Sayfa 377/430 İlkİlk ... 277327367375376377378379387427 ... SonSon
Arama sonucu : 3435 madde; 3,009 - 3,016 arası.

Konu: ARENA - Arena Bilgisayar

1. PAYNET, İLK ÇEYREKTE REKOR KIRARAK PAZAR PAYINI DA ARTIRDI
    Paynet Genel Müdürü Onur Ertürk ve Satış Direktörü Deniz Şensabah ile gerçekleştirdiğimiz söyleşide Paynet’in 2022 yılı performansını, yeni dönemde hayata geçirdikleri ürün olan PayPOS’u ve 2023 yılı ilk çeyreğindeki büyüme hacmini konuştuk.
    https://mallreport.com.tr/paynet-ilk...-da-artirdi-2/

2. hadi buradan yak

Onur Ertürk: Kredi Kartı ile Tahsilat modülü tarafı hedeflerimizin üzerinde büyüdü, 2022 yılında 16,5 milyar TL’lik bir ödemeye aracılık ettik. 2023 yılı için de bütçelediğimiz rakam 35 milyar TL idi ancak benim kişisel beklentim 40-45 milyar TL’lik bir transaction’a aracılık edeceğimiz yönünde.

Satmasınlar payneti halka arz etsinler ya da Ömer Musa abi ile görüşssünler ne bilim geçen hafta sasa haberi düştü onun gibi bir para girişi sağlasınlar.
    https://www.ekonomim.com/kose-yazisi...-gecti/698145?

en son yazımda bunu yazmıştım bu hafta faizler artacak şirketi yönetipte afedersiniz bir tarafının üstüne yatanını kadarını ben görmedim pes yani
    Önümüzde seçimlerin olduğunu hangi ittifak gelirse gelsin piyasalarda seçim sonrası faizlerin artmasının piyasaların beklentisinin yüksek olduğunu ilettim.Bu durumda şirkete taze para girişi için geçenlerde bilgilendirdiğinin kap için sürecin ne durumda olduğunu ilettim.Çok fazla zaman kalmadı bu faiz oranları bulamayabilirsiniz bir süre.Her halde yönetiminizde istemez seçim sonrası daha yüksek faizden borçlamayı ileteceğim dedi Serkan Beye.
    Birde şirketin sermayseinde % 15 in üzerinde paya sahip büyük hissedar ile görüşüp artık yolu nasıl olacaksa bir yolu vardır diye düşünüyorum şirkete sermaye girişi sağlanmasının kolay olabileceğini söyledim.Çok güzel bir fikir ileteceğim dedi

3.  Alıntı Originally Posted by canbaba06 Yazıyı Oku
    BASIN BÜLTENİ - Paynet ve Akbank, PayKredi ve Juzdan iş birliği ile alışveriş keyfini kart limitlerinin ötesine taşıyor
    https://foreks.com/haber/detay/64873...tesine-tasiyor
    Ben Akbank olsam alırdım payneti ya da yarı yarıya ortak olurdum.
    Bu arada paynet satışı için Reifheisen danışmanlık yerine bizim apartmanın yönetim ve emlak danışmanlık şirketine verselermiş adam maximum 1 ayda işi bitirirdi.Öyle milyonlar harcamaya da gerekte kalmazdı.

4. Bayram öncesi gene formundasın Arena maşallah.

5.  Alıntı Originally Posted by sorpressa Yazıyı Oku

Bugün itibari ile yüzde olarak daha az düşmüşüz,en son aldığım ekran görüntüsüne göre kıyaslarsak.

On bin uvky'nin gelmesine bakar.Biner lot alsalar 10 mly lot yapar.
    1000 lotun değerinin azaldığı bir dönemde adam alır unuturum der belki.

Bu sene 9 kuruş temettü dağıtılınca temettü yatırımcılarıda belki hisse alma konusunda mesafeli kaldı.

Yani ilerideki potansiyel kâr ve dağıtılabilecek kâr payını görenlerde bu sene 40 kuruş temettü verilebilecek iken 9 kuruş temettü verildiğini gördüler.

Bazılarına usd bazlı maaş verilirken 40 kuruş önemli olmuyor ama.

Cidden çeksinler bu tür şirketleri halka arzdan olan kısmını.Yazık.

Ytd.

6. Arena ve Birgstar'ın edinim maliyeti 112 milyon usd.bu çapsız 63 cent'den işlem görüyor.İştirakleri 0 tl acaba Paynet için 10 bin dolar versem bana satarlarmı???Nasıl olsa tahtada bir değeri yok.:hah:

7. Arena Bilgisayar

Merhaba arkadaşlar

Herkesin bayramı mübarek olsun.Rabbim bizleri ,ailelerimizi, ve bütün müslümanları af eylesin.

Ben Arena bilgisayar hisse senetlerini redington satışı öncesinden beri taşıyorum. Ozamanlar satışdaki usulsüzlüklerden dolayı mahkeme sürecinde olumlu bir sonuç çıkar diye bekledim. Sonrasında da kağıdı satmadım elimde durdu. Satış sürecinde biliyorsunuz eski ortaklarla Redington firması çağrı yapmamak için belli bir yüzdeyle satış işlemini gerçekleştirdiler.
    Sonuç itibari ile resmi olarak Redington firması hisse alımı gerçekleştirdiği taktirde çağrı yapma zorunluluğu söz konusu olacak %50’yi geçti için. Şimdi şöyle bir düşünüyorum bu zamana kadar hisseyi eder fiyatına getirmediler. Güçlü bir ortağımız var Redington. Bunlar biliyorlar küçük yatırımcının elinde hisse senedi var. Küçük yatırımcı da hisse Edirne gelmeden hisseden vedalaşmak istemiyor. Bu kadar baskıya rağmen satmamış küçük yatırımcıya şöyle bir oyun oynayabilirler mi. Arena bilgisayar firması bedelli sermaye arttırımına giderse, düşük olan bu fiyatlarda bedelli sermaye katılamayacak olan küçük yatırımcının rüçhanlarını büyük ortak Redington satın alarak çağrı yapabilir mi??? Hem de kendisinin satın aldığı fiyatın yıllar sonra üçte biri fiyatına. Adamlardaki kazanci görüyor musunuz böyle bir şey olduğunda.
    O şirketin içinde enerji, açık bankacılık almış bir pay net, cep telefonu yenileme lisanslı bir şirket, arena connect, bir pazar payına ulaşmış ve arenanın kendisi gibi devasa değerler var.
    Şimdi aynı satış haberinin gelmemesi arenaya bu kadar baskı uygulamaları bunların hepsi bana bunları düşündürüyor. Ha SPK buna müsade eder mi. Daha önce SPK ağrı yapması gerektiği halde mahkemelerin sonuçlarını tarih tarihi takip eden biri olarak söylüyorum çağrıya gerek yoktur kararı almıştır. BEN GRUPTAN ŞUNU ISTIYORUM ASLINDA BIR BIRLIKTELIK OLUP BÖYLE BIR BEDELLI SERMAYE ARTTIRIMI VAR ISE AKILLARINDAN GEÇIYOR ISE BUNLARI SOSYAL MEDYADA DILE GETIRMEMIZ LAZIM ŞIMDIDEN BUNUN ÖNÜNÜ KESMEMIZ GEREKIYOR KI BU HAYALLERİ GERÇEK OLMASIN.
    Hepinizi saygıyla selamlar tekrar bayramınızı kutlarım

8.  Alıntı Originally Posted by lipsoz Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaşlar

Herkesin bayramı mübarek olsun.Rabbim bizleri ,ailelerimizi, ve bütün müslümanları af eylesin.

Ben Arena bilgisayar hisse senetlerini redington satışı öncesinden beri taşıyorum. Ozamanlar satışdaki usulsüzlüklerden dolayı mahkeme sürecinde olumlu bir sonuç çıkar diye bekledim. Sonrasında da kağıdı satmadım elimde durdu. Satış sürecinde biliyorsunuz eski ortaklarla Redington firması çağrı yapmamak için belli bir yüzdeyle satış işlemini gerçekleştirdiler.
    Sonuç itibari ile resmi olarak Redington firması hisse alımı gerçekleştirdiği taktirde çağrı yapma zorunluluğu söz konusu olacak %50’yi geçti için. Şimdi şöyle bir düşünüyorum bu zamana kadar hisseyi eder fiyatına getirmediler. Güçlü bir ortağımız var Redington. Bunlar biliyorlar küçük yatırımcının elinde hisse senedi var. Küçük yatırımcı da hisse Edirne gelmeden hisseden vedalaşmak istemiyor. Bu kadar baskıya rağmen satmamış küçük yatırımcıya şöyle bir oyun oynayabilirler mi. Arena bilgisayar firması bedelli sermaye arttırımına giderse, düşük olan bu fiyatlarda bedelli sermaye katılamayacak olan küçük yatırımcının rüçhanlarını büyük ortak Redington satın alarak çağrı yapabilir mi??? Hem de kendisinin satın aldığı fiyatın yıllar sonra üçte biri fiyatına. Adamlardaki kazanci görüyor musunuz böyle bir şey olduğunda.
    O şirketin içinde enerji, açık bankacılık almış bir pay net, cep telefonu yenileme lisanslı bir şirket, arena connect, bir pazar payına ulaşmış ve arenanın kendisi gibi devasa değerler var.
    Şimdi aynı satış haberinin gelmemesi arenaya bu kadar baskı uygulamaları bunların hepsi bana bunları düşündürüyor. Ha SPK buna müsade eder mi. Daha önce SPK ağrı yapması gerektiği halde mahkemelerin sonuçlarını tarih tarihi takip eden biri olarak söylüyorum çağrıya gerek yoktur kararı almıştır. BEN GRUPTAN ŞUNU ISTIYORUM ASLINDA BIR BIRLIKTELIK OLUP BÖYLE BIR BEDELLI SERMAYE ARTTIRIMI VAR ISE AKILLARINDAN GEÇIYOR ISE BUNLARI SOSYAL MEDYADA DILE GETIRMEMIZ LAZIM ŞIMDIDEN BUNUN ÖNÜNÜ KESMEMIZ GEREKIYOR KI BU HAYALLERİ GERÇEK OLMASIN.
    Hepinizi saygıyla selamlar tekrar bayramınızı kutlarım
    ARENA Bilgisayar Genel Müdürü İzi Kohen, “çağrıdan kaçış”ı anlatırken, sonrası kafama takıldı:
    - Şimdi siz Arena’nın yüzde 49.4’ünü Redington’a vereceksiniz, “çağrı”dan kurtulacak. Sonra İMKB’den alımlarla hisse oranı artarsa ne olacak?
    - Yüzde 50’yi bulduğu an yine küçük hissedara çağrı gündeme gelecek.
    - Gelecekte hisse oranını yükseltme planları var mı?
    - Pazarın durumuna bağlı. Belki de ilerde şirketin hisselerini toplayıp, İMKB’den bile çekerler...
    - Bunu dile getirdiler mi?
    Serkan Çelik yanıtladı:
    - Bu konudaki mevzuatı sordular, anlattık.
    Arena’da “ilginç” bir satış operasyonu yürüyor... Alan da, satan da “ince planlar” yapıyor...
    Tüm bunları yakından izlemek, küçük hissedarı korumak da SPK’ya düşüyor...

Sayfa 377/430 İlkİlk ... 277327367375376377378379387427 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •