sıralamada ilk yüzlere girebilecektir.

Sayfa 19/91 İlkİlk ... 917181920212969 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •