Sayfa 147/1001 İlkİlk ... 4797137145146147148149157197247647 ... SonSon
Arama sonucu : 8006 madde; 1,169 - 1,176 arası.

Konu: Viop XXXVII

Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Varyant yada başka bir hastalık yoğun bakımda kalmayan biri bundan Korkmaz. Benim gibi yoğun bakım da aylarca elleri bağlı yaşayan birinin ödü kopar hastalıktan. Yoğun bakım nasıl bir yer çoğunuz hayal bile edemez. Orada çoğu uyutuluyor yada uyur konuşmasi mümkün değil. Günlük yada günaşırı birinin üstü örtülü sedye ile çıkar. Sürekli bir panik olur birine müdahale olur o gürültü o panik o geri döndürme çabası kimi zaman sevinçle kimi zaman hüzünle biter. Eğer senin gözlerin görüyor o hissi yaşıyorsan. Akciğer de problem varsa özellikle balgam sorunu günlük küt küt vuran bir cihaz var bir saat seni döver ondan önce ağzını çanak gibi açarlar bir hortumla girerler akciğeri nefes borusunu temizlerler bir dakika boyunca nefes almadan çırpınırsin bu sefer öldüm diye. Her gün bir iki üç kez o aletleri görünce gözlerin faltaşı gibi açılır ama eller bağlı kıpırdamak mümkün değil. Ağzında maske sürekli orda olunca maske bir süre sonra kesmeye başlar cildini. Acıtır canını. Bir Yudum Su için hatta bir yudum un 1/10 u kadar su içmek için neler vermezsin. Banyonu bir hemşire yapar etek tıraşıni dahi bir hemşire yapar. Sen utancından uyur gibi yaparsın. Aylarca sürekli saate bakıp kim gelecek diye beklersin. Yoğun bakım daki en canlı bendim tek konuşabilen bendim benim de belden aşağı hareket yok. 45 gün bunu yaşadım 5 CC su içmek için o zehir gibi mama mi ilaç mı her neyse onu içtim 5 CC su bir gün de. Sürekli yalvardım o su için. Halbuki bir bardak su verse içemez burnundan gelir nefes boruna kaçacak. Bir gün yoğun bakımdan çıktım su istedim içtim ama burnumdan geldi yahu tam 15 gün su içmedim hep burnundan geldi. Minik minik içebildim. Kimse hastalığı varyantı küçümsemesin. Bunu yaşamak hem sizin hem aileniz için bir kabus. Siz yoğun bakım da evdeki yakınlarınız da yoğun bakım da. Kıymayın kendinize ve sevdiklerinize.
    Allah kimseye vermesin diyelim çok geçmiş olsun

WAS-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Eniştem covidden bir aydan fazla yattı en son bacaktan damar yolu açtılar. Damar yolu kol el üstü baş bitti bacağa geldi. Bir aydan fazla yattı tedavi sonrası şeker hastalığı ortaya çıktı. İki yıl oldu hala yürüyüş yapar her gün. Kekik çayı içer yağını kolkar. O kadar ağır atlattı ölümden döndü. Hala psikolojisi düzelmedi. Sürekli PCR testi yaptırıyor.

3. Bu covid tedavi sonrası şeker hastalığı ortaya çıkıyor. Eklem ağrıları ortaya çıkıyor. Eklem ağrıları bir süre sonra geçiyor. Ama şeker hastalığı hala geçmedi. Saçlar dökülüyor. Hani kemoterapi de saçlar nasıl dökülüyorsa aynı şekilde dökülüyor.

4. Öyle üst düzey yönetici, sanatçılar için Acıbadem hastanesi gibi iyi bir hastanede tedavi olanlar gibi hayal etmeyin.

5.  Alıntı Originally Posted by sko Yazıyı Oku
    İsrail, gündemdeki Omicron varyantına karşı, yabancıların ülkeye girişinin istisnalar dışında yasaklandığını duyurdu.
    https://t.co/N2E6mTwp13

Adamlar komple kapatmış.

Saudi Arabia -4.3%
    UAE -4.8%
    Kuwait -2.7%
    Qatar -2.1%
    Bu arkadaşlar cuma kapalıydı

Minsky Moment(anı);
    Sürdürülemez bir boğa koşusunun ardından ani bir piyasa çöküşünü ifade eder ..
    Ve bu durum, benzeri görülmemiş mali ve parasal teşvik önlemlerinin
    bir sonucu olarak oluşturulan kolay kredi ortamı tarafından körüklenebilir.

(economist Hyman Minsky)

Alıntı Originally Posted by sko Yazıyı Oku
    O mesajı attığım saatlerde
    DAX 15020 -0.66%
    DOW 34465 -0.51%
    FTSE 6963 -0.88%
    HANGSENG 23654 -0.38%

Normalde fiyatlar çok nadir oynarken şu %'ler nasıl bir volatile haftaya girdiğimizi net gösteriyor sanırım.
    Panik yapmayın...
    DOW +0.20
    DAX +0.47 .. yarın sert yükseliş borsamızda olabilir..
    https://www.ig.com/en/indices/market...nd-wall-street

Gonzales'in 12.20 taahhüdü var..
    Fiyatlar aniden sert düştü.
    USD hisse fiyatlar daha da ucuzladı
    PETROL sebebiyle, giderlerimiz azaldı gözükyor..

8. Piyasalar açık mı?

Redmi 7A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 147/1001 İlkİlk ... 4797137145146147148149157197247647 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •