Sayfa 137/428 İlkİlk ... 3787127135136137138139147187237 ... SonSon
Arama sonucu : 3418 madde; 1,089 - 1,096 arası.

Konu: ARENA - Arena Bilgisayar

1. Lot istiyorlar başka bir anlamı yok
    Anlamlı lot gelse çekerler, Ytd

Batuhan
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

2.  Alıntı Originally Posted by ADORABLE Yazıyı Oku
    Hissede işlem yapan grup mal kitlemeye çalışıyorsanız alıcı yok, mal toplamaya çalışıyorsanız satıcı yok. Derdiniz nedir sizin.. Düşün artık şu hissenin yakasından..

Hissede bu kadar beklenti varken , bu işleri bilen kimse mal satmaz.

Ancak piyasada enteresan bir şekilde alıcı da olmayınca , mal toplamak isteyenlerin ekmeğine yağ sürülüyor. Aceleleri yok. Bıktırana kadar uğraşacaklar.

Hatta endeksin yükseldiği gün düşsün diye uğraşırlar çünkü diğer hisseler yükselirken bu düşerse , sabırsızların satmasını sağlarlar. Sabırsızlar , lanet olsun deyip diğer fırsatları kaçırmıyayım bari deyip satabilirler böyle günlerde.

Perea'da 16,4 milyon lot varken , İş bankasındaki adam 1,25 milyon lot mal almışken ortalama 13 liralardan , yatırım fonları yine 14-15 ortalama ile 1,5 milyon lot mal almışken , paniğe gerek yok. Sabır etmek lazım böyle günlerde.

Paynet olayını dilim döndüğünce anlatmaya çalışıyorum ama ne derece anlaşıldı bilmiyorum. Böyle bir olayın arefesinde çok daha alıcılı olması lazım bu tahtanın ama olayı çok kişi anlamadı bence. Anlamış olsalar sadece Paynetin 70-80 milyon dolar ettiği bir ortamda , paynet+brightstar+arena 90 milyon USD etmezdi.

Bakalım bunu iştahı yüksek büyük bir grup anlasa yeter bize. Bundan sonra tahtadan 100-200 bin lot mal almak bile zorlaşacak.

3. Bu son düzenleme ile güneş enerjisi işinde talep patlaması yaşanır. Bir de finansman işini çözerlerse bütün apartmanların çatısında güneş panelleri olur birkaç sene içinde.

https://www.bloomberght.com/gunes-en...iyoruz-2301404

4. Hesaplamalarıma göre bugün 14 üstü kapatabilir :)Şu an 13.350
    Tavsiye içermiyor tabi ki de.

Diğer nicki kapatmışlar benim.Nickname de değiştiremeyecekmiyiz arkadaş.

5.  Alıntı Originally Posted by Emirhan06 Yazıyı Oku
    Hissede bu kadar beklenti varken , bu işleri bilen kimse mal satmaz.

Ancak piyasada enteresan bir şekilde alıcı da olmayınca , mal toplamak isteyenlerin ekmeğine yağ sürülüyor. Aceleleri yok. Bıktırana kadar uğraşacaklar.

Hatta endeksin yükseldiği gün düşsün diye uğraşırlar çünkü diğer hisseler yükselirken bu düşerse , sabırsızların satmasını sağlarlar. Sabırsızlar , lanet olsun deyip diğer fırsatları kaçırmıyayım bari deyip satabilirler böyle günlerde.

.
    Sn. Emirhan Hocam

Çok fazla baskı oluşursa baskı sonrası şıçrama da o kadar yükseğe olur.

En fazla zaman kaybedilir ancak piyasa da arena ya karşı bir ilgi yok, ya da öyle gösteriliyor.

Anladığım kadarı ile sizin gibi uzun vade tutan arena yatırımcısı da fazla yok.

Batuhan
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

6. İndeks,despec,datagate,armada ortalama hepsi +%1
    Hadi kervana katıl bir zahmet.

7.  Alıntı Originally Posted by batu34 Yazıyı Oku
    Sn. Emirhan Hocam

Çok fazla baskı oluşursa baskı sonrası şıçrama da o kadar yükseğe olur.

En fazla zaman kaybedilir ancak piyasa da arena ya karşı bir ilgi yok, ya da öyle gösteriliyor.

Anladığım kadarı ile sizin gibi uzun vade tutan arena yatırımcısı da fazla yok.

Batuhan

Var var , 10-12 seneden beri tutanlar var :)

Ben kısa bir arayı saymazsak 4 senedir tutuyorum. Buranın müdavimleri var. Satmaya kıyamıyorlar , satınca hep bir göz burada oluyor dayanamayıp geri alıyorlar :)

Yine bakma borsa ortalamasının üstündedir Arena yatırımcısının hisseyi elinde tutma süresi.

Bazı yanar döner gönüllüler var azıcık hareket olunca trene binip hareket bitince trenden inen. Onun dışında bence sağlam yatırımcısı var. Öyle olmasa şimdi tahta satıcı dolmuştu.

Tavana kadar 90 bin lot satıcı var.

Dedim ya Paynet o denilen rakamlara satılırsa zaten Arena herkese bedavaya yakın bir paraya gelecek , adam enayi mi Paynet satışını görmeden satsın.

8.  Alıntı Originally Posted by Emirhan06 Yazıyı Oku
    Bu son düzenleme ile güneş enerjisi işinde talep patlaması yaşanır. Bir de finansman işini çözerlerse bütün apartmanların çatısında güneş panelleri olur birkaç sene içinde.

https://www.bloomberght.com/gunes-en...iyoruz-2301404

Emirhan Bey Üstadım birde bu ges leri yeni yapılan binalarda zorunlu hale getirseler.
    En azından asansördür,garajlardır bina ortak elektriğini kapsayan bir zorunluluk olsa o bile katkıdır.
    Her anlamda olumlu olur inşallah icraate dökerler.Dışarıya karşı Enerji bağımlılığımızın bir şekilde azalması lazım.
    Ceo dan hiç ses çıkmıyor bu aralar gene çok yoğunlar ya da ben takip edemiyorum

Sayfa 137/428 İlkİlk ... 3787127135136137138139147187237 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •