Sayfa 12/13 İlkİlk ... 210111213 SonSon
Arama sonucu : 99 madde; 89 - 96 arası.

Konu: HALKS - Halk Sigorta

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,127
    3.60 üstü satılanları 3 altından tekrardan toplamıştık,onlarıda bugün okuttuk,çok iyi gidiyor böyle

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,127
    Bundan iyi kaldırdık,ama bundakileri diğerlerine attıklarımızdan zarar yazdık,bugün 2.48 taban gösterdi almadım,2 altına inerse belki,çünkü çok düşen kağıtlar mevcut,şimdi bunu pas geçiyorum

3. Alım için geç kalmadım umarım.

4. Hissede kimse yok anlaşılan. İyi ki de yok çünkü birleşmede 1 halks ya 0.48 gusgr verilecek.

5. Halk sigorta (HALKS), Gunes Sigorta (GUSGR) ve Ziraat sigortanın GUSGR catisi altinda birlestirilmesi ile ilgili dun KAP a gonderilen uzman kurulus raporu hatali degerlendirmelerle dolu ve bilhassa Halks yatirimcisini magdur eden bir rapor ozelligindedir. Gusgr icin yapilan sirket degerlemesi, 22/04/2020 tarihli Turkiye Varlik fonuna yapilan hisse devri sirasindaki 1 milyar 188 milyon liradan 792 milyon liraya dusurulmustur. Halks icin yapilan degerleme ise yine devir tarihindeki 650 milyon liradan 450 milyon liraya dusurulmus, temettu de cikarildiktan sonra nihai 250 milyon olarak degerlenmistir. Bu durum tam bir komedidir. Halks' nin sadece 2019 yillik kari 232 milyon liradir. Yani sirket 1 yillik kariyla degerlenmistir. Buna kaynak olarak ta Tvf nin 27/03/2020 tarihli KPMG ye yaptirilan bir degerleme gosterilmektedir. 22/04/2020 tarihli hisse devri sorasindaki degerlemelere gore HALKS icin degisim oraninin 0,85 olmasi gerekir. Bu haksizligin giderilmesini talep ediyorum.SaygilarimlaOnceki basvurumun devami niteligindedir:Birlesme orani: 1188(gusgr)/1188+1190(Ziraat sig.)+450( Halks)=1188/2828=0,42 (22/04/2020 tarihli TVF ye hisse devri degerlemelerrine gore)Ulasilacak sermaye: 540/0.42=1285Birlesme orani(HALKS): 450/2828=0.16Degisim orani (HALKS): 1285×0.16/349=0.59 ( en az bu kadar olmasi gerekmektedir)Sayin Spk baskani borsada manipulasyonlarla mucadele ettigini soylerken Halks hisse sahiplerine, mevcut hisselerinin sadece yarisinin verildigi bir sirket birlesme degerlemesini nereye oturtmaktadir? Bizzat devletin vatandasini magdur etmesi dusunulemez. Onceki basvurumda da ifade ettigim gibi her sene yuksek temettu veya bedelssiz hisse senedi veren HALKS nin degeri sadece bir yillik kariyla degerlenemez. Bu cok acik bir sekilde haksizliktir. Spk nin tekrar degerleme yaptirmasini ve bu ulkede yatirimci haklarini koruyan bir kurum olarak uzerine dusen vazifeyi yapmasini bekliyorum.Samsung tablet tarafından gönderildi.

POT-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    I cash

Bu tabandan döner mi

SM-G970F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yıkıldığı zaman altından kalkabileceğin hayaller kur. İnsanların seni yarı yolda bırakma ihtimalini unutma.'

Denge fiyat bir ara 4.57 idi satıcı çok azdı isteseler tavan kapatırlar

SM-G970F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yıkıldığı zaman altından kalkabileceğin hayaller kur. İnsanların seni yarı yolda bırakma ihtimalini unutma.'

Denge fiyat ile oyna ama nereye kadar

Borsada fiyat yoktur , trend vardır.Trend varsa fiyat önemsizdir.

Sayfa 12/13 İlkİlk ... 210111213 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •