Sayfa 167/428 İlkİlk ... 67117157165166167168169177217267 ... SonSon
Arama sonucu : 3418 madde; 1,329 - 1,336 arası.

Konu: ARENA - Arena Bilgisayar

1.  Alıntı Originally Posted by ADORABLE Yazıyı Oku
    40 ı az söylemişler dünyanın tüm .....ları bir araya gelse ancak..
    Sayın Abim,yanlış anlamayın lütfen ama ben bugün siz üzülüyorsunuz diye sağa sola telefon açtım cimere yazı yazdım.Cevap gelirsede paylaşacağım.
    Tahtada olanlar belli.
    Herkesin canı burnunda,tamam isyan edilir tepki gösterilir onada eyvallah.Ama sürekli de aynı döngüde kalınca enerji vampirliği evresine geçiş olmuyor mu sizce?Şurda takip ettiğim bir sayfa var zaten.

2. kusura bakma arkadaşım özür dilerim..

3. Genel kurul kararı haberi geldi.

Temettü haberi henüz gelmedi ama gelir 1-2 saate kadar sanırım.

Temettü için daha önce tahminimi söylemiştim. Büyük ihtimal hisse başı 25-26 kuruş civarı bir temettü gelecek.

Genel kurul maddeleri içinde geçen seneden farklı olarak 13. madde var. Yönetim kurulu üyelerinde yapılan atama ve değişikliklerin onay sunulması diyor.

Yani demek ki bazı YK üyeleri değişecek ve yerlerine yenileri atanacak.

Muhtemelen gecikmenin sebebi bu. Yönetim kurulu üyelerinde nasıl bir değişiklik olacak onu bir görelim ona göre yorum yaparız.

4. Az daha sabır, beklentiler belli.geçtiğimiz yıl yaptığı çıkış öncesinde de benzer bir bezdirme söz konusuydu.
    Bu arada temmettü haberi de geldi.
    Brüt
    0,2573497

5.  Alıntı Originally Posted by Emirhan06 Yazıyı Oku
    Genel kurul kararı haberi geldi.

Temettü haberi henüz gelmedi ama gelir 1-2 saate kadar sanırım.

Temettü için daha önce tahminimi söylemiştim. Büyük ihtimal hisse başı 25-26 kuruş civarı bir temettü gelecek.

Genel kurul maddeleri içinde geçen seneden farklı olarak 13. madde var. Yönetim kurulu üyelerinde yapılan atama ve değişikliklerin onay sunulması diyor.

Yani demek ki bazı YK üyeleri değişecek ve yerlerine yenileri atanacak.

Muhtemelen gecikmenin sebebi bu. Yönetim kurulu üyelerinde nasıl bir değişiklik olacak onu bir görelim ona göre yorum yaparız.

Bravo Emirhan kardeşim.

6.  Alıntı Originally Posted by kıbrıscık Yazıyı Oku
    Bravo Emirhan kardeşim.

Hocam temettü için bravo dediysen o sır değil zaten.

Buradan 1-2 kere yazdım çok önceleri. 3 ihtimal var dedim. Ya hiç vermeyecek , ya dağıtılabilir karın %25'ini verecek yada %40'ını verecek dedim. Hatta %90 ihtimal %40'ını verecek dedim. Çünkü son 10-15 seneye bakınca sadece bu 3 şık vardı temettü için.

Geçen sene iyi kar etti %40'ını verir demiştim. O da 25-26 milyon TL arası bir meblağ ediyor. 100 milyon sermayeye bölünce hisse başı 25-26 kuruş brüt yapar.

Yani olağanüstü bir tahmin yeteneğim yada içeriden bilgi almam gibi bir durum yok :)

7. temettü verecekmi vermeyecekmi verecekse % kaç verecek bilinmeyenleri ortadan kalktı.
    Bakalım yarın fiata nasıl yansıyacak.
    önemli olan ilk çeyrek bilançosu ve paynetle ilgili olumlu gelişmeler

8.  Alıntı Originally Posted by kıbrıscık Yazıyı Oku
    temettü verecekmi vermeyecekmi verecekse % kaç verecek bilinmeyenleri ortadan kalktı.
    Bakalım yarın fiata nasıl yansıyacak.
    önemli olan ilk çeyrek bilançosu ve paynetle ilgili olumlu gelişmeler

Bence bu temettü fiyatı çok etkilemez. Yani verilecek olan temettü hisse fiyatının %2'si bile değil.

Ama tabii ki hiç vermemesinden daha iyi. Temettü temettüdür. Bir şirketin her sene düzenli temettü vermesi önemli. Bu şekilde bazı yatırımcıların dikkatini çekersiniz.

Arena son 15 senedir sanırım 2 sene hariç her sene düzenli temettü verdi.

Bu sene verdiği temettü geçen senenin %55 civarı üstünde. Geçen sene 16 milyon lira dağıtmıştı. Bu sene 25 milyonun üstünde dağıtıyor.

Bu zaten bizim için büyük bir beklenti değildi. Asıl beklentimiz ilk çeyrek sonuçları ve Paynet'in satışı ile ilgili bir gelişme.

Bu saatden sonra onların beklentisi alınmaya başlanacaktır. Mayıs sonuna kadar bence artık hareketli günler olacak. Tarih yaklaştıkça pozisyon almak isteyenler çoğalacaktır.

Temettü herkese hayırlı olsun. 7 Haziran'da ödenecek.

Sayfa 167/428 İlkİlk ... 67117157165166167168169177217267 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •