Sayfa 359/428 İlkİlk ... 259309349357358359360361369409 ... SonSon
Arama sonucu : 3418 madde; 2,865 - 2,872 arası.

Konu: ARENA - Arena Bilgisayar

1. Paramla rezil olmak istiyorum diyen varsa bu hisseyi kaçımasın!!2 yıldır bizi paramızla rezil etti aklınıza gelebilecek her yatırım aracının menkul gayrimenkul enflasyon aklınıza ne geliyorsa hepsinin çok çok altında değerlenebilecek bir hisse arıyorsanız tam yerindesiniz.

2. Emirhan hocam uzun bir süre sonra merhaba :)

donanımınız itibariyle neden sadece bu kağıda odaklandığınızı merak ediyorum, sonuçta onlarca kağıt var, ayrıca bu hissenin performansı şu ana kadar çok kötü yönetim meselesi Paynet falan bir şeyler ters gidiyor burda belli.. ancak maç devam ediyor tabi hâla.

Bu bilgi birikimi ve donanım ile başka kağıtlarda daha çok marj alabilemez miydiniz?

3. Şöyle basit bir hesap yapalım; Arena özsermayesi 1 milyar TL. Gizli değer Paynet'in bu özsermayeye katkısı sadece 2 milyon TL. İyizico 2022'de 40 milyar TL hacim yapmış, yaklaşık 800-900 cirosu vardır, hatta CEO'ları unicorn olduk diyor. Keza Birleşik Ödeme İyizico'ya benzer cirolar yapıyor, CEO'ları ''hedefimiz ve beklentimiz 2024 ikinci yarıda unicorn olmak'' diyor. PAY TR'nin 2022 hedefi 13 milyar TL ciro yakalamaktı, bu da yaklaşık 250-300 milyon TL cirodur. Onlarında hedefi 2025 gibi unicorn olmakmış.

Yahu Paynet'in değerini bilen var mı? Herkes konuşurken, bunlar gizlemek saklamak için bir taraflarını yırtacaklar neredeyse! Bilinçli olarak bilançoda şirketi çok borçluymuş gibi gösterip, üstüne çökmüş oldukları hissenin değerinin yükselmesine asla müsade etmiyorlar. Arada bir kalanları dökmek için çok az yükseltip, tekrar aşağı basıyorlar. F/K D/D de görünüşte işlerini kolaylaştırıyor. Paynet'in gerçek değeri bilançoda gözüktüğünde (her sene %100'ün üzerinde büyüyor ve büyüyecekmiş) 5 yıllık karları sırasıyla yıllık 100 milyon TL, 200 milyon TL, 400 milyon TL , 800 milyon TL , 1.6 milyar TL mi olacak demektir. Toplam kazancı 5 yılda 3 milyar TL olan şirket kaç paraya satılır? (bugünkü parayla) Hadi mütevazi olalım ve 2 milyar TL diyelim. O takdirde 1 milyar TL özsermayesi olan Arena'nın birdenbire özsermayesi 3 milyar TL olur. D/D de 0,57 F/K'sı da 500 milyon TL en az yıllık kar hesabıyla 3,4 olur.

Bu yönetim kimi kandırdığını sanıyor.? Çok borçlu görüntüsü verip, hisseye çevrilebilir tahvil çıkarma planları vs yapıyorlar. Bu tahvilleri kim alacak? Bedava fiyata birileri bunlara sahip mi olacak? 2010 yılında Hintlilere satış sürecinide gerçekleştiren bence şaibeli bu yönetim, inşallah yatırımcısını keriz yerine koymaz. Sakın ha denemesinler! Çıkın adam gibi Paynet sürecini hatta değerini açıklayın! Artık motor su kaynatmaya başladı, yolun sonu geldi. Ahlaksızlığın da bir sınırı var, bazıları o sınırı zorluyor...

YTD.

4. CEO olmak için lisans ve lisansüstü eğitim almak gerekir. İleri seviyede finansal bilgi öğrenmek, erkenden bağlantı kurmak, büyük hedeflere sahip olmak ve bir şirketin yönetim kuruluna girmeye çalışmak gerekir. Aynı zamanda yabancı dil bilmek, güzel diksiyona sahip olmak ve dış görünüşe özen göstermek gerekir.

Bu yazıyı okuyunca aklıma S.Ç. geldi.

E ben bile siyo olurum bea yah.
    Ja ich kann. Dil var
    İleri seviye finansta var. Çok önceden öngörüp yatırım yapmışım.
    Hedef hayal mevcut.
    Diskiyonda var.Diski 45-50 metre fırlatabiliyorum.
    Dış görünüşümde iyidir maşallah.Hatta lakabım Oturan Boğa.

Sayın S.Ç lütfen emekli olursanız......

Bugün tavan olur diyordum gümrük vergisi iptali haberinden sonra.
    Bakalım olacak mı?Aldım todey 3-5 satacağım tudey- tomorw 3-5.
    Hayırlı kazançlar.Ama sen hariç.

5. :) Efferin az daha düşürün belki başka uluslarası fonlarda gelir.

6. Sakallı gelmişini geçmişini s?l?m.

7. Ölüm grubuna mı düştük Barbaros abi battık noldu ya

Sayfa 359/428 İlkİlk ... 259309349357358359360361369409 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •