Sayfa 553/1001 İlkİlk ... 53453503543551552553554555563603653 ... SonSon
Arama sonucu : 8006 madde; 4,417 - 4,424 arası.

Konu: Viop XXXVII

1. gece seansında teorik fiyatın %1 üstünde olursa ve 230.000 leri gösterirse yine bir cort denemesi gerçekleştirecem...bol şanslar...
    Yatırım tavsiyesi değildir. Dalga geçiyorum zarar edersin beni dinlersen.

2.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Son dönemde hisse senetlerinde yabancı girişi gözüken haftalarda bile girenin aslında "gerçek" yabancı olmadığını ,"bıyıklı" yabancı veya körfez sermayesi olduğunu gösteriyor.Çünkü "gerçek" yabancı yatırımcılar kur riskini "hedge" etmek için kısa vadeli portföy yatırımlarında "swap" enstrümanını kullanıyor.Swap miktarının 2.9 milyar dolara kadar inmesi borsanın tamamen yerlilere belki bir ölçüde de körfez sermayesine kaldığını gösteriyor.Mart ayında yabancıların 24 milyar dolar swap pozisyonu vardı,bu çıkışlar döviz fiyatlarındaki yükselmenin en temel nedenlerinden biri.
    Swap miktarı mi 2,9 milyara inen
    yoksa faiz için TL ye dönen yabancının kalan usd cinsi parası mı
    yanı usd ye dönebilecek TL cinsi tutar mı
    biraz karışık oldu ama
    swapta bildiğim kur rıskı yok
    TL faizi almak için gelen kur riski üstlenmiş oluyor.

yanı nacı ağbal döneminde TL ye dönen yabancı yatırımcı
    çok ciddi zarar etmiş olmalı
    Doğrumu hocam

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Güney Batı Ege Kıyıları...
    Gönderi
    1,663
    Blog Entries
    6
    ne turkcell miş arkadaş ya.
    lan olum hareket etsene biraz.
    elime yapıştı sülük gibi.
    Canım Kendim...
    twitter : @borsadan_hisse

4. tank palet fabrikasının 25 milyar dolar ettiği piyasada koç holding 6 milyar dolar bile değil.. miş öyle mi ?

yhaaa yürüyün bi gidin be, 34 liraya kchol mu olur, tek tank palet kadar etmesi için 140 TL olması lazım,
    koskoca koç holding- froto, toaso, arclk, tuprs, ykbnk, aygaz, ttrak ve diğer bissürü şey
    tank palet fabrikasının dörtte biri bile etmiyor yani, şaka mı bu ??

5.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    PARA ARZI (M3) 3 ARALIK'TA HAFTALIK %6.72 ARTIŞ İLE 5 TRİLYON 284.8 MİLYAR TL

bu demek para basılmış mı?

yani bunlar bir haftadda 300 milyar tl mi basmışlar...
    Bankaların parasal bilançosu olası lazım. Kağıt para çok az.

Kur arttıkça otomati artıyor.
    >>>>
    https://tr.wikipedia.org/wiki/Para_arz%C4%B1
    Makroekonomide, para arzı veya para stoğu, belirli bir zaman aralığında ekonomi genelinde dönen toplam paranın değeridir.[1] Para arzı M1 ve M2 denen 2 araçla ölçülür. M1 (Money 1) ekonomideki nakit para, vadesiz mevduat ve çeklerin toplamıdır. M2 (Money 2) ise M1’e ek olarak tasarruf ve kısa dönem vadeli mevduatların toplamıdır. Eğer bir ekonomide para arzı çok artarsa faiz oranı düşerken enflasyon oranının yükseldiği görülür. Aksi takdirde ekonomide para arzının azalması durumunda ise faiz oranlarının yükseldiği, fiyatların ve üretimin azaldığı görülür. Bu durum işsizliğe ve üretim kapasitesinin yetersiz kullanılmasına yol açar.

(M2Y = M2 + Döviz Tevdiat Hesapları) (M3 = M2 + Resmi mevduat + TCMB diğer mevduatları) (L = M3 + Hazine bonoları + Tasarruf bonoları + Diğer likit aktifler)
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

6.  Alıntı Originally Posted by el turco Yazıyı Oku
    o zaten dolar fiyatına dahildir. malumu ilan etmişler.

.
    30 kasım sonrasındaki hiçbir gelişme fiyatlara dahil değil çünkü 30 kasımdan beri serbest piyasa yok; 13.8'de MB ve kamular olmayan rezervi satarak kuru tutmaya çalışıyor...
    kuru bu şekilde faiz arttırmadan tutmaya çalışmanın sonucunu da biliyoruz zaten...
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

7. Eskiden akşam pazarı ucuzluğu olurdu, artık akşam pazarı pahalılığı oluyor. enteresan

Şubat vade ye de 2315 den bi dene şort jetonu nu salladık, yayılalım tüm vadeye

16.96 Since 27 Aralık 2023

8.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Eskiden akşam pazarı ucuzluğu olurdu, artık akşam pazarı pahalılığı oluyor. enteresan

Şubat vade ye de 2315 den bi dene şort jetonu nu salladık, yayılalım tüm vadeye
    Benim de dikkatimi çekiyor. Hep pahalı kalıyor. Millet yavaş yavaş satayım moduna girdiğinde devreye giren görünmez bir el var.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Sayfa 553/1001 İlkİlk ... 53453503543551552553554555563603653 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •