Sayfa 278/1004 İlkİlk ... 178228268276277278279280288328378778 ... SonSon
Arama sonucu : 8028 madde; 2,217 - 2,224 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XIV

1. Geçen gün konuştuğum teyzenin biri ben de 2018'de uyandım ülkenin her şeyini satmışlar dedi... Neyse en azından hala uyanabilenler var. Bir de hala hiçbir şey olmamış gibi devam edenler var. Çıkar telefonunu, geçinemiyorsanız geberin vs diye söylenenler...

2002-2008 arasındaki iyi dönem, bugünkü kötü dönemi hazırladı. Doğru o dönem dolar sabitti ama bu biz iyi olduğumuz için değil, elimizdekileri bir dolu yolsuzluk ile özelleştirdiğimiz için oldu.

Şimdi elimizde son kalanlar yap işlet devret, kanal İstanbul arsaları, yabancıya pasaport/ev satışı.

Bir şeyler balarabilmek için önce eğitimli işgücünü ülkeden gitmemeye ikna etmek gerekiyor. O da insanların fikir özgürlüğüne, yaşam tarzına müdahale etmemekle olur. Adalet ve hukukla olur. Astığım astık kestiğim kestik en çok ben bilirim şeklinde yönetilen ülkede geriye sadece yalakalar ve başka gidecek yerleri olmadığı için işini baştan savma yapanlar kalır.

2002'deki milli takımı hatırlıyorum. Bir de son 10-15 senedeki ruhsuz suratsız topçulara bakın.

Maddi manevi laylaylay hoo Türkiye sözü bu son dönemin eseridir. 23 Nisan'da CB koltuğuna oturan çocuk hayalinin doktor olup Alman vatandaşı olmak olduğunu canlı yayında söyledi. Bunlar bu ülkenin milli beraberliğine açılmış onarılması çok zor yaralardır.

2.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Diyelimki Ankara nin nufusu 7milyon

Senin lokantada gordugun insanlarin sayisi 10 bin ama tiklim tiklim

Sokakta gordugun araba sayisi atiyorum 500 bin ama sokaklar dar 2 serit otobanlar dar altyapi yok trafik yavas sende bu sokaklara bakip "bak herkesin arabasi var" diyorsun. Diyorsun cunku trafik tikali ve senin gozune cok fazla araba gorunuyor.

Anlamadigin kafanin basmadigi sey su

Arabalar cok degil sokaklar yollar yetersiz

Lokantalarda cok insan yok, az sayida lokanta tiklim tiklim. (yurtdisina gidenler bilir) Sen tiklim tiklimi goruyorsun lokanta sayisinin az oldugunu gormuyorsun
    24 milyon araba var diyenler onun kaç tanesinin kuş cinsi olduğunu ki en yenisi sanırım 2001 model söylemiyor ya da o arabaların kaç tanesi 20 yaşından fazla c segmenti bile ülkemizde lüks oldu.

Dediğiniz gibi keşke yollar ve altyapı yeterli olsa da insanlar bu kadar araba ile çıkmasa tren le çok rahat şehirler arası gezebilse vs.

3.  Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    24 milyon araba var diyenler onun kaç tanesinin kuş cinsi olduğunu ki en yenisi sanırım 2001 model söylemiyor ya da o arabaların kaç tanesi 20 yaşından fazla c segmenti bile ülkemizde lüks oldu.

Dediğiniz gibi keşke yollar ve altyapı yeterli olsa da insanlar bu kadar araba ile çıkmasa tren le çok rahat şehirler arası gezebilse vs.
    1000 kişiye düşen otomobil sayısı olarak Türkiye, avrupada en alt sırada… Dediğiniz gibi ortalama araç yaşı olarakta, en yaşlısıyız…

TL deki bu erime ile bırakın araba almayı, kirada oturanlar başka eve geçmek istese yeni kira x 2 olacak… Ne araba alması, adam oturduğu kiradan çıkamaz!!

Dünya üzerinde Amerika'nın isteyipte alamayacağı adam yoktur. KKTC ile ilişki kurmasına gerek yok. KKTC'nin hamisi kim ? TC değil mi ? Türkiye'ye öyle ağır yaptırım ve tehditler savurur ki, ertesi gün burdan özel ekip gider egemen efendiyi paket yapıp teslim ederler ABD elçiliğine. Amerika yeterki kafayı taksın. Hepsini öttürür sıradan.

Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Ama kabul etmek lazim en akillisi Egemen Bagis cikti

Adam gitti KKTC vatandasi oldu ve bu vatandasligida KKTC meclisinde alinan kararla aldi. Artik kimlere ne kadar dagittiysa bilmiyoruz

Ama akilllik surada. Yarin bir gun bu arabanin lastigi patlayinca ABD nin Zarrab ve Sezgin Baran sayesinde elinde binlerce kayit olustu kim kime ne kadar nasil rusvet vermis para nerelerden nereye kokain nereye akmis falan herseyi biliyor. Bir gun Amerika olaya el atinca kacacak neresi var? KKTC

Neden? Cunku ABD KKTC den kimseyi isteyemez sorgulamaz muhatap olamaz hicbir sekilde iliski kuramaz

Neden?

Cunku ABD nin tanimadigi bir ulke KKTC. Seytanin aklina gelmez boyle bir dalavere. Amerikanin aradigi baska Turklerde var ama hepside KKTC de yasadigi ve ayni zamanda vatandasi oldugu icin arayip isteyemiyor

Cunku en ufak iletisimde Rum lobisi aninda coker sisteme. Siz nasil hukuken tanimadiginiz bir ulke ile resmi muhatab oluyorsunuz falan. Ben Egemen Bagis i cok basarili (!) goruyorum. Adamin B plani hazir. C ve D planlarini arastiriyorum daha bulamadim.

5. O adami Ben de sevmedim umarim alirlar
    Gorevi bitince ustundeki Kalkan duser

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,373
    uçuyoruz len gerçekten uçuyoruz, 32 li tuvaiet kağıdı 131.5 olmuş, mıçımızı neyle sileceğiz deyin bana, vallahide billahide çıldırmaya az kaldı

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,373
    şaka değil espiri değil bak linkte gösteriyor yuh be yuh https://www.migros.com.tr/selpak-tuv...32li-p-1d93cd9

8.  Alıntı Originally Posted by bigmaster Yazıyı Oku
    uçuyoruz len gerçekten uçuyoruz, 32 li tuvaiet kağıdı 131.5 olmuş, mıçımızı neyle sileceğiz deyin bana, vallahide billahide çıldırmaya az kaldı
    Hammaddem karton ve kağıt olduğu için aylar önce yazmıştım.
    Kartonun tonu 4000 den 19.000 e çıktı 4-5 ay içinde. Öyle 2 katı filan değil yani durum.çoğu ürünün kendisine değil, dış taşındığı ambalaja geldiği zam bile o ürünün fiyatını uçurabiliyor

Sayfa 278/1004 İlkİlk ... 178228268276277278279280288328378778 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •