Sayfa 777/841 İlkİlk ... 277677727767775776777778779787827 ... SonSon
Arama sonucu : 6726 madde; 6,209 - 6,216 arası.

Konu: ISBIR - İşbir Holding

1. Teşekkürler Sn. cefaks, emeğinize sağlık.

Arkadaşlar
    Blanco açıklandıktan sonra açıklanacak genel kurul gündemi çok önem arz ediyor
    Bildiğim kadarıyla esas sermaye sistemine tabidir.
    Bu nedenle sermaye artışı genel kurul kararıyla yapılıyor.
    Mart ayı hareketli olacak gibi gözüküyor
    İşbir sentetik yılsonu karı katlamış buda blancomuzun iyi geleceğine işarettir.
    Arzdan gelecek para 2.ceyrekte blancoya yansıyacaktır.
    Yeni kurulacak yay fabrikası bu ara faaliyete geçmesi bekleniyor
    Yy.tv.degildir
    Sagliklar

Kaydilestirme mecburiyeti yıl sonunda bitiyor
    Pazar değişikliği sermaye artırımı olmasa bile gerçekleşecek olması yüksek ihtimal dur
    Yy.tv.degikdir..
    Sagliklar

4.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Arkadaşlar
    Blanco açıklandıktan sonra açıklanacak genel kurul gündemi çok önem arz ediyor
    Bildiğim kadarıyla esas sermaye sistemine tabidir.
    Bu nedenle sermaye artışı genel kurul kararıyla yapılıyor.
    Mart ayı hareketli olacak gibi gözüküyor
    İşbir sentetik yılsonu karı katlamış buda blancomuzun iyi geleceğine işarettir.
    Arzdan gelecek para 2.ceyrekte blancoya yansıyacaktır.
    Yeni kurulacak yay fabrikası bu ara faaliyete geçmesi bekleniyor
    Yy.tv.degildir
    Sagliklar
    Evet esas sermaye sistemine tabi, ancak sermaye artışı için, yönetim kurulunun karar vermesi; esas sözleşmenin sermaye ile ilgili maddesinin tadili için SPK ya başvurması, onay alınması durumunda Genel kurula getirilip onaylanması daha sonra tekrar SPK ya başvurması gerekiyor.

Alıntı Originally Posted by bagbozumu Yazıyı Oku
    Evet esas sermaye sistemine tabi, ancak sermaye artışı için, yönetim kurulunun karar vermesi; esas sözleşmenin sermaye ile ilgili maddesinin tadili için SPK ya başvurması, onay alınması durumunda Genel kurula getirilip onaylanması daha sonra tekrar SPK ya başvurması gerekiyor.
    O dediğiniz usul kayıtlı sermaye sistemini kabul eden şirketler için geçerlidir.
    Esas sermaye sistemini kabul etmiş şirketler için genel kurul yetkilidir.
    Elbette genel kurulu gündemini yönetim kurt belirliyecektir .
    Benim bildiğim budur aksi varit olursa
    Yanılmış olurum ve özür dilerim.
    Sizin dediğiniz gibi olsa fark nedir o zaman kayıtlı sermaye sistemini kabul edenler sizin dediğiniz gibi yapıyorlar
    Sagliklar

6.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    O dediğiniz usul kayıtlı sermaye sistemini kabul eden şirketler için geçerlidir.
    Esas sermaye sistemini kabul etmiş şirketler için genel kurul yetkilidir.
    Elbette genel kurulu gündemini yönetim kurt belirliyecektir .
    Benim bildiğim budur aksi varit olursa
    Yanılmış olurum ve özür dilerim.
    Sizin dediğiniz gibi olsa fark nedir o zaman kayıtlı sermaye sistemini kabul edenler sizin dediğiniz gibi yapıyorlar
    Sagliklar
    Sn. cinali, bütün şirketlerin (halka açık) sermaye artırım kararları yönetim kurulu kararı ile alınır. Aradaki fark Kayıtlı sermaye sistemine tabi şirketler, Kayıtlı sermaye tavanını geçmeyecek (bir defaya mahsus geçebilir) şekilde, yönetim kurulunun kararı ile; Genel kurulun onayına gerek kalmadan (temettünün hisse olarak verilmesi hariç) direk SPK ya başvurup, onaylandıktan sonra sermaye artışını tamamlar. Esas sermayede ise sistem, bir önceki paylaşımım da ki gibi işler. Ayrıca birbirimizden özür dilememiz gerekmez, sonuçta kasıt olmadıktan sonra bildiğimiz şekliyle bir şeyler paylaşmaya çalışıyoruz. Saygılar.

7.  Alıntı Originally Posted by bagbozumu Yazıyı Oku
    Sn. cinali, bütün şirketlerin (halka açık) sermaye artırım kararları yönetim kurulu kararı ile alınır. Aradaki fark Kayıtlı sermaye sistemine tabi şirketler, Kayıtlı sermaye tavanını geçmeyecek (bir defaya mahsus geçebilir) şekilde, yönetim kurulunun kararı ile; Genel kurulun onayına gerek kalmadan (temettünün hisse olarak verilmesi hariç) direk SPK ya başvurup, onaylandıktan sonra sermaye artışını tamamlar. Esas sermayede ise sistem, bir önceki paylaşımım da ki gibi işler. Ayrıca birbirimizden özür dilememiz gerekmez, sonuçta kasıt olmadıktan sonra bildiğimiz şekliyle bir şeyler paylaşmaya çalışıyoruz. Saygılar.
    Mesela geçen yıl, Esas sermeye sistemine tabi olan Alkim benim belirttiğim şekilde sermaye artırım kararı almış, önce esas sermaye tadil tasarısı için SPK ya başvurmuş, onaydan sonra Genel kurulun onayına sunmuş, daha sonra tekrar SPK ya başvurmuştu. Dilerseniz Alkim'in KAP haberlerinden kontrol edebilirsiniz.

Alıntı Originally Posted by bagbozumu Yazıyı Oku
    Mesela geçen yıl, Esas sermeye sistemine tabi olan Alkim benim belirttiğim şekilde sermaye artırım kararı almış, önce esas sermaye tadil tasarısı için SPK ya başvurmuş, onaydan sonra Genel kurulun onayına sunmuş, daha sonra tekrar SPK ya başvurmuştu. Dilerseniz Alkim'in KAP haberlerinden kontrol edebilirsiniz.
    Siz haklısınız o zaman incelemişsiniz doğrudur
    Peki o zaman ne farkı var aynı prosedür ise
    Çok önemli değil sadece süreç uzar sadece
    Hayırlısı olsun diyelim vede takibe devam

Sayfa 777/841 İlkİlk ... 277677727767775776777778779787827 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz