Sayfa 6/842 İlkİlk ... 456781656106506 ... SonSon
Arama sonucu : 6729 madde; 41 - 48 arası.

Konu: ISBIR - İşbir Holding

Alıntı Originally Posted by surcontre Yazıyı Oku
    Cuma 11'de Tunus caddesi'nde bir otelde olacak genel kurul. Bir terslik olmazsa ben gitmeyi düşünüyorum.
    Şirket hakkında beklentiler, planlar, gelişmeler vs.. yöneticilerin paylaşacağı bilgileri merak ediyorum.

Elektronik olarak da kurula katılınabiliyormuş, gitme imkanı olmayanlar oradan da sorular sorabilirsiniz.
    Genel kurula katıldınız mı hocam?

2. selamlar,

@cok arkadaşım genel kurula katıldım. Birkaç yatırımcı vardık. Genel kurul, mali tabloların onayı, temettü vs.. kısa sürdü.

Şirketin kurucu ana ortakları, patronlar diyelim, genel kurul sonrası yanımıza geldiler, sormak istediğiniz soru varsa cevaplayabiliriz dediler, sohbet şeklinde görüş alışverişinde bulunduk. Ben kısaca özetleyeyim.

_Geçen yıl zararını ham madde fiyatlarındaki olağandışı artışa ve tedarikindeki sıkıntıya bağladılar. Aynı zamanda ülkemiz siyasi ve ekonomik olarak sıkıntılı bir dönemden geçiyor, (15 temmuz, seçimler, güneyimizdeki gelişmeler vs.) buna rağmen şirketin durumu iyi dediler.
    _İstikbal (boydak) gurubunun yaşadığı sıkıntılardan dolayı kaybettikleri müşteriler yataş'a gitti. (Aynı segmentteler, işbir daha üst, kaliteli segmentte.)
    _İnovasyon olarak biz sektörde iyiyiz, sektörün 4-5 sene önünden gidiyoruz.

Bildiğiniz gibi şirket çok ortaklı kurulmuş ve sonradan borsaya re'sen kote edilmiş.
    Biz de borsaya daha fazla önem vermeleri gerektiğini, bu sayede kredibilite, prestij ve satışlarının artacağını, sermaye ve temettü politikalarının buna göre düzenlenmesini, hissede derinlik ve hacim gerektiğini, büyümek için A gurubuna geçmemiz gerektiğini, borsanın faydalarını, maliyetsiz fon sağlayabileceklerini vs... anlatmaya çalıştık.

Karar verecek olan onlar, biz fikirlerimizi belirttik sadece.

İşbir markasıyla mobilya satışına başlamayı düşündüklerini ama üretimi kendileri yapmayacaklarını, kendileri üretirse ürünlerin çok pahalıya mal olacağını, bunun yerine yine işbir denetiminde ve kalitesiyle fason ürettirip işbir markasıyla satmak istediklerini, bunun için bazı firmalarla görüşmeler yaptıklarını söylediler.
    Kişisel görüşüm en önemli olumlu haber bu, zaten çok sayıda mağaza ve showroom bulunduran işbir için geç bile kalınmış.
    Mobilya satışımız olsa son dönemdeki ötv indiriminden de yararlanırdık. Diğer rakipler iyi faydalandı.

Dünkü gelişmeleri objektif olarak özetlemeye çalıştım. Herkes kendi yatırım kararını kendi versin.
    Alım satım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by surcontre Yazıyı Oku
    selamlar,

@cok arkadaşım genel kurula katıldım. Birkaç yatırımcı vardık. Genel kurul, mali tabloların onayı, temettü vs.. kısa sürdü.

Şirketin kurucu ana ortakları, patronlar diyelim, genel kurul sonrası yanımıza geldiler, sormak istediğiniz soru varsa cevaplayabiliriz dediler, sohbet şeklinde görüş alışverişinde bulunduk. Ben kısaca özetleyeyim.

_Geçen yıl zararını ham madde fiyatlarındaki olağandışı artışa ve tedarikindeki sıkıntıya bağladılar. Aynı zamanda ülkemiz siyasi ve ekonomik olarak sıkıntılı bir dönemden geçiyor, (15 temmuz, seçimler, güneyimizdeki gelişmeler vs.) buna rağmen şirketin durumu iyi dediler.
    _İstikbal (boydak) gurubunun yaşadığı sıkıntılardan dolayı kaybettikleri müşteriler yataş'a gitti. (Aynı segmentteler, işbir daha üst, kaliteli segmentte.)
    _İnovasyon olarak biz sektörde iyiyiz, sektörün 4-5 sene önünden gidiyoruz.

Bildiğiniz gibi şirket çok ortaklı kurulmuş ve sonradan borsaya re'sen kote edilmiş.
    Biz de borsaya daha fazla önem vermeleri gerektiğini, bu sayede kredibilite, prestij ve satışlarının artacağını, sermaye ve temettü politikalarının buna göre düzenlenmesini, hissede derinlik ve hacim gerektiğini, büyümek için A gurubuna geçmemiz gerektiğini, borsanın faydalarını, maliyetsiz fon sağlayabileceklerini vs... anlatmaya çalıştık.

Karar verecek olan onlar, biz fikirlerimizi belirttik sadece.

İşbir markasıyla mobilya satışına başlamayı düşündüklerini ama üretimi kendileri yapmayacaklarını, kendileri üretirse ürünlerin çok pahalıya mal olacağını, bunun yerine yine işbir denetiminde ve kalitesiyle fason ürettirip işbir markasıyla satmak istediklerini, bunun için bazı firmalarla görüşmeler yaptıklarını söylediler.
    Kişisel görüşüm en önemli olumlu haber bu, zaten çok sayıda mağaza ve showroom bulunduran işbir için geç bile kalınmış.
    Mobilya satışımız olsa son dönemdeki ötv indiriminden de yararlanırdık. Diğer rakipler iyi faydalandı.

Dünkü gelişmeleri objektif olarak özetlemeye çalıştım. Herkes kendi yatırım kararını kendi versin.
    Alım satım tavsiyesi değildir.
    Zaman ayırıp değerli bilgileri paylaştığınız ve samimiyetiniz için teşekkür ederim, bedelsiz sermaye arttırımı konusunda net bir gelişme olmadığı görülüyor sanırım. Ayrıca a grubu ve ulusal pazara geçiş konusunda da bir netlik olmadığı anlaşılıyor. Son olarak bu yıl faaliyete geçen işbir otomasyon hakkında herhangi bir bilgi edinebildiniz mi?

4. İşbir otomasyon da soruldu. Kısa dönemde para kazandıracak, çok ön planda bir şirket olmadığını söylediler. İşbir ziraat ondan daha iyi para kazandırma açısından dediler.

Sermaye temettü politikaları dışında şirket iyi, adamlar yıllardır çalışmış çabalamış şirketi bir yere getirmişler. Kurucular iyice yaşlanmış artık, emeklilik vakitleri çoktan gelmiş. Yeni nesil yöneticidir ama karar alıcı durumda ne zaman olacaklar bilemem.
    Onlar daha eğitimli ve vizyon sahibidirler, borsanın önemini bilirler.

Sermaye artırımı, gurup değiştirme vs.. bu konular ne zaman gerçekleşir, yakın mı uzak mı netlik yok.

Her şirket gibi, lazım olmayan bir parayla isteyenler pozisyon taşıyabilir.

Karlılık ve büyüme sürerse, bu şekilde, bu pazarda da fiyatı artar.

Herkes hem şirketin durumunu hem de ülkenin durumunu düşünerek, beklentilerini oluştursun,kararlarını kendi versin, alım satım tavsiyesi değildir.

5. Kaydi pay olarak ihraç edilmek üzere Yüksek oranda bedelsiz ve şirketi destekleyecek nakite ihtiyaç varsa bir miktarda bedelli sermaye artışı yaparak dolaşımdaki payları artırıp normal pazara geçmeleri iyi olurdu.

Normal pazara geçişle borsada birbhacin oluşturması şirket ürünlerine de ilgiyi yüksektir

Kim satıyor acaba bu hisseyi?

Alıntı Originally Posted by 1prometheus Yazıyı Oku
    Kaydi pay olarak ihraç edilmek üzere Yüksek oranda bedelsiz ve şirketi destekleyecek nakite ihtiyaç varsa bir miktarda bedelli sermaye artışı yaparak dolaşımdaki payları artırıp normal pazara geçmeleri iyi olurdu.

Normal pazara geçişle borsada birbhacin oluşturması şirket ürünlerine de ilgiyi yüksektir
    Bir Ostim kadar olamadılar. Borsada yatırım yaparken çok iyi düşünmek gerek.

8. Tekniğini temelini bilmem ama balıkesir organize den biliyorum şirketi.. İşçileri kendi bünyesinde çalıştırmaz taşeronlara yaptırır.. Birçok kişinin ahı olduğu bir şirket..

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 6/842 İlkİlk ... 456781656106506 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •