Sayfa 561/841 İlkİlk ... 61461511551559560561562563571611661 ... SonSon
Arama sonucu : 6726 madde; 4,481 - 4,488 arası.

Konu: ISBIR - İşbir Holding

1.  Alıntı Originally Posted by viking Yazıyı Oku
    Abine bi soruver bakalım alınırmı bilançoya göre.��
    Sn. viking yanlış anlamayın ama başkalarının tavsiyelerine göre nereye kadar alış satış yapacaksınız ki kaldı ki bu belirsiz ortamda. İşinize karışmak gibi olmasın ama naçizane sizin artık bilançoyu inceleyip kendi kararlarınızı alabilecek tecrübeye ulaştığınızı zannediyorum. Ha karşılıklı fikir alış verişleri, tavsiyeler elbette olacaktır tabii. Saygılar.

2. ben de olumlu buldum bazı kalemleri ama borç/özkaynak oranı yüksek...o noktada şirketin farklı bir çalışma içerisine girmesi gerek.

3.  Alıntı Originally Posted by bagbozumu Yazıyı Oku
    Sn. viking yanlış anlamayın ama başkalarının tavsiyelerine göre nereye kadar alış satış yapacaksınız ki kaldı ki bu belirsiz ortamda. İşinize karışmak gibi olmasın ama naçizane sizin artık bilançoyu inceleyip kendi kararlarınızı alabilecek tecrübeye ulaştığınızı zannediyorum. Ha karşılıklı fikir alış verişleri, tavsiyeler elbette olacaktır tabii. Saygılar.
    Benimki meraktan latifeydi.Yıllarfır buradayım tanıdığım 3 5 kişiden birisisiniz.Bana şirketin sahibi gelse al şöyle olacak dese almam.Merak etmeyin.Bu arada gücendim valla.Benim elimde İşr olmama gibi bir ihtimali düşünebiliyormusunuz.😱😱

4. Sn.Bağbozumu ortama bakmadan param varsa alış yaparım geleceğe baktığım için.Elimdeki hisse isimlerini az çok biliyorsunuz 3 şirket.Param olursa ihtiyacım harici bu hisselerden alırım.Yarın ola hayr ola.🤫🤫

5.  Alıntı Originally Posted by viking Yazıyı Oku
    Benimki meraktan latifeydi.Yıllarfır buradayım tanıdığım 3 5 kişiden birisisiniz.Bana şirketin sahibi gelse al şöyle olacak dese almam.Merak etmeyin.Bu arada gücendim valla.Benim elimde İşr olmama gibi bir ihtimali düşünebiliyormusunuz.����
    Estağfurullah viking kardeş, isbir olduğunu biliyordum da olur ya artırmak için mi soruyor acaba dedim Yazdıktan sonra da aklıma gelmedi değil latife olsun diye yazmıştır herhalde dedim. Hayırlısı olsun, bakalım temettü kararı nasıl gelecek. İnşallah daha çok ta alırsınız.

6. Bence normale döndü 600 lere kadar güzel güzel geldi ve malum yapacak bir şey yok selin önünde duramadı ancak şimdi nerde kalmıştık dediler sanki.

7. Bu arad temettü garantisi varmı bakmadım ben.Öyle bir açıklama yok sanki.Toplantı tarihi ve maddeleri açıklandımı.Belki başka bir karar çıkar bellimi🤔🤔

8.  Alıntı Originally Posted by sagopa kajmer Yazıyı Oku
    ben de olumlu buldum bazı kalemleri ama borç/özkaynak oranı yüksek...o noktada şirketin farklı bir çalışma içerisine girmesi gerek.
    Rasyolar 31.12.2019 31.12.2018
    Cari Oran 1,16 1,02
    Özkaynak/Aktif Oranı 0,23 0,23
    Yabancı Kaynak/Aktifler Oranı 0,73 0,72

Evet bence de biraz yüksek ama bu sene farklı olarak Nakit ve nakit benzerleri 33.167.299 TL dan 103.084.105 TL ya yükselmiş bu olumlu. Ayrıca Holding'in bağlı ortaklık ve iştirakleri başta İşbir Sentetik, (Hindistan' da ki şirket hariç) düzenli kar açıklamaya başladı. Aslında şirket bana göre yüksek oranda bedelli sermaye artırımı yapsa borçları azaltabilir ancak sanırım; çok ortaklı sermaye yapısı ve hisselerin dağınık olup çoğunun kaydettirilmemiş olması, ortaklara ulaşılamaması gibi sorunlardan ötürü bu kararı alamıyorlar yada işlerine öyle geliyor bilemiyorum. Y.T.D.

Sayfa 561/841 İlkİlk ... 61461511551559560561562563571611661 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •