Sayfa 11/428 İlkİlk ... 9101112132161111 ... SonSon
Arama sonucu : 3421 madde; 81 - 88 arası.

Konu: ARENA - Arena Bilgisayar

1.  Alıntı Originally Posted by Emirhan06 Yazıyı Oku
    BofA baskılamayı bırakıp alışa dönerse bence gün içi zirvesine yakın kapatır.

Yada GEDİK çok değil bugünlük 100-150 bin lot alsa tavana bile gidebilir. O zaman Global ve BofA da alıma geçer.
    alım yapacagını dusunmuyorum bugun pereanın
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.
    @borsavizyon

2.  Alıntı Originally Posted by borsavizyon Yazıyı Oku
    alım yapacagını dusunmuyorum bugun pereanın

Ben de düşünmüyorum benimki sadece temenni.

Ama onun yerinde olsam hazır hisse kıvama gelmişken bir tavan yaptırırım. O zaman yarın 12 üstü de garanti olur. Bir daha 11 altına düşmesi hemen hemen imkansız hale gelir.

Neyse sağlam gidelim , her kademe dolu dolu işlem yapalım öyle yükselelim. O daha sağlıklı.

Yoksa sert yukarı hareketleri ben de sevmiyorum. Öyle olunca çok KY mal kaptırıyor. Her gün %2 gidelim sağlam gidelim.

3. Citi'ye virmanlanmış gedik malları

4. evet Perşembe günü Gedik'ten alan Perea imiş. 685 bin lot almış.

Güncel hisse sayısı 15.685.076.

Yarın da buna en az 650-700 bin eklenecek.

Dün hiç aldı mı bilmiyoruz. Ama aldı ise de çok az almıştır. Bakalım bugün birşey yapacak mı ?

Ben alım konusunda daha temkinli, gideceğini düşünüyorum. Bundan sonra hissenin düşmemesi için uğraşacak muhtemelen.

Ama USD 11,40 TL'nin de üzerine çıktı. Dolayısıyla hisse fiyatı USD bazında hala daha 1 USD'ın altında. Belki bunu 1 USD'ın üstüne çıkarmak isteyebilir.

KAP yazısının da gelmesi lazım bugün yarın.

5. Perea KAP bildirimi de yaptı hisse alışı nedeniyle.

Cuma günü yaptığı alımlar için veya dün alım yaptı ise , dünkü alımlar için bundan sonra yazı yollamayacak. Çünkü resmi zorunluluk sadece %5-10-15 gibi sınırları aşınca var. Bundan sonra %20 sınırını aşmadığı sürece bildirim yapmak zorunda değil ama biz ne kadar almış diye KAP şirket kartından günlük takip edebiliriz.

6. 1 USD = 11,70 TL

Daha 2 hafta önce acaba USD 10 lirayı aşar mı diye merak içerisindeyken , bugün USD 10 liraya düşse çok şükür diyecek noktaya geldik.

Hakikaten bunlar normal fiyatlamalar değil. Bir saldırı mı var , yoksa hakikaten MB rezervi olayı çok sıkıntılı bir halde mi bunu anlamak mümkün değil.

MB ve hükümet yetkilileri , kuru kasıtlı yukarı çekiyorlar suçlamasına yok öyle bir şey diye cevap verdiler ama dün CB yüksek kur bize üretim , ihracat , istihdam getirecek dedi. Yani bir anlamda kuru kasıtlı yükseltiyoruz dedi. Yüksek kur sayesinde hem cari oranı düşürmeye çalışıyoruz , hem de düşük faiz yüksek kur politikası ile , üretim , ihracat istihdam sağlamaya çalışıyoruz.

Bu da ülkelerin yaptığı tercihlerden . Kimi yüksek faiz , düşük kuru seçer ve ithalat ile büyüme sağlamaya çalışır , kimi de düşük faiz yüksek kur ile ihracat ile büyümeyi isteyebilir.

Bizimkler 2. seçeneği seçmişler anlaşılan. Biraz da mecburiyetten çünkü ülkede döviz sıkıntısı var belli ki.

Yüksek kur ile ithalatı azaltıp , ihracatı arttırmayı planlıyorlar. Böylece cari açık düşecek ve hatta fazla vermeye başlayacağız. O zaman MB rezervleri artacak , yabancı sermaye girişi artacak , üretim artacak , yatırımlar artacak , istihdam artacak , ihracat artacak böylece 2023 seçimlerine ekonomik sorun konuşulmadan gireriz hesapları yapıyorlar belli ki.

Ama bu işi bu kadar kısa sürede yapmak , birilerini çok sıkıntıya sokacak. Fiyatlar artacak , enflasyon olacak , kur artacak vesaire.

İnşaallah kısa sürede yabancı sermaye akışı başlar , cari fazla verilir de dövizin ateşi söner. Sanırım 1-2 aya kadar normalleşme başlayacak.

Bu arada türkiye yabancıya sudan ucuz hale geldi. Bu da borsaya yansıyor. Kur 2 aydır hergün yükseliyor , borsa da 2 aydır yükseliyor.

Kurun yükselmesi , hisseleri ucuz hale getiriyor.

Perea da bundan müdahale ediyor. Bence USD yükseldikçe Perea alıma devam edecek. Sonuçta şirketin %17'si onun ve bu bir fon , buradan kazanç elde etmeye çalışacak. Bu kadar hisseyi satmak için fiyatın çok yukarılara çekilmesi lazım.

7. snob ve batmakta olan devletlerustu satanik ya hudi cetesinin asirlardir ayak islerini goren pagan bati dunyasi...
    turkiyeyi kucakta tutma icin ne kadar kastirirsa turkiyenin kucaktan inmesini o kadar hizlandiracak tezimi yıllarca once ifsa etmistim...bizimkilere kalsa o kucaktan inmemek icin her seyi yapacak asalaklar vardi...

turkiyeyi zorladiklari yer DOLARDAN KOMPLE CIKMAK:) O DA OLACAK...TUM TURK DUNYASI TRILYONLARCA DOLARLIK BI PAZAR VE HER SEYI VAR...

kastirmaya devam edin ki turkiyenin onunu daha da acin ve hızını mecburen attirmasina vesile olun...

tr e para gommeyen yabanci bizim dolarpkk si yapilan koyun kitle kadar aptaldir benim gozumde...ne para ne finans ne siyaset ne stratehi bilmez...

insallah yunanlilari onumuze atmazlar bi de SINIRLARIMIZI genisletmek zorunda kalacagiz....

TURKIYE INSANI KENDI BACAGINA SIKTIGINI DA ANLAYACAK DOLAR BALONUNA SU TASIDIGINDA...ULKE ICINDEKI TICARETIN KUCULMESINE NEDEN OLACAK ASALAK DOLAR KAFASINDAN MEDET UMDUGUNDA...MALUM DOLAR POMPACILARININ COGU TR DE EKONOMIDE KOSE BUCAGI TUTMUS DURUMDA AYNI ZAMANDA...IHRACATCILAR IHYA OLURKEN IC EKONOMI O KADAR NASIPLENMEYECEK BEYINSIZ DOLAR PKKSI STRATEJESINDEN OTURU...

TR DE TL FIYATLAR DA DOLAR TL BALONUNA GORE BELIRLENDIGI ICIN...AKILDISI...DEVLET ENERJI KONUSUNU COZMEKLE MESGUL...DAHA ACIKLAMADIKLARI REZERVLER DE VAR...KI BU REZERVI REUTERS ACIKLAMISTI ILK ACIKLAMASINDA...RESMI OLARAK DUYURULANDAN COK DAHA FAZLA GAZ VAR KARADENIZDE... ELEKTRIKLI ARAC DA YOLLARA INIYOR...DOLARLA TURK DEVLETINE AYAR VERMEK ISTEYENLER TURK DEVLETINI KUCAKLARINDAN DA ITTIKLERINI ANLAYACAK :)

DOLARPKK SININ HAKKINA TECAVUZ ETTIGI INSAN GRUBU MAL VARLIGI OLMAYAN MAASIYLA GECINEN GECINMEK ZORUNDA OLAN INSANLAR OLACAK...ZATEN HEDEFLERI ONLAR ILE TR DE IKTIDARI DEGISTIRIP ULKEYI KUCAKTA TUTACAK ASALAKLARI DONMELERI BOLUCULERI IKTIDARA TASIMAK...

BU ISLER DUN BASLAMADI AKDENIZDEKI ENERJI REZERVI O KADAR BUYUK KI AB KENDISINI RUSYANIN KUCAGINDAN INDIRMEK ICIN MEDET UMUYOR ORADAN BIZ ISE DUNYANIN ILK 5 EKONOMISINDEN BIRI OLUP TURK ORTAK BIRLIGINI INSA ETMEYI HIZLANDIRMAK ICIN...

TURKLERIN COPU BILE COP TUVALET KAGIDI DOLAR CINSINDEN SUDAN UCUZ.
    Son düzenleme : legendmr; 23-11-2021 saat: 10:52.

8. Valla benim mantığım almıyor perea her 9.5-11 aralığında mal aldıktan sonra düşüş mü olacak.O zaman bütün hisseleri bu taktikle toplar fon.

Sayfa 11/428 İlkİlk ... 9101112132161111 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •