Sayfa 794/841 İlkİlk ... 294694744784792793794795796804 ... SonSon
Arama sonucu : 6726 madde; 6,345 - 6,352 arası.

Konu: ISBIR - İşbir Holding

1.  Alıntı Originally Posted by KDZ.EREĞLİ Yazıyı Oku
    Arkadaşlar,Cimer'e yazdım yeniden..

Hassasiyetlerim sebebi ile faiz gibi tasarruflara yönelmek yerine şirket hisselerine yatırım yapan biriyim. Ülkemiz borsasına güvenerek hisse alımı yapıyorum. Ancak,borsamızdaki bazı şirketlerin kanuni açıkları kullanmak sureti ile yatırımcılarını mağdur ettiklerini görüyorum. Anonim Şirket statüsündeki bu şirketlerin bazıları yatırımcıları mağdur etmek adına geçmiş yıl kârlarını temettü olarak vermemekte, bununla birlikte sermayelerine de katmayarak bilançolarında Geçmiş Yıl Karları adı altında yıllarca bekletip yatırımcıları bezdirmektedirler. Milyonlarca TL arsa,arazı,demirbaş,fabrika değeri olan ve yaptığı iş bakımından da yine milyonlarca TL kâr elde eden bazı şirketlerin sermayesi hâlâ yüzbin TL ler seviyesinde durmaktadır. Bunlardan biri,benim de yatırımcı olduğum Yozgat İşçi Birliği İnşaat Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş. dir. 1973 yılında kurulurken 100,000 (Yüzbin) TL sermayesi olan bu şirketin güncel sermayesi yine 100,000 (Yüzbin) TL olarak görülüyor. Şirket ana hissedarı Votorantim şirketi ne sermaye arttırıyor ne de geçmiş yıl kârını dağıtıyor. Yatırımcılar olarak bu duruma müdahale edilmesini istiyoruz. Türk Ticaret Kanunu'nda yer alan AŞ lerin asgari sermaye tutarının 50,000 TL den en az 10 Milyon TL ye çıkartılması elzemdir. Koca koca şirketlerin komik sayılacak rakamlarla sermayeleri ile devam etmeleri borsamız adına da küçük düşürücüdür. Yatırımcılar olarak devletimize ve borsamıza güveniyoruz. Bu gibi şirketlerin uyarılmasını,asgari sermaye tutarlarının kanunla belirlenerek yükseltilmesini istiyoruz. Saygılarımla

ybtas topiğinden ömer1461 nickli arkadaşımız paylaşmış,çok beğendim ve isbir olarak değiştirerek cimere göndereceğim.
    Bu ne kardeşim ya. Bu işin kuralı bellidir.Şirket hissesini alırken şirket sana sermaye artırımı yapacam diye teminat mı verdi. Şirket yönetimi gerekli gördüğü zaman gerektiği kadar sermaye artırımı yapar.Sermaye artırımı yapsa ne olacak. Zaten onu piyasa fiyatladı. Yeşil holding sermaye artırdı iki tavandan sonra dip.Geldiği fiyat ortada.EGEEN iki kat yaptı ama o sermaye artırımını fiyatlamamıştı. Piyasa için sürpriz oldu.Hisse son 1 yılda 1 e 30 son 2-3 yılda 1 e 100 yapmış.Şirket büyümüş karı artmış.Sentetik halka arzına başvurmuş. Son bir yılda bu şirkette olan müsbet gelişmeler borsa da hangi şirkette olmuş..Adamlar zannetmiyorum ama belkide sermaye artırımı yapacaklarsalar bile yapmayacaklar.Şirketi şikayet etmekte neymiş ya.Bırakın bu çocukça işleri.Burası borsa çocuk parkı değil.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    748
     Alıntı Originally Posted by DNZL20 Yazıyı Oku
    Bu ne kardeşim ya. Bu işin kuralı bellidir.Şirket hissesini alırken şirket sana sermaye artırımı yapacam diye teminat mı verdi. Şirket yönetimi gerekli gördüğü zaman gerektiği kadar sermaye artırımı yapar.Sermaye artırımı yapsa ne olacak. Zaten onu piyasa fiyatladı. Yeşil holding sermaye artırdı iki tavandan sonra dip.Geldiği fiyat ortada.EGEEN iki kat yaptı ama o sermaye artırımını fiyatlamamıştı. Piyasa için sürpriz oldu.Hisse son 1 yılda 1 e 30 son 2-3 yılda 1 e 100 yapmış.Şirket büyümüş karı artmış.Sentetik halka arzına başvurmuş. Son bir yılda bu şirkette olan müsbet gelişmeler borsa da hangi şirkette olmuş..Adamlar zannetmiyorum ama belkide sermaye artırımı yapacaklarsalar bile yapmayacaklar.Şirketi şikayet etmekte neymiş ya.Bırakın bu çocukça işleri.Burası borsa çocuk parkı değil.
    Sana neKardesim sen şirket yönetim kurulundamisin?bı daire parası sermaye ile halka arz yapmaya kalk,git işine mübarek ramazanda kalbini kırmamayim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    748
    O zaman agababalarina söyle spk neden onaylanıyor halkı arzı,milleti keriz yerine koymasınlar.Sermaye arttırmasın çok da wifi ,onlarda halka arz gelirinden olsunlar.

4. Yaşın kaçtır borsa da kaç yıllıksın bilmiyorum ama mübarek ramazanı andığın için kırmadan yazıyorum.Bu yaptıklarınız küçük yatırımcılara zarar verir.Şirket sermaye artırımı yapacaksa bile yapmaz.Ters teper bu tür işler.

5. Şu saatten sonra şirket derse ki halka arzdan vazgeçtim. O zaman istediğin yere şikayet edebilirsin. Bu senin hakkın.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    748
    Yaşın kaçtır borsa da kaç yıllıksın bilmiyorum ama mübarek ramazanı andığın için kırmadan yazıyorum.Bu yaptıklarınız küçük yatırımcılara zarar verir.Şirket sermaye artırımı yapacaksa bile yapmaz.Ters teper bu tür işler.
    Yaşım 50 sağ üstte köşede yazıyor,20 yıllık borsayla ilgilenirim,daha kibar bu üslup la yazsaydın hoş karsilardim sizi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    748
    Şu saatten sonra şirket derse ki halka arzdan vazgeçtim. O zaman istediğin yere şikayet edebilirsin. Bu senin hakkın.
    635040 sermaye ile kocaman halka arza kalkışıyor şirket sizce bu tuhaf değil mi?

8. yaşıtız demek ki benim yaşım 51 25 yıldır borsadayım. 7 yıl önce 110 malliyetle 300 lot. Topladım.200 lotunu son 1-2 ayda 8200 maliyetle sattım.100 lotu da 10000000 üzeri satmayı düşünüyorum. 7 yıldır bu hissedeyim. 20 yıl borsa da az değil .Maliyetin sanırım yüksek.Keşke bu hisseyi daha önceden keşfetseydin.

Sayfa 794/841 İlkİlk ... 294694744784792793794795796804 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •