Sayfa 994/1004 İlkİlk ... 494894944984992993994995996 ... SonSon
Arama sonucu : 8028 madde; 7,945 - 7,952 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XIV

1. ben öyle anladım vadeden önce çekersen hangi kur daha düşükse hesabındaki TL'yi ona göre güncelleyecek. yani yatırdığın gün kur 10 TL ve 100.000 TL yatırdın 6 ay vadeli, 3. ay ihtiyaç oldu çektin faiz yok ve çektiğin kur diyelim 9 TL hesabındaki para 90.000 TL olarak güncellenecek.

Eurobondda paraya sıkıştım anında dolarimi alır çıkarım.guncel kürdan da paramı bozarim

3. Yani diyor ki mevduatı bağladın ..kur 10 lira ...20 gün sonra bozdun kur 9 lira yine 10 liradan Alaçaksin.( Burada herkes 9 liradan bozulacagi anlamı çıkarıyor haklı olarak ) .ama bozdugun gün kur 12 lira ise paran 10 lira kurdan hesaplanacak ....
     Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    bunu nasıl yapacak yani para kaybetme durumu mu olacak iki tarafa da çekilebiliyor durum

muhtemelen olumsuz olan olacak
    Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    bunu nasıl yapacak yani para kaybetme durumu mu olacak iki tarafa da çekilebiliyor durum

muhtemelen olumsuz olan olacak
    Yok abi misal USD 10 lirayken hesap açtın. 2 ay sonra 20 oldu. Alacağın faiz 3 aylık yüzde 3.5. Ulan yemişim faizi yüzde 100 var burada diyip hesabı bozamassın diyor. Bozarsan vadeden önce 10 liradan, alış kurundan veririm diyor.

5. Bu olacak iş değil .yanlış uygulama olur .
     Alıntı Originally Posted by SmuraY Yazıyı Oku
    ben öyle anladım vadeden önce çekersen hangi kur daha düşükse hesabındaki TL'yi ona göre güncelleyecek. yani yatırdığın gün kur 10 TL ve 100.000 TL yatırdın 6 ay vadeli, 3. ay ihtiyaç oldu çektin faiz yok ve çektiğin kur diyelim 9 TL hesabındaki para 90.000 TL olarak güncellenecek.

6.  Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    TCMB: Vadeden önce para çekilen hesabın açıldığı tarihteki TCMB kuru ile kapandığı tarihteki TCMB kurundan düşük olan üzerinden hesap bakiyesi güncellenecek- Bloomberg HT
    kur yükselirse vermem düşerse alırım demiş
    Batık ayıyım poz açacak halim yok

Bence bu iş patates.kimse dolarını bozup buna geçmez.mevduatcilar belki alır. Onlar da bir yıl vadeli para bağlamaya ne kadar sıcak bakar onu yakinda anlariz

8. Peki kur farkının tamamı mi yansıyacak yoksa 1/4 umu (3 aylık için misal )
     Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Yok abi misal USD 10 lirayken hesap açtın. 2 ay sonra 20 oldu. Alacağın faiz 3 aylık yüzde 3.5. Ulan yemişim faizi yüzde 100 var burada diyip hesabı bozamassın diyor. Bozarsan vadeden önce 10 liradan, alış kurundan veririm diyor.

Sayfa 994/1004 İlkİlk ... 494894944984992993994995996 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •