Sayfa 5/841 İlkİlk ... 345671555105505 ... SonSon
Arama sonucu : 6726 madde; 33 - 40 arası.

Konu: ISBIR - İşbir Holding

Bilanço gelmiş 7.5 milyon zarar . Yazıklar olsun güzelim şirket ne halde

Temettü kararı verilmiş sanırım

AĞUSTOS 2013 te BİR GAZETE HABERİ

İşbir, yurtdışında mağaza açmayı ve Afrika kıtasında yatak üretimi yapmayı planlıyor. Endüstriyel ambalaj malzemeleri üreten sentetikte de hedef 5 yılda 300 milyon TL ciro.

İşbir Holding, kısa bir süre önce yönetiminde yeniden yapılandı. İşbir Sünger ve Yatak şirketinin Genel Müdürü Metin Gültepe, aynı zamanda grubun ilk yatırımı olan İşbir Sentetik Dokuma A.Ş.’nin de başına geçti. Hedef her iki şirketin de daha hızlı büyüyüp yurtdışına daha fazla iş yapmasını sağlamak olarak belirlendi. Bu çerçevede yatak şirketi Turquality’ye girerek daha fazla ihracat yapmayı ve yurtdışında mağazalar açmayı planlıyor.

Çin kadar satıyor

Big bag adı verilen endüstriyel ambalaj malzemeleri üreten ve Bayer, BASF, Petkim gibi devlere satan sentetik şirketinin hedefi ise 5 yıl içinde 300 milyon lira ciroya ulaşarak yatak şirketini geçmek.

Balıkesir’deki İşbir Sentetik Dokuma A.Ş.’nin 160 bin metrekare kapalı alanda üretim yaptığını söyleyen Metin Gültepe, hedeflerinin bu şirketin üretiminin yüzde 75’ini yurtdışına satmak olduğunu söyledi. Gültepe, şöyle devam etti: “Bu şirkete 2007-2010 arasında 180 milyon TL yatırım yapıldı. Alanında dünyanın en büyük kapasitesine sahip. Aylık 4 bin-4 bin 500 ton üretim kapasitesi var. Şu anda 2 bin bin ton civarında üretim yapıyoruz. Kimya, gıda, çimento gibi sektörlerle çalışıyoruz. Bayer, BASF, Petkim gibi müşterilerimiz var. Doğrudan ve dolaylı 1.600 kişiye istihdam sağlıyoruz. 2008 krizinden önce yüzde 70 ihracat, yüzde 30 iç pazar çalışıyordu. Şu anda yüzde 50-50 bir dağılım var. Cirosu 170 milyon lira civarında. Seneye 180 milyon+KDV, 2015’te 200 milyon+KDV ciro hedefimiz var. Bir diğer hedefimiz ise üretimin yüzde 75’ini ihracata yüzde 25’ini iç pazara satmak. Şu anda İşbir Sentetik, Çin’in Avrupa’ya sattığı big bag’in toplamı kadar satış yapıyor. Dünya genelinde Avrupa’ya yapılan satışın da yüzde 6-7’sini biz karşılıyoruz.â€

Pazarı araştırıyor

Sünger-yatak şirketinin ise geçen yıl 177 milyon+KDV ciro yaptığını kaydeden Gültepe, 2 yıl içinde sentetik şirketi sünger-yatak şirketinin cirosunu geçeceğini vurguladı.

Gültepe, â€œİşbir Yatak yakında Turquality kapsamına girecek. İhracatı bu sayede daha da arttıracağız. Yurtdışına mağaza da açacağız. Ayrıca Afrika’da pazar araştırması yapıyoruz. Orada üretim yapmaya dönük planlarımız var. Yurtiçinde mağazalarımızın konsept değiştirme çalışmaları sürüyor. 140 mağazanın üçte ikisini yeniledik. Yıl sonuna kadar yüzde 60’ı yenilenmiş olacak. Bölge bayiliklerimizi kurduk. Kendi mağazalarımızın sayısını arttırıyoruz. Eylül ayından sonra yaşlılar ve hastalara yönelik özel yatağımızın üretimine başlamayı planlıyoruz†diye konuştu.

Optik şirketini Fransızlar’a sattı

CİDDİ büyüme planları yap*****rını anlatan Metin Gültepe, şu bilgileri verdi: “Bu da ciddi bir işletme sermayesi gerektiriyor. Bankalarla görüştük. Yatırımlarımız hazır, işletme sermayesi kredisi alacağız. İşbir Optik’in yüzde 73 hissesini kısa bir süre önce Fransız Essilor firmasına sattık. Oradan gelen geliri İşbir Sentetik Dokuma A.Ş.’nin sermayesine ekledik. Böylece şirketin sermayesi 110 milyon liraya çıktı.â€

Cezaevleri artık yanmaz yatak alıyor

İŞBİR Yatak, geçen yıl Şanlıurfa’da 13 kişinin öldüğü hapishane yangınının ardından yanmaya dirençli yataklar sayesinde bu tip olaylarda ölüm ve yaralanmaların azaltılabileceğine dikkat çekti. İşbir’in bu konudaki uyarıları amacına ulaştı ve Adalet Bakanlığı açtığı ihalelere yanmaya dirençli yatak şartı koydu. Bu yatakların cezaevlerinde kullanımının yayıldığını belirten Metin Gültepe, şöyle devam etti: “Yanmaya dayanıklı yatakların cezaevlerinde kullanımı yayılıyor. En son Adalet Bakanlığı’nın 20 bin adetlik ihalesini kazandık. Biz süngerleri vereceğiz, kumaş başka yerden alınacak. Bozüyük Cezaevi’ndeki mahkumlar montajı yapacak ve yataklar dağıtılacak.â€

Mısır Türk malını boykot ediyor

Metin Gültepe, komşu ülkelerle yaşanan gerginliklerin de bazı ülkelerde işleri durma noktasına getirdiğini vurguladı. Gültepe, şöyle konuştu: “Komşu ülkelerle yaşanan siyasi gerilimler de işleri olumsuz etkiliyor. Örneğin biz Mısır’la çalışıyorduk. Hem sünger hem yatak gönderiyorduk. Şu anda işlerimiz durmuş vaziyette. Türk mallarını boykot ediyorlar. Mısır’la çalışan Türkler mutlu değil.

4. selam arkadaşlar, genel kurula gidecek kimse var mı? Cuma, Ankara'da..

Alıntı Originally Posted by surcontre Yazıyı Oku
    selam arkadaşlar, genel kurula gidecek kimse var mı? Cuma, Ankara'da..
    Ankara'da olan varsa kesin katılıp ne oluyor ne bitiyor diye bir sormalı mutlaka... Özellikle 2016 da gelen 7.5 milyon zarar hakkında ve yıllardır yapılamayan sermaye arttırımı konusunda

Bu arada 2016 bilançosunu inceleyen ve yorumlayan varmı aramızda?

7. Cuma 11'de Tunus caddesi'nde bir otelde olacak genel kurul. Bir terslik olmazsa ben gitmeyi düşünüyorum.
    Şirket hakkında beklentiler, planlar, gelişmeler vs.. yöneticilerin paylaşacağı bilgileri merak ediyorum.

Elektronik olarak da kurula katılınabiliyormuş, gitme imkanı olmayanlar oradan da sorular sorabilirsiniz.

Alıntı Originally Posted by surcontre Yazıyı Oku
    Cuma 11'de Tunus caddesi'nde bir otelde olacak genel kurul. Bir terslik olmazsa ben gitmeyi düşünüyorum.
    Şirket hakkında beklentiler, planlar, gelişmeler vs.. yöneticilerin paylaşacağı bilgileri merak ediyorum.

Elektronik olarak da kurula katılınabiliyormuş, gitme imkanı olmayanlar oradan da sorular sorabilirsiniz.
    635 bin lira sermayesi olan bir şirkette ne planı olabilir ki

Sayfa 5/841 İlkİlk ... 345671555105505 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •