Sayfa 383/1001 İlkİlk ... 283333373381382383384385393433483883 ... SonSon
Arama sonucu : 8006 madde; 3,057 - 3,064 arası.

Konu: Viop XXXVII

1.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Olay o değil başganım, ya kimseye zam yapma yada adaletli ol, bugün boş vakit diyerek haber sayfalarını karıştırıyorum. durum çok vahim, doktorlara 5bin tl zam diğer sağlık çalışanlarına 2yüz tl zam, bari onlarada 5bin yapmıyorsan bin tl yapta ayrımcılığını çok belli etme.
    Ben bişii demiyorum, adaletsizliği söylüyorum.
    Garibanın hakkını gözetmeyen bu dünyada iki yakası bir araya gelmez
    Bu işin hakkından da yılanoğlu gelir
    Abim hepimiz aynı şeyden bahsediyoruz aslında. Kulağımızı farklı tutuyoruz
    31.12.21 tarihli işten çıkarışlar artacak...
    asgari ücret almayanların maaşına çok cüzzi zam yapılacak... veya onlar işten çıkartılcak seni çalıştırıcağıma asgari ücretliyi çalıştırırım diyende olacak.
    Çin modeli nedir ?

Çin modeli kapısında kuyrukları olan fabrikalar.... Köle gibi çalıştırılan insanlardı ( şuan için konuşmuyorum ) 20 yıl öncesi.
    Sen bu kapıdan dışarı çıkarsan bak sırada adam var o çalışmaya hazır deniyordu...

2.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Derdimi anlatamadım ben galiba,
    Çoğu üniversitede hemşirelik fakültesi programı açıldı, onun yerine tıp fakültesi açılmalıydı.

Burda konumuz aslında sağlık sektöründe çalışanların maaş zam fark oranlarıydı, konu nerden nereye geldi.
    kusura bakmayın ama herkes bana neci olmuş bu ülkede
    Abi kızma malesef herkes ban ne ci bu gün olmadı. Yıllardır böyle. Ben etrafıma bir yıldır yalvarıyorum. Geliyor kendini korumaya al diyorum. Aman hiç birşey olmaz sana öyle geliyor diyenmi dersin... Kötü habercimi desen..... duymak istemiyorum mu desen.... En ağırıda napalım gelirse gelsin diyen

Bu sadece türkiye değil dünya krizidir. Her ülke en zayıf noktası neyse oradan vuruluyor.

Okullara gelince de.... Şuanki öğretmenlerde malesef iş yok işler acısı abi.....

total çöküş..

20 yılda yapılmaması gereken her türlü yanlışlığı yaptılar..bilerek, isteyerek ve kasıtlı biçimde..

bu forumda bunları çok konuştuk.. böyle olacağı belliydi..

nasıl belliydi ? derseniz..

mr erdoğan'ın konuşmalarını 5 dakika dinleyen birisi için hiç bir süpriz yok ülkenin geldiği noktada..o konuşmalarda o kafa yapısı çok açık ortada.. saklanamıyor..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

4.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Niye kapasite yok!!
    Sen eğitim fakültesine 50bin kontenjan alır, önüne geçeni eğitimci yaparsan, o çocuklar ne öğrenecek.
    Balık baştan kokar.
    Eğitim şart

16 milyon ogrenci var mecbursub kontenjani yukarida tutmaya . 50 bin ideal . Yildan yila azaltirsin program dahilinde

5.  Alıntı Originally Posted by baba_baskan Yazıyı Oku
    Abi kızma malesef herkes ban ne ci bu gün olmadı. Yıllardır böyle. Ben etrafıma bir yıldır yalvarıyorum. Geliyor kendini korumaya al diyorum. Aman hiç birşey olmaz sana öyle geliyor diyenmi dersin... Kötü habercimi desen..... duymak istemiyorum mu desen.... En ağırıda napalım gelirse gelsin diyen

Bu sadece türkiye değil dünya krizidir. Her ülke en zayıf noktası neyse oradan vuruluyor.

Okullara gelince de.... Şuanki öğretmenlerde malesef iş yok işler acısı abi.....
    Neyi bahsediyorsun abi, milli eğitim okullarında okuyup tıp I kazanan olmaz, ya dersaneye gider yada iyi eğitimcilerden özel ders alır tıpı kazanır. neden!!
    Çünkü milli eğitimde eğitim veren kendisi bilmiyor ki ne eğitimi verecek, önüne gelen öğretmen olmuş,sonrada diyoruz ki tıpı kazanan az, fakir nasıl özel eğitim alsın, garip gureba nasıl çocuğunu dersaneye göndersin. Ülke olarak acınacak haldeyiz. Nerden tutarsan elinde kalıyor

16.96 Since 27 Aralık 2023

Göçmenler sanayinin vazgelmezi algısı yapılıp vatandaşlığa alınacak bir süre sonra.
    İş adamları siyaset anlaştı..
    Olan akıllı orta direk insanlara olacak.
    Düşürülen maaşlar ve imkanlar.
    Diğerleri çakma hayat yaşamaya mecbur

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

7. Bu baslikta neden bu kadar celiskili mesajlar var
    Vakkodan alisveris yaptigini soyleyen kisi aycicek yagina 5 tl zam geldi diye evine o yagi almadan donuyor
    Ekmege zam geldi diye fiyatlara sitem ediyor
    Soyle bir celiski daha var Vakkodan alisveris yapan bir kisinin evinden aycicek yagi uzak olmasi gerekiyor
    Aldigin maas ile ay sonunu getirmek icin saglik acisini dusunmezsin aycicek yagi alip kullanirsin
    Vakkodan bir ayakkabiya 6000 verebiliyorsan kusura bakmada ver 200 tl al 5 litre zeytin yagi
    ....

belli meslekler toplumun daha zekilerinden oluşmalı.

herkes doktor olmamalı..

herkes muhendis de olmamalı..hele imza yetkili..kontenjan konusu dikkatli yapılmalı..

vesaire. vesaire..

ama aynı zamanda herkes de sorgulamalı.. mesela sen 20 sene boyunca yaptığın tercihlerle vicdanın rahat mı?

eğer rahatsa üzerine düşeni yapmışsın demektir.. vicdanın rahat mı derken: haksızlık karşısında dilsiz şeytan olmadın, politik tercihlerini spor takımı tutar gibi yapmadın, yalan söyleyeni desteklemedin gibi... şeyleri kasdediyorum..

eğer bu konularda çocuklarına ve gelecek nesillere "doğrunun yanındaydım" diyebiliyorsan sorun yok..
    ama bu 20 seneye ve ülkeye yapılan bu ihanetlere ortak olduysan susarak, o zaman kusura bakma sorumlusun demektir..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Sayfa 383/1001 İlkİlk ... 283333373381382383384385393433483883 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •