Sayfa 330/430 İlkİlk ... 230280320328329330331332340380 ... SonSon
Arama sonucu : 3435 madde; 2,633 - 2,640 arası.

Konu: ARENA - Arena Bilgisayar

1. Ölüm gibi bir şey oldu ama kimse ölmedi. Devre kesmeye 2 kademe kalmıştı, saat 17:30dan sonra ziraatten tek tuş 35 kademe çizdi endeksin dönmesiyle.

2.  Alıntı Originally Posted by atansu Yazıyı Oku
    Bu şirketin 600m EFK üretmesi ile en azından elinde hem telefon takası hem distribütörlük hem paynet hem de güneş enerjisi işleri ile 10 EFK/Fiyat ile fiyatlamasını beklerim. 3dolar hedefli hisseleri taşımak temel analize uygundur şirketin Brigthstar satın almasından önce gördüğü fiyat 2.76dolardır. Ben tek lot satmadan sabırla bekliyorum bakalım EFK büyümesi ne zaman fiyatlara yanısatacak.

Tek lot mal yok sana sayın spek.. ya birlikte yürücez ya birlikte gel bırak inadı sür yukarı :) 3$ fiyatlarda tekrar görüşelim.

Ben de her ortamda 3 USD fiyat hedefim olduğunu belirtiyorum. Dediğin gibi bu şirket 650 milyon USD ciro elde ettiği dönem 275 milyon USD piyasa değerini gördü. 2022 senesi 1 milyar USD'ın üzerinde bir ciro ile kapanacak. 2023 muhtemelen 1,2 milyar USD olacak.

Yakalşık 35-40 gün içinde 2022 FY bilançosunu göreceğiz kısmetse. EFK'nın 600 milyon TL olması hemen hemen kesin gibi. Bu rakam 2023 senesinde 1 milyar TL'nin de üzerine çıkabilir kurun durumuna göre. EFK 2020 sene sonunda 207 milyon lira idi ve bu şirketin piyasa değeri 2021 martında 2 milyar liranın üzerine çıkmıştı.

Şimdi bu sene EFK 600 milyon lira olacak ama piyasa değeri yine 2 milyar TL. Elbet bu saçma sapan fiyatlama bir yerde son bulacak.

Şimdi EFK iyi ama net kar kötü denebilir. 2020 sonu net kar da 67 milyon idi. Bu sene 9 ayda o rakama ulaşıldı. Muhtemelen sene sonunu 100 milyona yakın bir net kar ile kapatabiliriz.

Yani nereden baksanız mevcut fiyatın saçma olduğu anlaşılıyor.

Bu fiyatlardan bir yatırımcının bu hisseyi satması için ya çok esaslı bir gerekçe ile paraya ihtiyacı olması lazım , yada yeter artık ben bu borsadan külliyen çıkıyorum demesi lazım.

Yoksa bu fiyattan bu hisse satılıp da başka hisseye geçmek büyük şans gerektirir. Eğer özel bir duyum yada beklenti yoksa başka bir senette bunun kadar geleceğe dönük bir potansiyel çok görmüyorum. İstisnalar mutlaka olur ama ben borsanın geneli için konuşuyorum.

Geçmiş yazılarda da belirtmiştim çok tekrara girmiyelim. Tek sorunumuz yüksek faiz ödenen 1,8 milyar liralık banka kredimiz. Bu hallolduğu anda 3 USD hedefine ulaşmamız 3-5 ayımızı alır en fazla.

O ana kadar benden de tek lot yok spek amcamıza. Aklı varsa borasanın en primsiz ve ucuz kağıtlarından birini daha fazla buralarda tutmaz. Yoksa başka hisseleri satıp ucuz kalan ne var diyen çok yatırımcı bu fiyatlardan mallanabilir. Mal kaptırmak istemiyorsa bu fiyatların yukarı çekilmesi lazım tez zamanda.

3.  Alıntı Originally Posted by ADORABLE Yazıyı Oku
    Erhan Tanta
    @erhantanta
    ·
    25 Ara
    Geçen günlerde hisse net te yapılan yorumlara binaen bende buradan cevap yazmıştım. İnsanoğluyuz elbette hata yapabiliriz. Bu vesileyle eksik iletişimden ötürü Emirhan beyi kırdıysam özür dilerim. Hedef fiyatıma geldiğinde 14.10 maliyetli #arena daki pozisyonumu kapatacağım. Syg.

Karşılıklı yanlış anlamalar giderildiyse ve karşılıklı özürler dilendiyse konu herkes için kapanmıştır.

Paylaşım için teşekkürler.

Ama şimdi de Erhan kardeşin hedef fiyatını merak ettim açıkçası. Tesadüfen 1-2 dakika önce hedef fiyatımı paylaştım. Erhan kardeşin hedef fiyatı nedir öğrenmek isteriz. Eğer bunu paylaştığını gören olursa buraya da yazarsa sevinirim.

4. görürsem mutlaka paylaşırım hocam..

her ne kadar hisseye sövüp saysam da nihayetinde fiyat gözetmeksizin 3-5 almaya devam ediyorum..

5. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan teknoloji ve bilişim sektörüne 7 müjde

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan teknoloji ve bilişim sektörüne 7 müjde
    Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen "1 Milyon İstihdam Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Programı"nda bilişim ve teknoloji sektörüne yönelik açıklamalarda bulundu.
    Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hazine Destekli Kefalet Sistemi kapsamında Teknoloji Destek Paketine 4 milyar lira ayırdık
    Buna göre, Hazine destekli kefalet sistemi kapsamında açıklanan 200 milyar liralık desteğin 4 milyar liralık kısmı teknoloji destek paketi olacak. Bu paketle teknoloji odaklı yazılım, blok zinciri, yapay zeka, akıllı şehir gibi alanlarda KOBİ ölçeğine sahip teknoloji firmaları desteklenecek.
    KOBİ'lere, dijital dönüşüm süreçlerini tamamlamaları için personel desteği, internet altyapısı kurulumu ve kiralanmasına ilişkin giderler, donanım desteği ve yazılım lisansı giderleri gibi alanlarda destek verilecek.

Türkiye'nin veri merkezi sektörünü geliştirmek, uluslararası veri merkezi ve bulut işletmecilerini Türkiye'ye çekmek amacıyla mali teşvikler yanında mevzuat çalışması da yapılacak.

Araştırma-geliştirme merkezleri ve teknoloji geliştirme bölgelerinde çalışan bilişim personeline yüzde 100 uzaktan çalışma desteği sağlanacak.

Kamuda görev yapan bilişim personelinin sayısı, 2023'te ciddi oranda artırılacak.

Kamu bankaları aracılığıyla bilişim alanındaki girişimlere özel, 6 ay geri ödemesiz yeni bir girişimci kredisi verilecek.

İmalat ve bilişim sektörlerinde ilave istihdam yapan iş yerlerine verilen aylık 10 bin liraya kadar sigorta prim desteği, 2023 sonuna kadar uzatılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklanan müjdelerin ülkeye, millete, özellikle de bilişim alanında kendini yetiştiren gençlere hayırlı olmasını diledi.

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.

6. Arena 7-8 ay kadar önce Ticaret bakanlığından cihaz yenileme yetki belgesi almıştı. Bu çalışmalar kapsamında GoPlus markası adı altında mağazalaşma çalışmaları yapıyor. Aynı Easycep gibi yenilenmiş ve 1 yıl garanti verilen ürünleri fiziki olarak mağazalarda da satacak , internet ortamında da online satacak.

GoPlus şimdilik , tıpkı Arena enerji gibi , Arena şirket bünyesinde bir departman gibi çalışıyor. Ama ben hem arena enerjide , hem de yenilenmiş cihaz sektöründe GoPlus markası altında hizmet veren bu iş kolunun da , yeterli büyüklüğe kavuştuğunda , tıpkı Paynet gibi ayrı bir şirket ve iştirak olacağını düşünüyorum.

Bunun zamanlamasını işlerin büyüme başarısı belirleyecek. Arena enerjinin daha hızlı bu süreci tamamlayarak şirketleşeceğini düşünüyorum. Belki 2024 olabilir. GoPlus da 2024 veya 2025 olabilir.

GoPlus ile aynı işi yapan easycepin 1 yıl kadar önce 100 milyon USD değere ulaştığını buradan yazmıştık. GoPlus da benzer bir değere ulaşabilir 2-3 yıl içinde. Sonuçta 2. el elektronik cihaz işi hem büyüyen bir sektör , hem de devlet artık bu işin daha kurumsal yapılmasını ve kayıt altına alınmasını istediği için , bu işin sadece yetki belgesi alanlar tarafından yapılmasını istiyor. Hatta bu konuda geçen hafta bir kanunla , 2. el yenilenmiş cihazın da ithalatını serbest bıraktı.

Arena güçlü yurtdışı bağlantıları ile ( Özellikle Dubai , ortadoğu ve afrika ) bu konuda da adım atabilir.

GoPlus'ın hayırlı olmasını temenni ederim. GoPlus linkini aşağıya kopyaladım.

https://goplus.com.tr/magazalarimiz/

7. Tahtacı birbirimizden hiç haz etmeyiz ama bugün yıl sonu kapanışnı 21.50 üzerinde yaparsan sevinirim

8. şu payneti halka arz etsen bari satamıyorsan

Sayfa 330/430 İlkİlk ... 230280320328329330331332340380 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •