Sayfa 146/1001 İlkİlk ... 4696136144145146147148156196246646 ... SonSon
Arama sonucu : 8006 madde; 1,161 - 1,168 arası.

Konu: Viop XXXVII

1. Dolar da yukselince petrol duşuşu noturleniyor gibi binance de 13.1 diyor dolar şu aşamada bu durum sadece ihracatcıya yarar halka yine birşey yok
     Alıntı Originally Posted by keremalkm Yazıyı Oku
    Petrolün
    Ucuzlaması bize yarar..

SM-A315F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    PPA-LX2 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by horhoti Yazıyı Oku
    Petrol sert duşunce malum petrol den başka neyi var bunların ki korkular korkular içimizi tırmalar

O mesajı attığım saatlerde
    DAX 15020 -0.66%
    DOW 34465 -0.51%
    FTSE 6963 -0.88%
    HANGSENG 23654 -0.38%

Normalde fiyatlar çok nadir oynarken şu %'ler nasıl bir volatile haftaya girdiğimizi net gösteriyor sanırım.
    Learn to sit back and observe, Not everything needs a reaction.

Alıntı Originally Posted by sko Yazıyı Oku
    İsrail, gündemdeki Omicron varyantına karşı, yabancıların ülkeye girişinin istisnalar dışında yasaklandığını duyurdu.
    https://t.co/N2E6mTwp13
    DSÖ, Belçika, İsrail ve Hong Kong'da tespit edilen ve ilk olarak Afrika'nın güney kesimlerinde tanımlanan
    omikron varyantının, şu anda dünya çapında baskın olan delta ve diğer varyantlardan daha bulaşıcı olduğunu söyledi.

4. Sp vix haftayı cok sert yukselişle kapattı yani yeni hafta da belirsizlik daha da hakim olabilir hafta sonu da bir supekulasyon medya yolu ile yapılıyor lakin net olan birşey var ulkeler kapanıyor heee bu bir tiyatromudur tartışılır bugun gece uzun olabilir ışıklar sonmeye bilir tr tarafında ise eşsiz bir alım fırsatı olacagını duşunuyorum dolar bazlı daralan bollinger in sert aşagı kırılması ile bir sure konsalide olması nı beklerim 1-2 haftaya durum netleşir kanımca
     Alıntı Originally Posted by sko Yazıyı Oku
    O mesajı attığım saatlerde
    DAX 15020 -0.66%
    DOW 34465 -0.51%
    FTSE 6963 -0.88%
    HANGSENG 23654 -0.38%

Normalde fiyatlar çok nadir oynarken şu %'ler nasıl bir volatile haftaya girdiğimizi net gösteriyor sanırım.

5. Bak bak dsö de işin içinde organize işler 2
     Alıntı Originally Posted by keremalkm Yazıyı Oku
    DSÖ, Belçika, İsrail ve Hong Kong'da tespit edilen ve ilk olarak Afrika'nın güney kesimlerinde tanımlanan
    omikron varyantının, şu anda dünya çapında baskın olan delta ve diğer varyantlardan daha bulaşıcı olduğunu söyledi.

Petrolün sert düşmesi,
    TL'nin değer kaybetmeye devam etmesi..
    BORSA ya ALIM getirmeli...

Henüz Omicron (mu her ne ise) bizde görülmedi.
    Ayrıca kısa zamanda BIONTECH; ve diğerleri
    aşı ile ilgili açıklamalar yaparlar ve yükseliş kaldığı yerden devam eder... (Senaryo 1)

7. Varyant yada başka bir hastalık yoğun bakımda kalmayan biri bundan Korkmaz. Benim gibi yoğun bakım da aylarca elleri bağlı yaşayan birinin ödü kopar hastalıktan. Yoğun bakım nasıl bir yer çoğunuz hayal bile edemez. Orada çoğu uyutuluyor yada uyur konuşmasi mümkün değil. Günlük yada günaşırı birinin üstü örtülü sedye ile çıkar. Sürekli bir panik olur birine müdahale olur o gürültü o panik o geri döndürme çabası kimi zaman sevinçle kimi zaman hüzünle biter. Eğer senin gözlerin görüyor o hissi yaşıyorsan. Akciğer de problem varsa özellikle balgam sorunu günlük küt küt vuran bir cihaz var bir saat seni döver ondan önce ağzını çanak gibi açarlar bir hortumla girerler akciğeri nefes borusunu temizlerler bir dakika boyunca nefes almadan çırpınırsin bu sefer öldüm diye. Her gün bir iki üç kez o aletleri görünce gözlerin faltaşı gibi açılır ama eller bağlı kıpırdamak mümkün değil. Ağzında maske sürekli orda olunca maske bir süre sonra kesmeye başlar cildini. Acıtır canını. Bir Yudum Su için hatta bir yudum un 1/10 u kadar su içmek için neler vermezsin. Banyonu bir hemşire yapar etek tıraşıni dahi bir hemşire yapar. Sen utancından uyur gibi yaparsın. Aylarca sürekli saate bakıp kim gelecek diye beklersin. Yoğun bakım daki en canlı bendim tek konuşabilen bendim benim de belden aşağı hareket yok. 45 gün bunu yaşadım 5 CC su içmek için o zehir gibi mama mi ilaç mı her neyse onu içtim 5 CC su bir gün de. Sürekli yalvardım o su için. Halbuki bir bardak su verse içemez burnundan gelir nefes boruna kaçacak. Bir gün yoğun bakımdan çıktım su istedim içtim ama burnumdan geldi yahu tam 15 gün su içmedim hep burnundan geldi. Minik minik içebildim. Kimse hastalığı varyantı küçümsemesin. Bunu yaşamak hem sizin hem aileniz için bir kabus. Siz yoğun bakım da evdeki yakınlarınız da yoğun bakım da. Kıymayın kendinize ve sevdiklerinize.

8. Daha önceleri de bahsettim. Arkadaşlar covid korunma yolları. Bir sakalı bıyığı olanlar cilde temas ettirmeden bıyığa ve sakalın dudak yerine bir damladan az kekik yağı sürmek. Günlük 2-3 kez. Bunlar bana göre en şanslı olanlar. Bunlar bunu yaparsa sinüzit geniz akıntısı boğaz enfeksiyonu olmaz. İkincisi sakal bıyığı olmayanlar için maskenin nefes alma bölgesine dış bölgesine kapaktaki bulaşık kadar sür bu da iki üç kez. Evdekiler için kaynamış suya 2-3 damla kekik yağı buharı ile ortamı dezenfekte edilmesi. Eğer bebek varsa çocuğun ulaşamayacağı temas etmeyeceği yere bir damla kekik yağı sürün çocukta balgam söktürücü enfeksiyondan virüs ten Korur. Maskeye sürünce rahatsız olanlar yine temas etmeyeceği boyun yaka gibi yerlere bir damla kekik yağı sürebilirsiniz. Ofiste masa başı insanla bire bir iletişim halinde olanlar masa yada ofise nebulazatore kolladial gümüş suyu koyarak koruma mümkün. Sağlıcakla kalın

Sayfa 146/1001 İlkİlk ... 4696136144145146147148156196246646 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •