Sayfa 403/428 İlkİlk ... 303353393401402403404405413 ... SonSon
Arama sonucu : 3421 madde; 3,217 - 3,224 arası.

Konu: ARENA - Arena Bilgisayar

1.  Alıntı Originally Posted by canbaba06 Yazıyı Oku
    Fibabanka gibi Fiba Grubu iştiraklerinden olan Finberg in internet sitesine bir göz atmanızı tavsiye ederim.En 5-6 tane ödeme şirketi gördüm yatırtımcı olduğunu.

https://finberg.com.tr/#/references

Hüsnü Özyeğin finansbankı satıp Fibabankı kurduktan sonra , bankacılığın yanında bu tür girişim sermayesi işine de girdi ve genelde teknoloji şirketlerine yatırım yapıyor.

Aslında bizim varlığa dayalı menkul kıymet satışına fibabankın aracılık edecek olması da tesadüf olmayabilir.

Yani Fibabankın bu fonu bir sürü teknoloji şirketine yatırım yaparken Paynete de yapması çok da sürpriz olmaz. Yada komple Arenaya. Bence tüm bu işler birbiri ile bağlantılı , tesadüf değil.

Ama zaman ne gösterir hep beraber göreceğiz. Bu arada vergisiz cep telefonu işi pazartesi artık açıklanacak herhalde. CB bir sonraki toplantıda detayları açıklıyacağız dedi.

Bir sonraki toplantı da sanırım pazartesi günü. Burada büyük beklenti cep telefonlarında sadece yerlileri kapsaması ama bence bu karar kesin olarak alınmış olsaydı geçen toplantıda da açıklarlardı bunu. Sanırım tüm telefonları yada en azından ithallerin de bir kısmını kapsama almaya çalıştıkları için bir türlü karra alamıyorlar.

Bu tamamen şahsi fikrimdir bir duyum almadım. Belki de pazartesi günü sadece yerliler diye karar çıkacak bilemem ama sanki sürecin uzaması başka alternatiflerin de olabileceği fikri doğurdu bende.

Bekleyelim görelim ne karar çıkacak. Ama ne karar çıkarsa çıksın bu aksiyon ile beraber son çeyrek en az 100 milyon USD extra ciro yapar arena bu karar sonrası.

2. Kendi adıma iyi bir bilanço beklentim var.

Eylül ayında yükseköğrenimdeki gençlere cep telefonu ve bilgisayar ediniminde vergi muafiyeti kararı ile daha iyi bir Q3 beklentim var.

Paynetin açık bankacılık lisans genişletme ile ilgili sürecin olumlu sonuçlanması yönünde beklentim var.(Belki de olumlu ya da olumsuz belli oldu benim haberim yok.)

Her ne kadar uzasa da paynet ile ilgili tamamen veya kısmen satışı ile ilgili beklentim var.
    Satılmasa bile her sene büyüyen bir iştirak olması sebebiyle acaba bu sene ne kadar büyüyecek sorusu gündemden kolay kolay düşmeyecek gibi.
    Hatta Emirhan Bey Üstadım yıllar önce paynetin halka arzı üzerinde yorumlarını paylaşmıştı.Bu beklentim devam ediyor.
    Olur olmaz bilemeyiz tabi ki.

Uzun vadede Goplus un pazardaki gelişiminin olumlu yönde olması beklentim var.
    https://youtu.be/pWgyHPoiRAc?feature=shared

Arena Enerji ile ilgili vizyon genişletme olma ihtimali ile ilgili beklentim var.
    Arena Enerji yıllar içerisinde belki de şirketleşip farklı alanlarda da faaliyet gösterir.Mia Teknoloji depolamalı ges ile ilgili kapa haber paylaştı çok olumlu karşılandı piyasada.Bizde neden olmasın hayali oluyor bende de bu sebeple

ZTE Nubia ve Redmagic marka cep telefonu ve aksesuarların Türkiye genelinde dağıtımına ilişkin münhasır satış ve dağıtım protokolü imzalamışlardı.Özellikle ülkemizde oyun pazarında redmagic markasının çok iyi bir alternatif olacağını ve yoğun ilgi görebileceğini tahmin etmekteyim.Size bu beklenti küçük bir beklenti gibi gelebilir ama ben oyun telefonu konusunda araştırma yaptığımda alternatiflerin kısıtlı olduğunu fark ettim.Redmagic in ses getireceğine inanıyorum.

https://bulutistan.com/blog/2023-bul...Istatistikleri
    2023 Mart ayında paylaşılan istatistikler.

Arena Bilgisayar bu sektörde var.Detaylara hakim değilim ama deniz manzaralı bir mekanda bulut ile ilgili bir etkinlik yapmışlardı.
    https://youtu.be/HxyEnhmCU1s?feature=shared
    Dün gibi aklımda.Bir şeyler yazmak isterdim bununla ilgili ama yazmayacağım.

Bunun dışında her yıl yeni distribütörlük anlaşma haberleri duyabiliriz.

Kendi hayal dünyamdaki beklentilerim bu yönde.Tabi ki de yatırım tavsiyesi içermez.
    Tavsiye verecek bir donanımım yok.

Allah'a emanet gidiyoruz geliyoruz.
    Hayırlısı.

3. CB Amerka'da olduğu için bu hafta kabine toplantısı olmayacak herhalde. Haftaya kaldı vergisiz cep telefonu açıklaması.

Bu durumda son çeyrek bilançosuna yansır olumlu katkısı. Zaten son çeyrekler hep olumlu oluyor bu sene rekor bir son çeyrek sonuçları gelebilir her anlamda.

Bu arada OYAK alışları 3-4 gündür devam edeiyor. Endeks izin vermediği için bugün henüz yükselemedi. Yoksa cuma kapanışa göre bugün rahatlıkla 32 üstünü görebilirdi.

Eğer endeksde bir toparlanma olursa yada daha fazla bir çöküş olmazsa bence bugünü de artı kapatacak. Hatta 32 üstünde kapatabilir.

4. Normal bir günde herkes yorum yapar ancak endeksin -3.5 olduğu bir günde böylesi bir nokta atışı ile tutturmak vallahi helal olsun, bravo.

5. emirhan hocamı çooook eskilerden biliriz, her zaman kazandırdı ve ufkumuzu açtı Allah razı olsun

6. Aslında benim dediğim bu değildi. Gün içinde hisse çok sağlam durdu. Yani endeks %1-2 aşağıdayken çok az düşüyordu hatta ara ara artıya geçiyordu.

Bu yüzden demiştim bugünü artı kapatır hatta 32 üstünde kapatır diye. Zaten bugün için 34 beklentim de vardı ama Cuma ve bugün endeks çok kötüydü , bunun olmayacağı belliydi ama cuma artı kapattık bugün de çok sağlam durduk.

Fakat artan satışlar nedeniyle normal seansı eksi kapattık ama karanlık odada OYAK bu tahtada 10 yılda bir olacak bir hareket yaptı ve karanlık oda tavanına 300 bin lot alış yolladı.

Sonrasında bir 300 bin lot daha aldı. Dolayısıyla sadece 32.12 kademesinde 500-600 bin lot alış yaptı. Bu da tüm zamanların en yükseğinde kapatmamızı sağladı.

Böyle bir finali kimse bilemezdi. Ben de bilemezdim. Ben gün içi hareketleri sağlam diye artı kapatır dedim ama karanlık odada adamın 50 kademe yukarıya alış göndereceğini bilemezdim.

Ama güzel kapattı. Oyak 4-5 günde 1,5 milyon lot aldı. Sanırım ortalaması 30 liranın biraz üstü . Eğer bu işlemler bir cepten diğer cebe işlemler değilse bizim için güzel yerden maliyetlenmiş oldu.

Yarın nasıl açılacak merak ediyorum çünkü bugünki kapanışta 32.12'nin altındaki alış 31.20'de. Yani 90 kuruş aşağıda. Büyük ihtimal yarın sabah eksi açılır ama ben OYAK alışlarının devam edeceğini düşünüyorum. Eğer yarın OYAK almaya devam ederse bu sefer 1,24 USD zirvesini geçebilir ( 33,5 lira ). Sonrasındaki ilk hedef de 1,6 USD seviyesi ( 43 lira )

OYAK bir haber mi aldı yoksa tahtacı mıdır bilmiyorum ama bu saatden sonra artık geri dönüş zor. Zaten endekse göre ucuzuz her 3-4 liralık geri dönüş alım fırsatı olacak.

Yarın kritik bir gün. OYAK alımlarını takip edin. OYAK almaya devam ederse daha yolumuz uzun demektir.

7. 34 lira denemesini 1 gün gecikme ile yaptı. Oradan kar satışları geldi doğal olarak. Bugün tekrar 33 üstüne çıkmaya çalışabilir. 33 üstü 1-2 gün kapanış yapabilirsek ondan sonra 1,6 USD direncine doğru yol alacaktır ( 43 lira ).

Bu arada OYAK bugün net satışta ama bu satan 1 haftadır alan olmayabilir. 1,5 milyon lotu 33 liradan satmak için almış olamaz. Zaten 50 bin lot sattı hisse 1 lira düştü.

Bence millete satın mesajı vermek için sattı 50 bin lotu. Bugün de yükselişle kapatabilirsek gerisi daha kolay gelecektir.

8. 33 üstünü tekrar denedi. Ama orada güçlü direnç var. Seans sonuna kadar tekrar deneyebilir. 33 üstünde kapatırsa yarın daha güçlü alış gelebilir.

Sayfa 403/428 İlkİlk ... 303353393401402403404405413 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •