Sayfa 151/841 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201251651 ... SonSon
Arama sonucu : 6726 madde; 1,201 - 1,208 arası.

Konu: ISBIR - İşbir Holding

1. "Sayın Yatırımcı,

İşbir Holding A.Ş, 1968 yılında yurtdışında çalışan yaklaşık 3.300 gurbetçinin küçük tasarruflarıyla kurulmuş bir

şirkettir.

Şirketimiz çok ortaklı olduğu için SPK üyesi fakat hisse senetleri borsada işlem görmüyordu. SPK 3.6.2011 tarih,

17/519 sayılı kararı ile benzer 84 şirketin hisse senetlerinin Serbest İşlem Platformunda işlem görmesine RE’SEN

karar verdi.

Bu şirketlerden 69’u ya SPK’dan çıkarak ya da prosedürü tamamlamayarak adı geçen pazara girmedi. Nitekim bu

durum karşısında SPK, 12.02.2013 tarih, 5/143 sayılı kararı ile payları borsada işlem görmeyen halka açık

ortaklıkların paylarının SİP’te işlem görmesine yönelik kararlarını yürürlükten kaldırdı.

Bu gelişmeden sonra şirketimiz 14.02.2013 tarih, 63 sayılı yazısı ile SİP üyeliğinin sonlandırılması için SPK’na

başvurdu ancak olumsuz cevap aldı. Anlaşılacağı gibi, İşbir hisselerinin borsada işlem görmesinin nedeni, halka arz

değildir. İşbir diğer borsa şirketleri gibi, halka arz yaparak yatırımcıya hisse senedi satmamıştır. Hisse senetlerinin

borsada satılmasıyla İşbir’in kasasına bir kuruş girmemiştir.

İşbir Holding, 50 yıl önce hiçbir menfaat gözetmeksizin sadece “vatanımıza bir yatırım olsun†düşüncesiyle hisse

alan gerçek ortaklarına 1973 yılından bu güne kadar kesintisiz kar payı dağıtmanın ve bu gün itibarıyla o

ortaklarımızın hisselerine 250-300 kat değer kazandırmanın gururu ve huzuru içerisindedir.

Bu durumda, ortaklarımızın beklentileri karşılanırken, hisselerimize ayrıca spekülatif kazanç yaratılması

düşünülmemiştir.

İşbir Holding’in sermaye artırmasına gerek yoktur. Bağlı ortaklıkları (İşbir Sentetik Dokuma San. A.Ş: 110.000.000 TL,

İşbir Sünger San. A.Ş: 80.000.000 TL) yeterli sermayeye sahiptir. İlan edilen olağan genel kurul gündeminde

bedelli/bedelsiz sermaye artırımı ya da pazar değişikliği bulunmamaktadır.

Bilgilerinize Sunarız.

İŞBİR HOLDİNG A.Ş."

İşte arkadaşlar gelen cevap bu. Herkes kendi değerlendirsin. Giden gitsin, kalan sağlar bizimdir.

İşbir diğer borsa şirketleri gibi, halka arz yaparak yatırımcıya hisse senedi satmamıştır. Hisse senetlerinin

HAHAHA İSKENDERUN DEMİR ÇELİK HALKA ARZ İLEMİ İŞLEM GÖRMEYE BAŞLADI KASASINA BİR KURUŞ PARAMI GİRDİ? ANLAŞILAN BU CEVABI VEREN
    BU KİŞİLER İŞBİR ORTAKLARINI KERİZ YERİNE KOYUYOR!!!

3. Spk dopru olanı yapmıştır.Bu tip şirketler hakkında yıllarca şikayet olmuştur.En sonunda devlet bunları kayıt altına alalım demiş ve bir adım atmıştır.Açıklamada da dendiği gibi şirketler gereğini yerine getirmiş yani ortakların elindeki hisseleri toplamışlar.Bunlarda borsaya kote olduktan 5 aysonra çıkma talebinde bulunmuşlar ancak şartlar oluşmamış.Kanımca artık oluşması zor.Sermaye arttırmayarak piyasadaki hisseleri toplama yoluna gştme ihtimalleride var tabiiki.ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.Bence güzel çalışan köklü bir şirket.Endeksle pek alakası da yok Bu yönü genelde işe yarıyor.

4.  Alıntı Originally Posted by Cok Yazıyı Oku
    İşbir diğer borsa şirketleri gibi, halka arz yaparak yatırımcıya hisse senedi satmamıştır. Hisse senetlerinin

HAHAHA İSKENDERUN DEMİR ÇELİK HALKA ARZ İLEMİ İŞLEM GÖRMEYE BAŞLADI KASASINA BİR KURUŞ PARAMI GİRDİ? ANLAŞILAN BU CEVABI VEREN
    BU KİŞİLER İŞBİR ORTAKLARINI KERİZ YERİNE KOYUYOR!!!
    Ostim vardı iyi bir örnek amaaaa birde Asil çelikmi neydi o kottan çıkan da vardı adamlar topladı piyasadan çıktı gştti borsada.Bu nuda unutmayın.

gündemimizde yok diyor bunu bizde biliyoruz.
    peki 2015 yılı genel kurulunda sermaye artışı için neden söz verdiniz

3300 ortaklı bir holding peki en son seçilen yönetim kurulu kaç ortağın oyu ile seçildi?

7.  Alıntı Originally Posted by suatt38 Yazıyı Oku
    Sen paylaadin baskasi paylasmadi haberi mezarama gomuceksiniz

Lenovo A6020a41 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazmayacaktım. Cevap vermek zorunda kaldım. Şirkete çok sayıda mail gönderdim. Sonunda onlar da bir cevap verdiler. Dürüst olduklarını düşünüyorum. Aksi halde koca holding hile yapmış olur bunu düşünemiyorum bile.

dün dürüstlük adına bir cümleyle işaret ettim ortada bir mail var ve paylaşmayacağım diye. başka arkadaşlar da 12 kişiye işaret etti..

Nihayet bugün bir forum üyesi paylaştı. mesele ortada kalmadı teşekkür ederiz.

sonuç : gelen maili cümle cümle, kelime kelime okudum. Tüm sorularımıza cevap veren bir mail bu. Çok dikkatli okumanızı tavsiye ederim.

Kendi adıma kenara çekildim. mail atmayı da bıraktım.İzlemedeyim. Artık yeni bir yorum yapmayacağım.

ytd değildir

3300 ortak var 3-5 kişinin kararı ile yılların koca holdingi yönetiliyor bu 3300 ortağın çoğu rahmetli olmuştur zaten...

Sayfa 151/841 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201251651 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •