Sayfa 622/1001 İlkİlk ... 122522572612620621622623624632672722 ... SonSon
Arama sonucu : 8006 madde; 4,969 - 4,976 arası.

Konu: Viop XXXVII

1. Bir kızım var evlilik çağında. Kız gitti mi oğlanin aldığı parayla bırakın düğünü ev gecinemez. Muhasebeci de aylık 1000 TL alıyor. Hayır ordan alıp asgari ücret ile bir yere koysam geleceği bitecekl. Ha 30 yaşına kadar çalışıp altını eşyaları alır bende bu felçli halimle ek iş bulursam mümkün. Allah izin verirse sağlığım düzelirse seneye pazara çıkacam yada bir yerde part time kasiyerlik. Benim maaş faturalar okul servisi, yakıt ve kapıcı aidatı, medikal ürün fark ücreti, ilaç katılım hastane payı, parayla aldığım antibiyotik, ekmek ve Pazar gideri ne yetiyor iki yıldır hanıma üst baş yok bende iki yün don aldım. Ev kira değil. Allah'tan bir iki yıllık stok var. Ya hu evi kira stoğu olmayan hangi alemde bu maaşla geçiniyor. Ulen TÜİK ci o fiyat aldığın marketin adını söyle de bizde oradan alalım. Acaba aldığı ürünlerin ÖTV KDV sini çıkarıp da mı buluyor bu rakamı anlamış değilim.

2. Evde araba yok benim akülü tekerlekli sandalye nin jelli aküsü iki scooter jel akü iki yıl gidecek kalite 7 bin TL. Çocuklar işe dolmuşla gitse 8400 TL iki yıl zam gelmezse dolmuşa 4000 TL daha avantajlı çocuklar. Ula sineğin yağını hesaplamak lazım. Bir ayda aküler %100 zam gördü vay anasına. Pedallı bisiklete dönmek gerekecek sanki.

3.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Abi kimse batmasın herkesin karnı doysun. Ekmek yumurta yeşillik le de karnımızı duyururuz.
    Farklı yiyen oldugujuda sanmıyorum,arada kofte yiyorduk veya göğüste n arabas yapıyordum arada onuda uapmayiz.eger evlatların derdi olmazsa kiyde kendim kendime yeterde artarim.
    Not:babamın tohumun dan ektiği bir domates serada tarttigimda 1,680grm gelmişti.
    Çok sıkıldım bu şehirde artık r şy

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    sanayi ve teknoloji bakanımız açıkladı...aya sert iniş yapmak için 1,9 milyar TL bütçe ayırmışız...aya gidiyoruz 150 milyon USD ile...WV elektrikli araçlar için yıllık 17 milyar EUR bütçe ayırmış...

oyun dışı falan değiliz aksine oyunu biz kuruyoruz...hayret bişey ya...

Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    ve maalesef biz oyun dışıyız

Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    sanayi ve teknoloji bakanımız açıkladı...aya sert iniş yapmak için 1,9 milyar TL bütçe ayırmışız...aya gidiyoruz 150 milyon USD ile...WV elektrikli araçlar için yıllık 17 milyar EUR bütçe ayırmış...

Projenin detaylarını çok merak ediyorum aslen.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

6. Bir adam her gün konuşur mu ya. Her konuştuğunda satış geliyor. Bu konuşmadan önce eskiden üç beş alıyorduk. Bundan sonra ki stratejiniz RTE nin programından hemen önce satmak olsun. Ya bir müjde ver de ilimlerimiz bayram etsin. Yoksa millet iliklerine kadar borçlu. Bu arada dün demiştim tereyağı 70 olmuş. 25 TL zam gelmiş.

7.  Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku

Bu 18 ay geçer mi ki. Seçimi kaybedince bırakır mı ki. Benim tek merakım bu. Hiç umudum yok bırakacağı konusunda

dolar bazlı grafik daha da yukarısı var diyor.

ama dolar borcu olan şirketlerin karı düşecek. belki de sırf bu yüzden iflas edenler olacak.

ve de dolar buralarda kalacak mı? bence asıl muamma orada.

Sayfa 622/1001 İlkİlk ... 122522572612620621622623624632672722 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •