Sayfa 133/428 İlkİlk ... 3383123131132133134135143183233 ... SonSon
Arama sonucu : 3421 madde; 1,057 - 1,064 arası.

Konu: ARENA - Arena Bilgisayar

1. Bu hafta içi yada en geç gelecek hafta içi genel kurul ve kar payı dağıtımı ile ilgili yönetim kurulu kararı KAP'a gelir.

Şirket genelde Mart ayının son haftası genel kurul yapıyor ama çağrıyı en az 30 gün önce yapması gerektiği için bu sene Nisan ayında yapacak anlaşılan. Çünkü genel kurul kararını yarın bile alsa en erken Nisan başında genel kurul yapabilir. Herhalde Nisan ayının ilk 10 günü yapacak genel kurulu. Bu durumda bu hafta yada gelecek haftanın ilk 2-3 günü herhalde bu KAP haberini alırız.

Genelde genel kurul kararı aldığı yönetim kurulunda kar payı dağıtım kararını da alıyor. Yani , önümüzdeki 1 hafta içinde hem genel kurul kararı hem de temettü haberi KAP'a gelir.

Geçen sene iyi bir temettü vermemişti. 64 milyon liralık net karın sadece %25'ini yani 16 milyon lira dağıtmıştı temettü olarak.

Bu sene daha fazlasını dağıtır mı bilmiyorum. Sonuçta şirketin banka kredi borcu çok artmış durumda ve bu kadar kısa vadeli borcu varken yüksek temettü dağıtacağını sanmam.

Ama belli de olmaz. Sonuçta Arena son 10-15 senedir her sene ( 2-3 istisnai sene hariç ) dağıtılabilir karın %25-40 arasında bir temettüyü verdi. Bu sene de vereceğini sanıyorum. Ama vermezse de şaşırmam. Anlarız bunu 1 hafta içinde.

Ama Paynet satışından gelecek olan paraya da güvenip fazla fazla da verebilir. Bakalım ne yapacak. 1 hafta içinde anlarız.

Temettü verirse de sanırım Mayıs ayının ilk haftası verir.

2.  Alıntı Originally Posted by Emirhan06 Yazıyı Oku
    Bu hafta içi yada en geç gelecek hafta içi genel kurul ve kar payı dağıtımı ile ilgili yönetim kurulu kararı KAP'a gelir.

Şirket genelde Mart ayının son haftası genel kurul yapıyor ama çağrıyı en az 30 gün önce yapması gerektiği için bu sene Nisan ayında yapacak anlaşılan. Çünkü genel kurul kararını yarın bile alsa en erken Nisan başında genel kurul yapabilir. Herhalde Nisan ayının ilk 10 günü yapacak genel kurulu. Bu durumda bu hafta yada gelecek haftanın ilk 2-3 günü herhalde bu KAP haberini alırız.

Genelde genel kurul kararı aldığı yönetim kurulunda kar payı dağıtım kararını da alıyor. Yani , önümüzdeki 1 hafta içinde hem genel kurul kararı hem de temettü haberi KAP'a gelir.

Geçen sene iyi bir temettü vermemişti. 64 milyon liralık net karın sadece %25'ini yani 16 milyon lira dağıtmıştı temettü olarak.

Bu sene daha fazlasını dağıtır mı bilmiyorum. Sonuçta şirketin banka kredi borcu çok artmış durumda ve bu kadar kısa vadeli borcu varken yüksek temettü dağıtacağını sanmam.

Ama belli de olmaz. Sonuçta Arena son 10-15 senedir her sene ( 2-3 istisnai sene hariç ) dağıtılabilir karın %25-40 arasında bir temettüyü verdi. Bu sene de vereceğini sanıyorum. Ama vermezse de şaşırmam. Anlarız bunu 1 hafta içinde.

Ama Paynet satışından gelecek olan paraya da güvenip fazla fazla da verebilir. Bakalım ne yapacak. 1 hafta içinde anlarız.

Temettü verirse de sanırım Mayıs ayının ilk haftası verir.
    Emirhan kardeşim.
    İndeks temettü dağıtıyormu.
    Ben araştırdım kayıt bulamadım.Sende bilgi varmı
    Teşekkürler

3. Kendi katogorisindeki özsermaye karlılığı en düşük şirket. Sabrediyorum ama neden sabrettiğimin cevabını kendimde veremiyorum.sadece hisse ile nikah kıymış olup bu kadar bakledim sattıktan kısa süre sonra yükselirse çok üzülürüm diye satamıyorum herhalde.

4. 815 milyon özsermaye;67 milyon kar.bu ne kardeşim yıllık %13 getiri. Verilen emeğe yazık,bankaya yatırsalardı %25 getirisi olurdu. Bu şirkette bir sorun var kardeşim.ya iyi yönetilmiyor ya da alavare dalavare....

5.  Alıntı Originally Posted by kıbrıscık Yazıyı Oku
    Emirhan kardeşim.
    İndeks temettü dağıtıyormu.
    Ben araştırdım kayıt bulamadım.Sende bilgi varmı
    Teşekkürler

Her sene düzenli dağıtır hocam. İş yatırımın İndes sayfasını açarsan orada her sene ne kadar dağıtmış yazıyor.

Ama bu sene için henüz o da açıklamadı. Herhalde 1-2 haftaya açıklar çünkü temettü verilecekse bu genel kurulda oylanması lazım. O yüzden bu aralar açıklar o da.

6.  Alıntı Originally Posted by Emirhan06 Yazıyı Oku
    Her sene düzenli dağıtır hocam. İş yatırımın İndes sayfasını açarsan orada her sene ne kadar dağıtmış yazıyor.

Ama bu sene için henüz o da açıklamadı. Herhalde 1-2 haftaya açıklar çünkü temettü verilecekse bu genel kurulda oylanması lazım. O yüzden bu aralar açıklar o da.
    teşekkürler

7.  Alıntı Originally Posted by UYSAL61 Yazıyı Oku
    815 milyon özsermaye;67 milyon kar.bu ne kardeşim yıllık %13 getiri. Verilen emeğe yazık,bankaya yatırsalardı %25 getirisi olurdu. Bu şirkette bir sorun var kardeşim.ya iyi yönetilmiyor ya da alavare dalavare....

818 milyon öz sermayeye 67 milyon kar ile getiri %13 değil %8,2 olur.

Ama zaten tek bir rasyo ile hisse fiyatı belirlenmez. Evet öz sermaye karlılığı önemli bir rasyodur ama tek rasyoyla bir hisse ucuz yada pahalı denmez.

Mesela bu sene net kar 200 milyona çıkarsa ROE %25 olur. Bizim de beklentimiz bu. Borsada beklenti satın alınır. Hatta Paynet 800 milyon liralara satılırsa , bu sene tek defalık kar 1 milyarı bile bulabilir. Bu sefer de öz sermaye karlılığı %125 diyemeyiz kar tek defalık olduğu için.

Arena muhaseyi USD tuttuğu için ROE karlılığı çoğunlukla diğer sektörlerden düşük kalır ama sektörün diğer şirketleri de Arena kadar öz sermaye büyümesi gerçekleştiremez.

Bu kağıdı artık mevcut bilanço ve rasyolarla değerlemeyin bence. Çünkü beklentimiz bu sene gelecek olan bilançolar. Yoksa mevcut bilançoyla 13 lira fiyat ucuz değil.

Ama madem ucuz değil , Neden Perea , iŞ bankası ve yatırım fonları son 6 ayda 6 milyon lota yakın mal aldı ?

Herhalde bir bildikleri var. O bildiklerini burada aylardır anlatıyoruz ama hala daha piyasa göremiyor. Gerçekleşince görecekler. O zaman herkes anlayacak neden bu şirkete yatırım yaptığımızı.

Merhaba arkadaslar benim geçmiş dönemde yaşanan durgunluk döneminin 7 hafta sürmesi ve baskılanması sonrası gelen hacim ile çoşku dönemine benzetiyorum bu anları. Alarm kurdum kendime 21mart haftasına kadar zaman veriyorum 21mart son baskı haftası ve hatta yine 13tl civarında olacagını tahmin ediyorum, şayet o günlerde dolar 13.8 14civarında olursa ben biraz daha yapışırım değilse mal yeter eldeki diye düşünürüm. Ama bu şekilde bir teknik öngörüm de var güzel mal toplanıyor hacimlere göre.. takaslar zaten Emirhan beyin takibinde, 1.ç sonuçları için yatay kur teyid edilsin yeter kanımca. Tabi gelebilecek olan Kap haberleri de durumu değiştirebilir.

Sayfa 133/428 İlkİlk ... 3383123131132133134135143183233 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •