Sayfa 134/428 İlkİlk ... 3484124132133134135136144184234 ... SonSon
Arama sonucu : 3421 madde; 1,065 - 1,072 arası.

Konu: ARENA - Arena Bilgisayar

1. Alan yok satanın .... misali 10 dk bir işlem oluyor

2.  Alıntı Originally Posted by emirhan06 Yazıyı Oku
    818 milyon öz sermayeye 67 milyon kar ile getiri %13 değil %8,2 olur.

Ama zaten tek bir rasyo ile hisse fiyatı belirlenmez. Evet öz sermaye karlılığı önemli bir rasyodur ama tek rasyoyla bir hisse ucuz yada pahalı denmez.

Mesela bu sene net kar 200 milyona çıkarsa roe %25 olur. Bizim de beklentimiz bu. Borsada beklenti satın alınır. Hatta paynet 800 milyon liralara satılırsa , bu sene tek defalık kar 1 milyarı bile bulabilir. Bu sefer de öz sermaye karlılığı %125 diyemeyiz kar tek defalık olduğu için.

Arena muhaseyi usd tuttuğu için roe karlılığı çoğunlukla diğer sektörlerden düşük kalır ama sektörün diğer şirketleri de arena kadar öz sermaye büyümesi gerçekleştiremez.

Bu kağıdı artık mevcut bilanço ve rasyolarla değerlemeyin bence. çünkü beklentimiz bu sene gelecek olan bilançolar. Yoksa mevcut bilançoyla 13 lira fiyat ucuz değil.

Ama madem ucuz değil , neden perea , iş bankası ve yatırım fonları son 6 ayda 6 milyon lota yakın mal aldı ?

Herhalde bir bildikleri var. O bildiklerini burada aylardır anlatıyoruz ama hala daha piyasa göremiyor. Gerçekleşince görecekler. O zaman herkes anlayacak neden bu şirkete yatırım yaptığımızı.
    yanlış hesap için özür dilerim.gerçi doğrusu daha da beter de neyse. Inşallah varlık satışını düzgün bir fiyata yaparlarda yatırımcıların tekrar dikkatini çeker. Temennimiz bu. Ayrıca, bu platformda oluşturduğunuz güven nedeniyle sizin beklentileriniz doğrultusunda;birçok ortağımız beklemeye devam ediyor.inşallah hikaye mutlu sona erer.saygılar.

3.  Alıntı Originally Posted by UYSAL61 Yazıyı Oku
    yanlış hesap için özür dilerim.gerçi doğrusu daha da beter de neyse. Inşallah varlık satışını düzgün bir fiyata yaparlarda yatırımcıların tekrar dikkatini çeker. Temennimiz bu. Ayrıca, bu platformda oluşturduğunuz güven nedeniyle sizin beklentileriniz doğrultusunda;birçok ortağımız beklemeye devam ediyor.inşallah hikaye mutlu sona erer.saygılar.

Valla hocam bizim de temennimiz o.

Ancak bu tür platformlar sadece bilgi paylaşımı içindir. Kimse kimsenin dediği ile iş yapmasın bence. Söyleneni araştırsın , teyid ettirsin aklına nasıl yatıyorsa ona göre hareket etsin.

Yoksa Ahmet dedi Mehmet dedi , Emirhan'a güvendim diye hisse alınıp taşınmaz. Ben olsam öyle yapmam.

Ben gördüklerimi bildiklerimi ön görülerimi paylaşıyorum burada. Tutar tutmaz bilemem ama tam 4 senedir bu hisseyi taşıyorum ( 5-6 ay bir boşluk var sadece ) ve burada yazıyorum. Dediklerimin çıktığı da oldu çıkmadığı da. Ama ben hayal ürünü veya tahmine dayalı bir şey söylemedim bugüne kadar hep rakamlarla konuştum.

Rakamlar yalan söylemez. Bu şirket bu sene , çok büyük bir olay olmadığı takdirde , Allah'ın da izni ile , 11-14 milyar TL arası bir satış yapacak.

Bu rakamı gelir tablosunun en üstüne yerleştirince gerisi tamamen 4 işlem hesabı. Şrketin brüt kar marjı belli , EFK marjı belli , net kar marjı belli , alacağı belli borcu belli nereye ne kadar gidecek nereden ne kadar gelecek belli. O yüzden sene sonunu nerede kapatacağımız çok da sürpriz şeyler değil. Ama bunu şimdiden görüp inanan ve yatırım yapan var , şimdiden göremeyen yada görse de inanmayan yada inansa da şimdilik yatırım yapmayan var.

Bazı insanlar sağlamcıdır , illa o rakamları bilançoda görmek ister. Biz görmeden yatırım yaptık ucuzdan aldık. Onlar görerek yatırım yapacaklar pahalıdan alacaklar. Tercih meselesi. Herkesin risk alma seviyesi farklı.

Bunlar operasyonel işlemler için ön görülerim ama asıl hikaye Paynet satışı. Bu işlem ne zaman sonuçlanır , sonuçlanır mı yoksa vaz geçilir mi bilmiyorum. Belki de tatmin edici teklif gelmeyecek satmaktan vazgeçecekler.

Ama piyasa bu kadar fintechlere kayarken , herkes bir fintech sahibi olmak isterken , açık bankacılık , dijital platformlar bu kadar gözde iken ben iyi bir paraya satılacağını yada ortak alınacağını düşünüyorum.

Bu satışın da 50-70 milyon USD arası bir şirket değeri üzerinden gerçekleşeceğini düşünüyorum. Oradan satış olursa neler olduğunu son 5-10 mailimde yazdım tekrar etmeye gerek yok. Netice olarak bu fiyatlara Paynet satılırsa , sırf bu satış ile 25-30 lira arası bir fiyata hissenin çıkacağını sonrasında ise 2023 sonuna kadar fiyat beklentimin 45 liralar olduğunu yazdım.

Beklentimiz bu ama herkes kendi hesabını veya araştırmasını kendi yapsın. Sonuçta inanıp güvendiğiniz adamla ne kazancınızı ne de zararınızı paylaşmıyorsunuz. Günün sonunda herkes kendi kar/zararınla kalacak. O yüzden bunu sorumluluğunu da yerine getirsin herkes ve iyice araştırsın diyorum.

4. Türkiye ve Dünyadaki fintech ekosisteminden en önemli oyuncuların konuk olduğu Ekotürk TV Fintech Dünyası programına, 4 Mart Cuma günü saat 11.30’da Eçözüm Genel Müdürü Refik Sarıtepe konuk olarak açık bankacılık ürünlerini ve ödeme sistemlerindeki trendleri değerlendirecek.

İzlemek için link: https://lnkd.in/gP76EjCA

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5. Dünyada bir durgunluk var sanki, nolcak acaba sorusunu sormayan yoktur farklı farklı komplo teorileri var savaştan nasıl bir sonuç çıkacağı yönünden kimi 1 sene kimi daha uzun diyor inşallah biran önce sonuçlanır yoksa durum hiç iyi görünmüyor bir hafta geride kaldı
    Bu arada bence şirket payneti biran önce satmayı düşünüyor ki önümüzdeki bir kaç yıl boçlu durmak istemiyor kendi düşüncemdir

6. Sıkıştıkça sıkıştırıyorlar yazan çizen de çok kalmamış gibi :)
    Acaba zaman daralıyor mu ?

Batuhan
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

7. [QUOTE=Dandanakan;5743180]
     Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku

Turuncu trend veya ortalama altında haftalık kapanışlar yapmadığı sürece tutulabilir.
    Emirhan ın dediği gibi ilk çeyrek bilançosu veya satış haberi ile yukarı gidebilir.
    O zamana kadar yatay da zaman geçirebilir. (Öngörüdür kendi değerlemenizi kendiniz yapınız.)

8. Kabız bu ara derinlik hacim düşük

Sayfa 134/428 İlkİlk ... 3484124132133134135136144184234 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •