Sayfa 635/1001 İlkİlk ... 135535585625633634635636637645685735 ... SonSon
Arama sonucu : 8006 madde; 5,073 - 5,080 arası.

Konu: Viop XXXVII

1.  Alıntı Originally Posted by ENGRANDMASTER Yazıyı Oku
    Sayın SİNDOMA o çanağın hedefi kadar dolarizasyona katlanabilirler mi , çok zor değil mi?
    kabaca 100 milyar usd eder.
    Dolarlar bankada kaldığı sürece sorun olmaz. Hatta merkez bankası için de çok iyi olur. İsterse dolarizasyon yüzde yüz olsun. Ama ne zamanki o dolarların sahipleri paralarını fiziki olarak almak isterlerse sorun işte o zaman çıkar. Çünkü muhtemeldir ki bankada fiziki olarak bulunduğu tahmin edilen dolarlar çoktan yerlerini yellere bırakmış olabilirler.

2. Bilim adamları bilimsel ve sadece kendi alanlarında konuşuyor, o şekilde de olmak zorunda. Tabi insan olarak kendi farklı görüşleri olabiliyor ama TV ortamında çok açık konuşamıyorlar. Kendi alanının dışında konuşursa diğer konuklar hocam o alana girmeyin diye de uyarabiliyor.

Profesör TV'de grafik gösteriyor, 2026 vadeli altın %10 yüksek, 2026 petrol %10 düşükmüş. Benim bu durumu incelemem gerekiyor ama 2023-24 yılında bir şeyler olacağına işaret ediyor diyordu.

Gazeteci de hocam bu bir savaş olacağına işaret ediyor dedi. Profesör de ben demedim ama siz dediniz tabi olmasını istemeyiz vs dendi sonra konuyu kapattılar.

Bir konuda bir bilim adamı bilimde genel kabul gören bir konuyu anlatırken bir detay alanda ben buna katılmıyorum dediği an insanlar katılmadığı konuyu merak eder ve konu iyice dağılır. O yüzden de kendi görüşünü belirtmemesi normal olabilir.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

3. 2002 de ne önemli siyasi kırılım oldu
     Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Onemli siyasi kirilimlar

1938-1960 22 yil
    1960-1980 20 yil
    1980- 2002 22 yil
    2002-2022 20 yil ?
    Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Güney Batı Ege Kıyıları...
    Gönderi
    1,663
    Blog Entries
    6
    Omicron denen Varyant bugün itibariyle memleket te tesbit edildi.
    Denildiği gibi hızlı yayılırsa 10 güne kalmaz vakalar 30.000 civarına gelir.

Bu arada her gün bir uçak dolusu insan memleket te corona dan ölüyor.
    Mevzu o kadar sıradanlaştırdılar ki her gün 200 e yakın insanın ölmesine normal miş gibi bakıyoruz.
    Ne biçim insan olduk biz MK.
    Canım Kendim...
    twitter : @borsadan_hisse

5. SGK prim matrahı asgari ücretin 7.5 katı yapıldı diye biliyorum eskiden 4,5 katı idi.

Kamuda asgari ücretli yok dendi.

Asgari ücreti çok yükseltince yüksek maaşlı kesim için işçi ve işveren katkısı da daha fazla alınmak durumunda.

Yüksek prim ödemek emekli maaşına etki ediyor ama yüksek enflasyon ve seyyanen zamlar ile o yüksek maaş 3-4 yıl sonra eriyor.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

6.  Alıntı Originally Posted by Subjective Yazıyı Oku
    Omicron denen Varyant bugün itibariyle memleket te tesbit edildi.
    Denildiği gibi hızlı yayılırsa 10 güne kalmaz vakalar 30.000 civarına gelir.

Bu arada her gün bir uçak dolusu insan memleket te corona dan ölüyor.
    Mevzu o kadar sıradanlaştırdılar ki her gün 200 e yakın insanın ölmesine normal miş gibi bakıyoruz.
    Ne biçim insan olduk biz MK.
    Bence yanlış düşünüyor olabilirsin.
    Binlerce insan çeşitli hastalıklardan ölüyor. Bence covid'te sayılar açıklanıyor, ama diğerlerinde sayılar açıklanmıyor.
    İlgimiz buraya çekiliyor gibi geliyor.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir. Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. Ben bir strateji uygularım gerçekleşir ya da gerçekleşmez.

7. Eğer bu hükümet bu gün rezil olmuyorsa MB yerine (adamlar satmaktan başka bildiği bir şey yok) vatandaşın dolar almasıdır. Bu gün bu olanlara rağmen sigorta görevi görüyor.

8.  Alıntı Originally Posted by Ex2000 Yazıyı Oku
    Bence yanlış düşünüyor olabilirsin.
    Binlerce insan çeşitli hastalıklardan ölüyor. Bence covid'te sayılar açıklanıyor, ama diğerlerinde sayılar açıklanmıyor.
    İlgimiz buraya çekiliyor gibi geliyor.
    Bu kadar önleme rağmen covidden 200 kişi ölüyor günde, önlem olmasa ne olur? Bu kadar kapanma, maske, hijyen, aşı olmasa... Allah beyin vermiş kardeşim tepe tepe kullanın biraz çekinmeyin bu kadar...

Sayfa 635/1001 İlkİlk ... 135535585625633634635636637645685735 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •