Sayfa 381/1001 İlkİlk ... 281331371379380381382383391431481881 ... SonSon
Arama sonucu : 8006 madde; 3,041 - 3,048 arası.

Konu: Viop XXXVII

1.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Bir çok eğitim fakültesi var ama çok az tıp fakültesi var. Neden!!
    Aç tıp fakültesi, ver binlerce Dr. mezunu, bak bakalım yurtdışına gidebiliyor mu
    Bi o kaldı onu da ayağa düşürelim bitsin diyorsun yani…

2.  Alıntı Originally Posted by Zinedrimed Yazıyı Oku
    Bi o kaldı onu da ayağa düşürelim bitsin diyorsun yani…
    Sektörde çalışanların yüzde 90 mı Dr. olursa sıkıntı çözülür, hemşire ünvanını silelim bence

16.96 Since 27 Aralık 2023

Alıntı Originally Posted by ENGRANDMASTER Yazıyı Oku
    Sayın JAS müsait olduğunuzda
    sizden Dow ve sp 500 yorumu bekliyoruz.
    Sn ENGRANDMASTER,
    Daha önceki düşüncelerimde hiçbir değişiklik yok çünkü değişiklik olmasını gerektiren farklı bir gelişme olmadı.

Şöyle ki:
    26.11.2021 tarihli gönderim aşağıda.,
     Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Şu anda 3.1.5.2 dibinde ya da dibin yakınındayız. (Aşağıdaki sayım beklediğim sayımdır)
    Buraya kadarki kesim işin kolay tarafı idi. Bundan sonrası için 3.1.4 dibinin kırılıp kırılmayacağına bakacağız. Kırılırsa ayı sayımı başlar, kırılmazsa boğa sayımına devam. Yani, DİKKATLİ OLMA ZAMANI.

https://imgyukle.com/f/2021/11/23/k1cdnI.png

EW sayımlarının limitlerinden bahsedersek tam bir yol ayırımındayız (Aşağıdaki kes-yapıştır grafiği). Her iki sayımın da olasılığı eşit. Dediğim gibi benim beklentim hala Boğa sayımı.

https://imgyukle.com/f/2021/11/26/kqfIuM.png
    Bu durumda hiçbir değişiklik yok. İki sayım var, ayı ve boğa.

Ekim 2021 dibinden sonra FDOW 5 dalgalık bir zirve daha yaptı.
    Ayı sayımına göre bu beş dalgalık hareket 5. dalganın tamamı olabilir. Eğer bu doğru ise artık yeni zirve yok ve büyük realizasyon başlamış demektir.
    Boğa sayımına göre bu beş dalgalık hareket 5.1 dalgasıdır ve en az iki yeni zirve daha gelmelidir (5.3 ve 5.5 zirveleri)
    Bu iki durumu da yukarıda gösterdim temsili kes yapıştır yaparak. (altta da sayım mevcut)
    Bu iki sayımdan hangisi doğru sorusuna gelince, ikisi de EW kurallarına uygun olup şansları %50-50 dir. Benim beklentime gelince, bu olumsuz görüntüde bunu yazabilmek benim açımdan ciddi risk olsa da ben hala boğa sayımından yanayım. FDOW 33350 altına gelirse boğa sayımı iptal olur, ayı sayımı devreye gireBİLİR (ki bunun da bazı istisnaları var, bunu da 33350 kırılır ise anında yazarım, şimdilik kafa karıştırmaya gerek yok). Yani FDOW için ölümcül sayılabilecek seviye 33350 dir.

FSPX ve FNasda.q ise FDow'a göre EW sayımı açısından çok daha net, çok daha belirgin, keskin. FSPX için tek bir sınır seviye var. Bu seviye kırılır ise büyük realizasyon kaçınılmazdır. Bu seviye de aşağıdaki grafikte 3.1.4 dibidir (4270 civarı). Nasda.q için bu seviye ise 14400 civarıdır.

4. Bozkuş çok haksızlık yapmışın. Adam 7 sene bunun 3 yılı resmen inekler dış dünyadan haberi olmaz. Daha öğrenci iken geceli gündüzlü nöbet tutar. Sonra bir dünya pata zaman harcar TUS a girer asistan olur. Asistan olunca ilk sene 32 saat çalışır gece evde yatar bir sene böyle. Bölümde eğer doğum izni hasta sair olmazsa. Bir sene sonra gün aşırı 24 saat nöbet tutar. Kısaca sen o asistana çalıştığı fazla mesaisini ver evini arabasını iki yılda alır. Ama hemşire kadar alır. Dr ameliyata girer ameliyat bitmeden çıkamaz devredemez ama hemşire personel anestezi mesai bitiminde devreder. Gece gerekirse gelir. Ama diğerlerinde böyle bir durum yok. Bana kalırsa Dr fazlasıyla hak ediyor. Ne biliyim benim Toto yemedi onları görünce tıp okumak. Birde çoğu sağlıkçı okur çoğu bölüm harici seçer. Hatta çok pratisyen Dr arkadaşım avukat oldu. Hele pratisyen hekim bence çok fazla zam almalı o kadar nöbet tutar çok riskli ve ağır.

5.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Aç tıp fakültesi, ver binlerce Dr. mezunu, bak bakalım yurtdışına gidebiliyor mu
    Ameliyatı kim yapacak. Hani bir söz motor tamircisi demiş ya aynı işi yapıyoruz sen benden niye fazla alıyorsun. Kalp damar cerrahi demiş sen motoru durduruyorsun ben çalışırken yapıyorum. Git bir tip okuyandan histoloji kitabını al oku karar ver.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    ankara
    Gönderi
    3,047
    Vay be viop forumunda sayfalarca un,ekmek,yag.. muhabbeti. Yok yanlış anlamayın tabii ki konusulacak ama demek ki bıçak kemiği deldi...

Artık ucuz vatan millet elden gidiyor slogani bunları kurtaramaz ... padişah 1. Mahvettin sanırım türünün son örneği olacak... şükür...
    biliyorsunuz ya işte yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir falan...filan...

7.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Burada Tıp Fakülteleri tam listesi var.

https://yokatlas.yok.gov.tr/lisans-bolum.php?b=10206

5-6 yıl sonra Dr. fazlası olabilir.

...ve atanmayan doktorlar sorunu.

Bir de yazılım teknolojileri bu mesleği fazla etkiler gibi geliyor bana.

Gerçi TR de kamuda çalışanlar asla işlerini kaybetmez o ayrı.

8. Teşekkürler sayın JAS

Sayfa 381/1001 İlkİlk ... 281331371379380381382383391431481881 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •