Sayfa 152/1004 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252652 ... SonSon
Arama sonucu : 8028 madde; 1,209 - 1,216 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XIV

yahu arkadaş 4 büyük bankanın tüketici faiz oranları işte burada. 19'dan 15'e çektin yerinden kımıldamadı. hangi faizden bahsediyor bunlar ! ekrana baksa görecek. bunlar hangi kafayı yaşıyor anlamak mümkün değil ? 3 ay geçti ortada bir şey yok. Tahvil faizleri ise tam şenlik zaten.

bankalaf daha iyi kar ediyor. adamı 15 den fonluyorsun 3 aydır aynı orandan millete veriyor. fark muazzam. sonra kar patlaması yapıyorlar. yapmazlarsa ayıp

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    bu yaz fethiye kuşadası falan yaşlı ingiliz falan teyzelerle dolar. . kapasitenin üstünde akın olur bu yıl
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

bir akrabamız var, avusturyada emekli yaşlı bir bayan ? Türkiye'ye yerleşti 2500 € emekli maaşı alıyor. keyfi yerinde bizim çalışanımız 10 saat çalışıp 200 usd alıyor. utanın be kardeşim

bir de büyümeden bahsediyorlar ?
     Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    bu yaz fethiye kuşadası falan yaşlı ingiliz teyzelerle dolar... ahaha

Alıntı Originally Posted by verytired Yazıyı Oku
    Bugün sürekli nebati sözcüğünü gorunce, yıllar önce izlediğim bir belgeseli hatırladım. Suudi Arabistan'ın Nebati krallığı. Belgesel genellikle Arabistan'a dairdi ve aşırı sıcakların o korkunç görüntulerini içerdiği için de hiç unutmadım. Bu Nebati Krallığı, günumuze kadar fazla ortaya çikarilmamiş ve arkeolojinin hala uzerinde çalıştığı bir konuymuş. M.Ö. 400 yılında kurulmuş. Kuranlar da çölde yaşayan bedeviler. Bana ilginç gelen, şu anda sadece birkaç tür canlının yaşayabildiği Arabistan çöllerinde, bu adamlar zenginleşebilmiş ve o dönem ticaretin kavşagi olmuş. Nasil mi? Buhur ticareti. O donemlerde sicaklik bu kadar yok edici değilmiş ve reçine çikarabildikleri bir bitki ekmişler topraklarına. Bu buhurun özelliği, biraz insanı kafa yapması. Neyse, Nebati Krallığı ve merkezi Petra, Roma imp. tarafından yıkılmış ve o da tarihin tozlu sayflaraında yerini almış. Belgeselde bu bitkinin yağını da gıda olarak kullanıldığı belirtiliyordu. Detayları hatirlayamadim.
    Suudi Arabistanda antik taş bile bulunmaz Allahın fellahı ne anlar inşaattan, sanattan Nebati krallığı Ürdündedir halkı tam arap sayılamaz, Fenikelilerden, Mısırlılardan gelen bir kültürleri vardır.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    bir akrabamız var, avusturyada emekli yaşlı bir bayan ? Türkiye'ye yerleşti 2500 € emekli maaşı alıyor. keyfi yerinde bizim çalışanımız 10 saat çalışıp 200 usd alıyor. utanın be kardeşim

bir de büyümeden bahsediyorlar ?
    benim dediğim turistler taze ceviz kırmaya gelen tayfa ...
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

7.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Petra'yla ilgili başka iddialar da var da, şimdi şaparsak şaparlar..
    Diğer iddiaları hiç duymamıştım. Ama çevrede nasıl bir buhur talebi varsa krallığa 500 sene refah sağlamış. Muhtemelen baska mal ve hizmetin geçişi için de kullanildi o ticaret yollari. Belki de diğer iddialar zamanla doğrulanır.

onu anladık efenim zaten !

başka bir bakış açısı getirmeye çalıştım
     Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    benim dediğim turistler taze ceviz kırmaya gelen tayfa ...

Sayfa 152/1004 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252652 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •