Sayfa 175/428 İlkİlk ... 75125165173174175176177185225275 ... SonSon
Arama sonucu : 3418 madde; 1,393 - 1,400 arası.

Konu: ARENA - Arena Bilgisayar

1.  Alıntı Originally Posted by Emirhan06 Yazıyı Oku
    Brighstar olayına gelince. Bence orada birşeyi gözden kaçırıyorsunuz. Şirket Brighstar alımından sonra , Brightstara ödenen para kadar değer kaybetmedi. Sanırım siz Paynet satış haberi öncesi 16 liralık zirveyi baz alarak bu değerlendirmeyi yaptınız ama Brighstarın resmi olarak satınalındığı gün olan 1 aralık tarihinde bu hisse 11,5 lira idi.

Alım haberinden sonra da 14,50 seviyelerine kadar çıktı . Tabi o dönem endeks de hızlı çıkıyordu. Ama en azından Brighstar haberi geldikten sonra şirketin değer kaybetmediği kesin.

O gün 11,50 civarı idik , şu anda bu kadar düşmemize rağmen 13 lirayız.

Sanırım sizi 16 liralık zirveye nazaran değer kaybını buna bağladınız ama bunun Brightstar ile alakası yok.

16 liralık fiyat Paynetin satılacağını önden haber alanların alımlarıyla görülen bir değer. O fiyat görüldüğünde Brighstar haberi geleli 2 ay olmuştu.

Ben Brighstar alımından dolayı şirketin değer kaybettiğine inanmıyorum zaten rakamlar da bunu gösteriyor.

Zaten hocam bu hissede böyle olaylara sistematik bir tepki verecek bir yatırımcı profili yok. Tahtayı görüyorsunuz. Bu tahtayı yönlendirmek çok kolay. Elinde 300-500 bin lot olan herkes bu tahtaya yön verebilir eğer arada Perea gibi sert alım yapan çıkmazsa.

Ki öyle alım yapan birileri çıksa bile saman alevi gibi alımı bittiği zaman tahta eski haline döndüğü için yine çok kolay yönlendirebilirsiniz bu tahtayı.
    Emirhan Bey,

Cok degerli mesajiniz icin tesekkurler. Haklisiniz benim baz aldigim nokta Paynet haberi ile gelen seviye sonrasi. Ayagimi atese tuttugunuz icin de cok tesekkurler cunku kendime karsi entellektuel olarak durust olmami gerektiriyor. Bu noktada ayristirilmasi gerekenler esasinda teknik olarak ilk aciklanma tarihinden beri sirketin rolatif performansi + Brighstar nihai fiyat + diger haberler + bilanco etkisi seklinde dekompoze edilmeli. Tabi 4 Mayis'tan beri o kadar badire atlatildi ki hepsini ayristiracak modellemeyi yapmadim. Sadece Paynet degerlememi biliyorsunuz, oradaki beklentim neredeyse sirketin piyasa degeri kadar idi. Dolayisiyla verilen Paynet tepkisinin yeterli olmadigi baz alinarak dilim dondugunce, o haber sonrasi eger bir asagi salinim oluyor ise ya finansallar, ya da son birlesme konusunda bir sikinti var demeye calistim. Tabi cok degiskenli bir denklemde kismi turev'i aliyim derken diger degiskenleri sabit tuttugumu iyi aciklayamadim, sanirim bundan kafa karisikligi oldu.

Yanilmiyorsam sizin de aklinizda 700mn (50mn USD diyelim) bir Paynet degeri var. Piyasanin Paynet'e verdigi tepki bunu cok altinda kalmisti. O yuzden benim beklentim hissenin artmasi yonunde olmaliyken o bilginin piyasa tarafindan sonra fiyatlandigi saniyeden sonraki 25mnluk dusus niye sorusunu dusunmeye calisiyorum... Bu olsa olsa Brightstar atribusyonu olacak ya da ana isler... Bu kadar bozulma olabilir mi sorusuna ortak cevap aramak istemistim. Umarim derdimi anlatmaya dilim donmustur.

////

Keza ben bu satirlari yazarken gelen tek bir KAP ile sirket tavan oldu. Demek ki biz burada kili kirk yararak degerlemeyi tartisirken piyasanin aslinda HABER ve ACIKLAMALARA ne kadar ac kalmis oldugunu bence bir kez daha gorduk.

Ve belki de bu sebeple kendi kendime tekrar dua ediyorum ki yonetim ya da yonetime baski kuracak fonlar/buyukler/vs bu durumun uzerine gidip su hissenin uzerinde oturdugu muazzam deger kutusunun kilidini acsin.

2.  Alıntı Originally Posted by Emirhan06 Yazıyı Oku
    İsmettarhan hocam , bugün Brightstar yatırımını piyasa beğendi mi acaba diye konuşuyorduk , bugün gelen KAP haberi tam da Brightstara yarayacak bir iş.

Bu yetki belgesi ile eski telefonları takas ile alıp yeni telefon satmak kolaylaşacak. Bu da Brightstarın satışlarını çok büyük oranda arttırır.

Yatırımcıya hayırlı olsun. Güzel bayram hediyesi oldu.

Bu arada Sorpressa hocam siz de iyi tutturdunuz 14 olayını.

Güzel işlem hacmi ile 14,20 direnci de kırıldı. İnşaallah bayram sonrası yeni zirvelere de gideriz bilanço ve paynet beklentisi ile beraber.
    :kahkah:
    Üstadım aylardır 14 üstü gelsin artık diye yazıp duruyordum,tutması normal :kahkah:

3. tavandan 380 binden fazla lot islem oldu...bugun kimler indi acaba...kac aydir yirtiniyorlardi kendi aralarinda dondurmekten...

4.  Alıntı Originally Posted by Emirhan06 Yazıyı Oku
    İsmettarhan hocam , bugün Brightstar yatırımını piyasa beğendi mi acaba diye konuşuyorduk , bugün gelen KAP haberi tam da Brightstara yarayacak bir iş.

Bu yetki belgesi ile eski telefonları takas ile alıp yeni telefon satmak kolaylaşacak. Bu da Brightstarın satışlarını çok büyük oranda arttırır.

Yatırımcıya hayırlı olsun. Güzel bayram hediyesi oldu.

Bu arada Sorpressa hocam siz de iyi tutturdunuz 14 olayını.

Güzel işlem hacmi ile 14,20 direnci de kırıldı. İnşaallah bayram sonrası yeni zirvelere de gideriz bilanço ve paynet beklentisi ile beraber.
    Sevgili Emirhan Bey,

Ben cevap yazarken KAP dustu, onu koyana kadar da siz cevap yazmissiniz, benim cevabi gonderdikten sonra gordum. Vallahi zamanlama ancak bu kadar olur. Hatta burada siz daha once cep telefonu onaran yeni startup'in degerlemesi ve aldigi yatirima dikkat cekmistiniz. Simdi bunun bir yansimasi illa ki olacak.

Katiliyorum kisa vadede bilanco ve paynet kaldi. Orta / uzun vadede ise hikaye sektorun olumlu trendinin devami hakkinda daha once de fikirlerimi beyan etmistim dikey ve yatayda cok fazla firsat var. Simdi diger haberler gelsin bakalim. USD 1 altina salinir salinmaz allem edip kallem edip tekrar yukari atma cabasi var. Cok derin teknik analiz bilgim yok tabi ama gordugum kadariyla $1.30 uzerine atabilecek bir kuvvet lazim, sonrasinda fiyat aksiyonu ile haberler paralel gidebilir...

5.  Alıntı Originally Posted by ismettarhan Yazıyı Oku
    Sevgili Emirhan Bey,

Ben cevap yazarken KAP dustu, onu koyana kadar da siz cevap yazmissiniz, benim cevabi gonderdikten sonra gordum. Vallahi zamanlama ancak bu kadar olur. Hatta burada siz daha once cep telefonu onaran yeni startup'in degerlemesi ve aldigi yatirima dikkat cekmistiniz. Simdi bunun bir yansimasi illa ki olacak.

Katiliyorum kisa vadede bilanco ve paynet kaldi. Orta / uzun vadede ise hikaye sektorun olumlu trendinin devami hakkinda daha once de fikirlerimi beyan etmistim dikey ve yatayda cok fazla firsat var. Simdi diger haberler gelsin bakalim. USD 1 altina salinir salinmaz allem edip kallem edip tekrar yukari atma cabasi var. Cok derin teknik analiz bilgim yok tabi ama gordugum kadariyla $1.30 uzerine atabilecek bir kuvvet lazim, sonrasinda fiyat aksiyonu ile haberler paralel gidebilir...

evet hocam bu hikaye bitmez burada İnşaallah.

Tesadüfen birkaç gündür Ömer Musa ile mailleşiyorum bana sabırlı olalım bakalım bu sene neler olacak diye yazdı. Adamın da bir bildiği var.

I see what you mean. Our management team is certainly not the most visible but at the same time I would prefer a quiet management team to a promotional one that only thinks about the stock price. The management has been doing a good job with the business so let's be patient and see what happens this year. Keep in mind that I think Turkey has enough minority shareholder rights in case there is any major issue that needs to be addressed.

Biz burada 20-30 bin lotu nasıl satacağız diye düşünürken adam 16.4 milyon lotu nasıl satarım bu tahtada diye düşünmüyor.

Çünkü o da biliyor 80-100 milyon USD'lar bu şirket için yalan seviyeler.

250-300 milyon dolara çıktığını da göreceğiz İnşaallah 18 ay içinde.

6.  Alıntı Originally Posted by ismettarhan Yazıyı Oku
    Emirhan Bey,

Cok degerli mesajiniz icin tesekkurler. Haklisiniz benim baz aldigim nokta Paynet haberi ile gelen seviye sonrasi. Ayagimi atese tuttugunuz icin de cok tesekkurler cunku kendime karsi entellektuel olarak durust olmami gerektiriyor. Bu noktada ayristirilmasi gerekenler esasinda teknik olarak ilk aciklanma tarihinden beri sirketin rolatif performansi + Brighstar nihai fiyat + diger haberler + bilanco etkisi seklinde dekompoze edilmeli. Tabi 4 Mayis'tan beri o kadar badire atlatildi ki hepsini ayristiracak modellemeyi yapmadim. Sadece Paynet degerlememi biliyorsunuz, oradaki beklentim neredeyse sirketin piyasa degeri kadar idi. Dolayisiyla verilen Paynet tepkisinin yeterli olmadigi baz alinarak dilim dondugunce, o haber sonrasi eger bir asagi salinim oluyor ise ya finansallar, ya da son birlesme konusunda bir sikinti var demeye calistim. Tabi cok degiskenli bir denklemde kismi turev'i aliyim derken diger degiskenleri sabit tuttugumu iyi aciklayamadim, sanirim bundan kafa karisikligi oldu.

Yanilmiyorsam sizin de aklinizda 700mn (50mn USD diyelim) bir Paynet degeri var. Piyasanin Paynet'e verdigi tepki bunu cok altinda kalmisti. O yuzden benim beklentim hissenin artmasi yonunde olmaliyken o bilginin piyasa tarafindan sonra fiyatlandigi saniyeden sonraki 25mnluk dusus niye sorusunu dusunmeye calisiyorum... Bu olsa olsa Brightstar atribusyonu olacak ya da ana isler... Bu kadar bozulma olabilir mi sorusuna ortak cevap aramak istemistim. Umarim derdimi anlatmaya dilim donmustur.

////

Keza ben bu satirlari yazarken gelen tek bir KAP ile sirket tavan oldu. Demek ki biz burada kili kirk yararak degerlemeyi tartisirken piyasanin aslinda HABER ve ACIKLAMALARA ne kadar ac kalmis oldugunu bence bir kez daha gorduk.

Ve belki de bu sebeple kendi kendime tekrar dua ediyorum ki yonetim ya da yonetime baski kuracak fonlar/buyukler/vs bu durumun uzerine gidip su hissenin uzerinde oturdugu muazzam deger kutusunun kilidini acsin.

evet ben min. 50 milyon USD maksimum 70 milyon USD bir değer biçiyorum Paynte.

Bu 2 değer arasında satılır ise bunun hisse fiyatına yansıması 7-10 lira arasında olacaktır.

Bence Paynet haberi de Haziran içinde gelir.

7. Bugünkü KAP haberi , Vodafone shoplar aracılığı ile hem Brightstarın satışlarını arttırır , hem Arena bayilerinin satışlarını arttırır , hem de Arena'nın daha çok yedek parça satmasını sağlar.

Yani her açıdan çok başarılı bir operasyon. Muhtemelen eskisini getir yenisini götür kampanyaları ile çok büyük satış rakamlarına ulaşacak hem Brighstar hem Arena.

Bu kapsamda da hem yeni bir iş kolu ve gelir olanağı açılmış oldu , hem de Arenanın daha fazla bilgisayar , tablet ve telefon parçası satması sağlanacak.

Brighstar da eski telefonları takasa alıp yeni telefonlar satma olanağına kavuşacak. Bu sene 1 milyar USD ciro hedefi rahatlıkla tutar bu gidişle.

Bilanço beklentilerimiz zaten iyi idi , bu haberle daha da iyi oldu. Paynet de 1 milyar TL civarı bir paraya satılırsa , Arena fiyat hedefi bu sene sonu itibari ile en az 30 liradır benim gözümde.

8. Kötü tecrübelere sahip olduğumuz için yine insider vakıf yatırım tavanı bozar mı diye tetikdeydim ama tavanı bozacak hareketler yapmadı vakıf bu sefer uslu durdu.

Bu vesile ile çalı arkasından çıkıp tüm paydaşlara teşekkür eder şimdiden bayramınızı kutlarım

Sayfa 175/428 İlkİlk ... 75125165173174175176177185225275 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •