Sayfa 95/428 İlkİlk ... 45859394959697105145195 ... SonSon
Arama sonucu : 3418 madde; 753 - 760 arası.

Konu: ARENA - Arena Bilgisayar

1. yanlış görmediysem kapanışta 15.68 e 160.000 lot alış koydular

2. Evet 8 emirle 150.000 alış, 15.60 da 50.000 alış var

3. İnfo satıcılı olunca düştük biraz inşallah alıcılar karşılar yada alıma geçer info

4. Emirhan Hocam;
    Dün çıkan kanun ile KKM (kur korumalı mevduat) tüzel kişilere de uygulanacak ve 31.12.2021 tarihinde şirketlerin bilançosunda gözüken dövizleri 17.02.2022 tarihine kadar bozdurularak "KKM" yapılırsa;

a- vade tarihi geldiğinde kurdaki yükselmeden kaynaklanan fark hazinece karşılanıyor.
    b- "KKM" yapılan dövizden kaynaklanan kambiyo karına "kurumlar vergisi istisnası" getiriliyor (2021 yılı gelirleri için de var). Yani ilgili dövizden kaynaklanan kambiyo karından 2021 yılı için vergi alınmıyor.

arenanın elindeki dövizin vade yapısı, ihtiyaç durumu vs. uygunsa ve bu kanundan faydalanırlarsa özellikle "b" maddesinin 2021 yılının ödenecek vergi tutarını azaltarak net karı artırıcı yönde etki yapacağını düşünüyorum.

zaten bizim en büyük sorunumuz döviz kurunun artmasından kaynaklı ödenen yüksek vergi tutarı sonucu oluşan net karın düşük gelmesi sorunu.
    bu kanun da bu sorunu 2021 yılında azaltır (tabi ki arena "KKM" yaparsa) ve iyi bir net kar gelebilir diye düşünüyorum.

5. İnfo alıcı kısmına geçti ilk açılışta satıcı idi

6.  Alıntı Originally Posted by flyntha Yazıyı Oku
    Emirhan Hocam;
    Dün çıkan kanun ile KKM (kur korumalı mevduat) tüzel kişilere de uygulanacak ve 31.12.2021 tarihinde şirketlerin bilançosunda gözüken dövizleri 17.02.2022 tarihine kadar bozdurularak "KKM" yapılırsa;

a- vade tarihi geldiğinde kurdaki yükselmeden kaynaklanan fark hazinece karşılanıyor.
    b- "KKM" yapılan dövizden kaynaklanan kambiyo karına "kurumlar vergisi istisnası" getiriliyor (2021 yılı gelirleri için de var). Yani ilgili dövizden kaynaklanan kambiyo karından 2021 yılı için vergi alınmıyor.

arenanın elindeki dövizin vade yapısı, ihtiyaç durumu vs. uygunsa ve bu kanundan faydalanırlarsa özellikle "b" maddesinin 2021 yılının ödenecek vergi tutarını azaltarak net karı artırıcı yönde etki yapacağını düşünüyorum.

zaten bizim en büyük sorunumuz döviz kurunun artmasından kaynaklı ödenen yüksek vergi tutarı sonucu oluşan net karın düşük gelmesi sorunu.
    bu kanun da bu sorunu 2021 yılında azaltır (tabi ki arena "KKM" yaparsa) ve iyi bir net kar gelebilir diye düşünüyorum.

Evet hocam bu benim de aklıma geldi ancak Arena genelde elindeki döviz nakitini aylık ödemelerinde kullanıyor. Yada en fazla 1-2 aylık vadeli mevduat da yapabilir.

Yani elinde uzun vade tutacak kadar döviz pozisyonu olmaz. Hele ki şimdi Brightstar için 26,5 milyon USD daha kredi kullandı , bu durumda elinde hiç mevduata koyacak kadar döviz olacağını sanmam.

Ama bu sistem döviz kurunu kontrol altında tutacağı için Arenanın işine zaten yararı olacak. Bu sistemde kur ıynaklığı azalacağı için, Arena kurdun yükselmesi ve düşmesinden dolayı çok zarar görmeyecek.

7. Bütün kuzuyu tek başına yedi adam.Kaburgasına kadar.
    Siz bana iki beden küçük gelirsiniz,öğrenin de gelin dedi resmen.Milletin feleği şaştı nereye yazsam diye.Orkestra şefi gibi yönetti ve sessizce kayboldu.Ya da kaybolmuş gibi yaptı.
    Fonun olduğu bir yerde bile profesyonelce cirit attı.
    Bu arada takasta Yatırım Fonları 2 milyon 882 bin 291 lot ile top 5 e girdi.
    Darısı diğer fonların başına.

8. Haftalık kapanış bu seviyelerde olursa 17,5 liraya kadar yolu var görünüyor ama teknik de bir yere kadar. Asıl belirleyici bilanço olacak.

1 hafta içinde gelir. İyi bir bilançoda dediğim yere rahat geliriz ama kötü bilançoda biraz kar realizasyonu gelir gibi duruyor.

Ama 2022-2023 hedeflerinde bir sapma yok. Fonlar daha yeni uyandı. Her gün 50-150 bin arası alıyor fonlar. İnfo şu anda bariz alıcı bu seviyeden bile. Elbet güzel bilanço ile başkaları da gelecektir.

İnfo gibi 2-3 fon daha katılsa olaya , 21,5 lira seviyesindeki zirve de aşılır.

Bu arada HSBC de ara ara kendini gösterirse hedeflere ulaşmak daha kolay olacak.

Hayırlısı bakalım. 2021 12 aylık net kar çok kötü gelmesin yeter.

Sayfa 95/428 İlkİlk ... 45859394959697105145195 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •