Sayfa 675/841 İlkİlk ... 175575625665673674675676677685725775 ... SonSon
Arama sonucu : 6726 madde; 5,393 - 5,400 arası.

Konu: ISBIR - İşbir Holding

1.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Burda bir öneri sundum
    1 kişi bile ilgilenip gereği için mücadele etmedi bir müddet bekledim
    Ama değişen bir şey maalesef yok.
    Bir katkıda bulunayım düşüncesinde olmuyor.
    Egerki İşbir sunger veya yatakin hisseleri kaydilestirme yapsalar pazar değişikliği için müracaat ettiklerinde bir engel kalmıyor.
    Bir yatırımcı bile bunu şirkete veya SPK.ya şikayet babında iletmedi
    Sayın cinali bey; Naçizane bir sorum olacak ana ortak tarafından yüklü miktarda kaydileştirilen paylar sonrası hissenin şok düşüş yaşama ihtimali aslına bakarsanız beni tedirgin eder. Siz haberle desteklenmediği sürece böyle bir adımın fayda sağlayacağına inanıyor musunuz? İkincisi dolaşımdaki payların artması hissenin cazibesini azaltır. Bu gün YBİTAŞ ve İŞBTR örneğinde olduğu gibi. Ortalama 5.000 lot hisseyle nerelere gittiler. İŞBİR için piyasaya en az mevcut kadar hisse sürülmesi demek hissemizin dolaşımdaki paylarına olan ilginin o kadar azalması demektir. Pazar değişikliğine gelince YONGA Mobilyayı araştırırsanız sermaye artırımını pazar değişikliğini hedefledikleri için yaptılar sonuç ortada. İŞBİR ise dolaşımdaki payların çarpanına göre 110 milyon lira değere ulaşmış durumda. Bu da şu demek oluyor isteseler FRİGO da olduğu gibi pazartesi günü başvurup pazar değişikliği talep ederler. İşte baskı kurulması gereken husus bence bu olmalı. Bırakalım ellerinde blokajlı hisseler kalsın. En azından ben böyle düşünüyorum. Elbette siz bu hissede daha tecrübelisiniz saygı duyarım. YTD değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by ank11 Yazıyı Oku
    Borsada haber gelmeden beklenti satın alınır.Haber gelince beklenti biter.Kendi adıma konuşuyorum Hedefe ulaştıdıysam eğer başka kağıtlara yelken açarım.Açgözlülük doyumsuzluk yapmam yoksa kazandığımda gider hep böyle olmuştur.Nasip nasip nasip...
    Aç gözlülük le değerlendirmen hoş olmadı.Beklenen haberler gelmeden bu fiyatlara gelsi ise haberle beraber dahada yukarılara gider.Konu bu kadar basit.Piyasada beklentili şirket arayanakadar hazır eldekinde kalmak daha iyi değilmi.Sanırım şirket tarafından yapılacak birkaç güzel açıklamanın akabinde fiyatların dahada yükseleceğinden hepimiz hemfikiriz.Keza yomga yıda bu beklenti ile almıştım.Karar çıktı sermaye arttırımına katılmadan ben çıkış yaptım.Heee biraz erken çıktım o ayrı.

3.  Alıntı Originally Posted by hilal66 Yazıyı Oku
    Aslında birazda sizi kastettim. Lakin eleştiri babında değildi. Bende maliyetinizin düşük olduğunu tahmin edebiliyorum yalnız karamsarlığınıza bir anlam veremedim. İstediğiniz fiyata habersiz ulaştığını belirtiyorsunuz. Bir nebze katılırım fakat sadece bazı hisselerle mukayese edilip çok arttı denmesine katılmıyorum. Sizin ve bir kaç arkadaşın daha bu hissede varlığı diğer arkadaşlara pozitif yansıyor. Bu süreçte bir süre daha beraber mücadele etmemiz gerektiği kanaatindeyim. Her ne kadar bire bir tanışık olmasak ta seviyeli duruşunuz sayesinde sizleri seviyoruz. Saygılar
    İnce ince dokunmuşsun hocam.Ancak bu hisse başka bir hisseyle asla mukayese etmedim ettirmem.Hepsinin dinamiği ayrı..Sıkıntım ben alıtken abi nerden buluyon böyle cins şirketleri deyip 800 1200 den neyin ne olduğunu bilmeden alan kardeş dediğim gençler var.Onlar için tedirginliğim buraya yansıyor.Hatta dün bir tanesi 1100 maliyetliydi tavanı görünce o na sattırdım.Ben aldığım için almıştı bu da bende piskolojik baskı yaratıyor o da buraya yansıyor demekki.Yoksa yonga mobilya yibitaş ve işbir 3 lüsüyle başladığım bu yolculuk baya güzel gidiyor.

Alıntı Originally Posted by hilal66 Yazıyı Oku
    Sayın cinali bey; Naçizane bir sorum olacak ana ortak tarafından yüklü miktarda kaydileştirilen paylar sonrası hissenin şok düşüş yaşama ihtimali aslına bakarsanız beni tedirgin eder. Siz haberle desteklenmediği sürece böyle bir adımın fayda sağlayacağına inanıyor musunuz? İkincisi dolaşımdaki payların artması hissenin cazibesini azaltır. Bu gün YBİTAŞ ve İŞBTR örneğinde olduğu gibi. Ortalama 5.000 lot hisseyle nerelere gittiler. İŞBİR için piyasaya en az mevcut kadar hisse sürülmesi demek hissemizin dolaşımdaki paylarına olan ilginin o kadar azalması demektir. Pazar değişikliğine gelince YONGA Mobilyayı araştırırsanız sermaye artırımını pazar değişikliğini hedefledikleri için yaptılar sonuç ortada. İŞBİR ise dolaşımdaki payların çarpanına göre 110 milyon lira değere ulaşmış durumda. Bu da şu demek oluyor isteseler FRİGO da olduğu gibi pazartesi günü başvurup pazar değişikliği talep ederler. İşte baskı kurulması gereken husus bence bu olmalı. Bırakalım ellerinde blokajlı hisseler kalsın. En azından ben böyle düşünüyorum. Elbette siz bu hissede daha tecrübelisiniz saygı duyarım. YTD değildir.
    Yazmama kararindaydim ama sorunuz boşlukta kalmasın
    1.kaydilestirme şirketin halka açıklık oranını artırarak bir üst pazara geçiş için hakkını sagliyacaktir.ayrica kaydilestirilen hisse mutlak satılacak anlamı taşımaz.
    2.ben bu şirket yönetim kurulunun kendi hisselerini bile kaydilestirmedigini önceki genel kurulda öğrendim sizler bunu bikiyormusunuz neden acaba?
    3.tum ortaklara bunun için yazı yazın kaydilestirsinler dedim yine saf saf baktilar
    Niye kaydilestirme konusunda isteksizler
    Acaba
    4.zaten bu sirkete zamanında ortak olanlar
    Ya öldü yada hisseler birileri tarafından toplandı vede toplanıyor.benim amcamın 34 lotu gitti 30 mirasçısı var ne uğraşan olur nede uğraşmaya değer.
    5.burda bir ortak özelden sordu durumu bende kendisine 24 payım vardi 8 sattım
    16 ile genel kurula katilacagimi beyan ettim
    Karar ve para herkesin kendine aittir.
    6.genel kurul orttami ve konuşulan farklılık olabiliyor özel sohbetler kısıtlı da olsa oluyor şirkete ait.
    7.kaydilestirmeden korkmak yersizdir tam tersi derinlik kazandırır toplam 78.000 hissesi olan şirkete yatırım cesaret ve bilgi gerektirir.
    8.goruyorsunuz borsa İstanbul'un rezalet uygulaması olan eslesmede kedinin fareyle oynadığı gibi oynuyorlar bunu bireysel amatör
    Yatırımcı nasıl yapabilir.bu profosyenel işidir.
    9.bu eslesme gozukmesin diye 2 kez borsa İstanbul'a müracaat ettim kaldırmadı kar.
    10.ne zaman dengesizce giden hisseler oldu
    O zaman akılları başına geldi süreli olarak bazı hisselerde eslesmeyi göstermiyorlar.
    11.siz yatırımcı kardeşlerime kolay gelsin diyorum

Bu sene temettü vermeyecekmiiişşşş peki ne verecekmişşşş acabaaa

eşleşme 1450 di ama 1340 açtı şuan eşleşme 1340

7. Alan satan kim sn.lokasyon.

Alıntı Originally Posted by viking Yazıyı Oku
    Alan satan kim sn.lokasyon.
    şeker,,iş satmış,,,
    vakıf ,,halk almıs toplam hacim 283 lot

Sayfa 675/841 İlkİlk ... 175575625665673674675676677685725775 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları