Sayfa 53/428 İlkİlk ... 343515253545563103153 ... SonSon
Arama sonucu : 3421 madde; 417 - 424 arası.

Konu: ARENA - Arena Bilgisayar

1. Ağam sağolsun 😅

2.  Alıntı Originally Posted by sorpressa Yazıyı Oku

Sayın Sorpressa,
    Paylaşımlarınız için teşekkürler.

3. credit alımları bana hsbc alımlarını hatırlattı.. hemen hemen aynı taktikle aldı..

4. Takasları çok yakın takip etmiyorum ancak bugün halka açık işlem gören miktar 34,11'e düşmüş gözüküyor bende, acaba perea capital alım mı yaptı. En son takasını hatırlayan var mı?

5.  Alıntı Originally Posted by ADORABLE Yazıyı Oku
    credit alımları bana hsbc alımlarını hatırlattı.. hemen hemen aynı taktikle aldı..

Ben de aynı şeyi düşünüyorum hatta borsavizyonla özelden de bu konuyu konuştuk. Ben önce o olmayabilir dedim ama seans sonunu görünce o olma ihtimali yüksek dedim.

Çünkü Credit Suisse 2-3 hafta önce de almıştı 50-55 bin lot ve o malı Citibank'a virmanlamıştı ardından.

Sonrasında 3-5 gün sonra zararına hepsini sattı. Bugün de aldığını görünce o olabilir dedim. Hatta ilk alınan 12-13 bin lot o da olabilir.

Ama bu alınan 75 bin lot yine seansın son 30-40 dakikasında ortaya çıktı ve hisse artıya geçene kadar alımlar sürdü. 75 bin lot net alışa gelince de son 1-2 dakika işlem yapmadı. Hisseyi artıya geçirmek için hem aktifden çizerek aldı hem de bazı kademelere 3000-4000 lot pasif alışta bıraktı. Hemen hemen ondan başka alan da olmadı son 30-40 dakika.

Bazı satanlar dönüp aldı ama yeni katılan olmadı.

HSBC , ilk 3-4 alışını hem 200-250'şer bin lot olarak yapmıştı hem de saat 11 gibi başlayıp saat 18'e kadar 350-400 lot arasında küçük parçalı robot emirlerle yapmıştı. Kimi zaman aktif kimi zaman pasif.

Ama son 1-2 alımını , yani geçen hafta perşembe ve Cuma , seansın bitimine az bir süre kala , hisse fiyatı gevşediğinde ortaya çıktı ve eksi olan hisseyi artıya çıkarana kadar aktifden çizerek aldı 100'er bin lot.

İlk 3-4 alışını 2 iş gününde bir olarak yaptı. Yani 1 gün aldı 1 gün almadı. Son 2 alışını ard arda 2 gün yaptı ama toplamda yine 200 bin aldı.

Dün alım yapmadı. Ama bugün ortaya Credit suisse çıktı ve yine eksi olan hisseyi seansın sonunda aktifden alarak artıya geçirdi. Bu sefer 75 bin aldı ama yine küsuratsız aldı. Belli ki müşteri 200-250-100-75 bin gibi ordinolara veriyor ve tüm alışın o gün içinde fiyat gözetmeksizin alınmasını istiyor. Yada kendi bu şekilde alıyor.

Son 3 alış robot emirlerle değil sanki dana manuel emirlerle alındı bugünkü Credit Suisse dahil.

Eğer bugünkü Credit Suisse alımları perşembe günü İş bankası takasına giderse , bu alımın da HSBC ile aynı kişi yada fon tarafından yapıldığından emin oluruz.

Eğer İş bankasına gitmezse o zaman farklı kişi olabilir deriz ama yine de farklı kişi olduğundan emin olamayız bence çünkü alım taktiği son 2 alım ile aynı idi.

Hisse HSBC'nin ilk alım yaptığı 15 aralık tarihinden sonra ya 2 yada 3 kere eksi kapadı. Onlar da borsanın büyük çöküş yaşadığı ve %5-10 düştüğü günler. Zaten o günlerde artı kapamak çok zordu.

Ama onun dışında HSBC hisseyi hep artı kapatmaya çalıştı. Tavan kapattığımız gün hariç öyle ahım şahım artı da yapmıyoruz ama %1-2 civarı artı kapatmaya çalışıyor hisseyi hep.

Hisse ne zaman güç kaybedip eksiye dönse , son yarım saatde ortaya çıkıp yine artı kapattırıyor.

Eğer bu taktiği 1-2 kere daha görürsek emin olacağız ki endeksin çok büyük düşüş yaşamadığı günlerde HSBC yada Credit Suisse yada bu gizemli alıcı , mutlaka seans sonu hisseye destek atıp artı kapatacak. Zaten eğer bunu 1-2 kere daha yaparlarsa kimse satmaya da yanaşmaz bu senedi bir önceki gün kapanışının altında.

Çünkü bilir ki kapanışın altında satış yaparsa HSBC yada Credit Suisse yada belki bundan sonra bir başkası , gelip alacak ve hisse artı kapayacak. Bu satıcılar üzerinde büyük bir baskı yapar.

Eğer HSBC ve Credit Suisse aynı kişi ise , bu kişi yada kurumun yada fonun yabancı olma ihtimali de çok yüksek. Ancak yabancılar bu kadar keskin ve istikrarlı alış yapar.

Valla bu iş 2-3 kere daha tekrarlanırsa , piyasa üzerinde büyük etki yapar. Yani bir kurum veya fonun istikrarli bir şekilde alım yapması ve hisseyi hep artı kapatmaya çalışması mutlaka yanında başka alıcıları getirecek ve satıcıların da fikirlerini değiştirip satmamalarına sebep olacaktır.

Dün almadı , bugün aldı bakalım yarın ne yapacak. Alım miktarları düşüyor ama bu işin psikolojisi yeter zaten. Günde 50-75 bin alsın ama her gün alsın ve artı kapatsın , satış emirleri otomatik azalır ve hatta alım emirleri artar zaten.

Şimdiye kadar tahtada HSBC alımlarını görmek için bekliyorduk şimdi buna bir de Credit Suisse eklenmiş olabilir. Artık onu da görünce tetiklenecek alıcılar. Ama bunun için dediğim gibi 2-3 kere daha bu işin tekrar etmesi lazım ve bugünkü alışların da 2 gün sonra nereden çıkacağını görmemiz lazım. Belki de tamamen tesadüftür ve ikisinin birbiri ile alakası yoktur. Ama zaten bizi alakaları olmaları ilgilendirmiyor. İstikrarlı şekilde almaları ve hissenin yükselmesi ilgilendiriyor bizi.

Bu arada Cuma günü kapanışa doğru HSBC2nin tüm alışlarına vermeye çalışan Ziraate kızmıştık. Yatırım fonu çıktı o. Bugünkü takasta göründü. Zaten normal birisi olması zordu. Öyle bir günde ancak yatırım fonu gibi satış emri alan birisi o kadar satış yapardı. Normal birisi o gün satış yapmazdı.

Valla önümüzdeki 2-3 gün önemli. Bu 2-3 gün içinde yine böyle gizemli 50-75-100-200 bin net alışlar olursa bu filmin sonu nereye gidecek diye merak ediyorum.

İş bankası takasta 1 milyona yaklaştı. Bugünkü 75 bin de onunsa 1 milyonu geçti de. Bu arada Cuma alışı 100 bin değil 99,483 görünüyor. Belki de son 517 lotu alamadı.

Ben güzel bir yere doğru gittiğimizi düşünüyorum. 2021 4. çeyrek kur artışı nedeniyle net karın çok iyi gelmeyeceği bir çeyrek olabilir. Ama bu çeyrek son kez iyi olmayan bir net kar açıklıyacağız. USD kuru daha stabil bir hale gelecek 1-2 hafta içinde. O zaman da 2022 ilk çeyreğinden itibaren rekor ciro , rekor EFK ve rekor karlar gelmeye başlayacak İnşaallah.

Yani bundan sonra gelecek olan her çeyrek sonucu bir öncesinden çok daha iyi gelecek. Önümüzdeki 2 sene şirketin nerelere geleceğini hep beraber göreceğiz İnşaallah.

6.  Alıntı Originally Posted by tugtarek Yazıyı Oku
    Takasları çok yakın takip etmiyorum ancak bugün halka açık işlem gören miktar 34,11'e düşmüş gözüküyor bende, acaba perea capital alım mı yaptı. En son takasını hatırlayan var mı?

Perea son 6-7 ayda toplam 3,6 milyon mal aldı ama son 2 aydır hiç almadı.

Yani son 2 aydır halka açıklık oranı 34,22 görünüyor zaten. Bunda bir değişiklik yok şimdilik.

7. Haber mi var ?

Sayfa 53/428 İlkİlk ... 343515253545563103153 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •